Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] RIPA Rye IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] RIPA Rye IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny bursztyn, lekko zmętniony, opalizujący. [4.5]
    Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3.5]
    Zapach: średnio intensywny, sporo nut słodowych, karmelowych oraz żytnich, z chmieli wyczuwalna nuta Mosaica, która po ogrzaniu zaczyna dominować. [4]
    Smak: jak na żyto trochę brakuje oleistości, jest wyraźna pełnia słodowa, są też jakieś nuty chmielowe, goryczka średnia, chyba trochę brakuje do deklarowanego 86 IBU. [3.5]
    Wysycenie: średnie, takie jak powinno być. [4]
    Opakowanie: graficznie nie bardzo mi się podoba, ale jest pełen skład, komplet danych o piwie. [4]
    Uwagi: warka do 24.12.2015.

    Moja ocena: [3.775]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 04-07-2015, 08:34.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
      Piana: Średnia, niezbyt trwała. [4]
      Zapach: Chmielowy, cytrusy, owoce tropikalne, lekko stęchła nuta. [4]
      Smak: Słodowy, zbożowy, cytrusowa chmielowość, cytrusowo-pestkowa goryczka, średnia/wysoka, długa. Gęste, oleiste. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Jak to Wrężel, poprawne cały skład podany, firmowy kapsel. Rogi etykiety podwinięte. [4]
      Uwagi: Całkiem dobre, gęste, dominuje chmielowy posmak cytrusów i pestkowa goryczka, całkiem mocna. Żytni charakter wyczuwalny głównie w gęstości, szkoda, że zapach jest średni. Ogólnie nawet niezłe.

      Moja ocena: [4.2]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy ze średnim zmętnieniem. [4]
        Piana: Biała, niezbyt wysoka. Pęcherzyki są grube, zbijają się do siebie tworząc 2 cm czapę. Dziwny osad na szkle, u góry duży, przy końcu piany prawie żaden. [3]
        Zapach: Czuć zboże i dużo słodkich owoców. Z aromatów chmielowych wyczuwam lekkie cytrusy i naftę. [4]
        Smak: Nie czuć 86 IBU, co najwyżej 66. Być może goryczkę zagłusza spora pełnia słodowa, która sprawia wrażenie pełności i sytości w żołądku, co potęguje jeszcze wyraźny zbożowy posmak. Goryczka jest z gatunku cytrusowo żywicznej. [4]
        Wysycenie: Odpowiednie, ale nie obraziłbym się o lekko większe. [4]
        Opakowanie: Wrężel jak mało kto podaje właściwie wszystkie informacje o piwie, nawet temperaturę górnej fermentacji i jednostkę koloru piwa ( 11 EBC). Za to daję ocenę maksymalną. [5]
        Uwagi: Solidne, gęste piwo, do wielokrotnego powtórzenia. Warka 24.12.2015.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowozłoty, mętny. [5]
          Piana: Ładna, wysoka, biała, dosyć trwała, zostawia na ściankach grube wąsy. [4.5]
          Zapach: Ładny, przyjemny, rześki. Mocno owocowy, chmielowy, cytrusowy. A także żywica. [4.5]
          Smak: Goryczka mocna, ale bardzo przyjemna, cytrusowa, krótka. Natychmiast skontrowana przez wyraźny posmak słodowy. Piwo mocno owocowe. Wyraźnie oleiste, co w końcu jest (a przynajmniej bywa) typowe dla piw żytnich. Piwo sprawia wrażenie bardzo pełnego, wręcz ciężkiego. I jest pyszne. [5]
          Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
          Opakowanie: Jak pozostałe Wrężele. Nie wyróżnia się na półce. [4]
          Uwagi: O cholera, dawno już mi tak nic nie smakowało.

          Moja ocena: [4.725]

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złota pomarańcza z pewnym zmętnieniem. [4.5]
            Piana: Zwarta, biała, drobnopęcherzykowa. Bardzo ładnie krążkuje na szklanicy. [4.5]
            Zapach: Żywiczno-chlebowo-karmelowy. Posiada jakąś nieprzyjemną nutę zawilgoconego, zatęchłego ziarna. [3.5]
            Smak: Oleista faktura i paleta smaków. Od żywicznego mango i grapefruita po słodowo-miodową kontrę. Jest żytnie i jest smaczne. Odnośnie 86 IBU z etykiety - może i jest, ale dodatek cukru sprawia, że odczucie goryczy jest na dużo niższym poziomie. Duża pijalność. [4.5]
            Wysycenie: Niewielkie, pasujące. [4.5]
            Opakowanie: Etykiety Wrężela są graficznie cokolwiek siermiężne, ale zawarte na nich informacje i dedykowany kapsel poprawiają wrażenie. [4]
            Uwagi: Warka do 24.12.2015.

            Moja ocena: [4.125]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowo-złoty, zmętniony, ale przepuszcza światło. [5]
              Piana: Przybrudzona biel, drobnopęcherzykowa, bardzo obfita, średnio trwała, ładny lacing [4.5]
              Zapach: Owoce tropikalne - szczególnie mango i marakuja, żywica, karmel, żytnia słodowość. [4.5]
              Smak: Dobra podbudowa słodowa, owoce tropikalne, pełne, aksamitne, gęste, krótka, średnio-wysoka cytrusowa(skórka cytrusowa) goryczka, wytrawne. [5]
              Wysycenie: Średnio-niskie - idealne [5]
              Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta, pełny skład. [4.5]
              Uwagi: Bardzo smaczne piwo, najlepsze żytnie IPA jakie piłem, zdecydowanie polecam.

              Moja ocena: [4.75]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Warka do 24 grudnia 2015, kupione w promocji w Tesco za 5,49 czy jakoś tak. Świetne niezmiennie. Nie wiem, czy to nie jest przypadkiem najlepsza polska żytnia IPA.

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                  Warka do 24 grudnia 2015, kupione w promocji w Tesco za 5,49 czy jakoś tak. Świetne niezmiennie. Nie wiem, czy to nie jest przypadkiem najlepsza polska żytnia IPA.
                  Potwiredzam, ta sama warka pita dzisiaj - 8.01.2016. Tak samo smaczne.
                  Last edited by rafalek21; 08-01-2016, 21:28.

                  Comment

                  • CoZaPiwo
                    PiwBiz
                    • 12-2015
                    • 48

                    #10
                    Pełna zgoda z WojciechemT - Wrężel RIPA to w mojej opinii najlepsze polskie żytnie IPA. Kapitalny smak, idealne wysycenie, powalający aromat, świetna oleistość. Mam nadzieję, że Wrężel szybko uwarzy kolejną warkę i będzie tak samo udana. Piwo w moim Top10.
                    piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

                    Comment

                    • murek17
                      Member
                      • 06-2014
                      • 52

                      #11
                      Czy najlepsza, to się nie wypowiem, bo wszystkich nie piłem (choćby najnowszy wypust brodatego jelenia), ale co mogę potwierdzić to to że pita przez mnie niedawno warka zbliżająca się do końca terminu ważności miała aromat dużo lepszy niż niejedno świeże IPA na polskim rynku, była gęsta z wyraźną, ale dobrze wyważoną goryczką. Także na pewno bardzo dobre, brać bez zastanowienia . Żeby powiedzieć czy najlepsze z pitych przeze mnie, musiałbym zrobić test porównawczy z takim DeepLove choćby.
                      Last edited by murek17; 11-01-2016, 21:52. Powód: Ażeby ładniej stylistycznie było.

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        BARWA: Ciemniejszej pomarańczy, mętny i nieprzejrzysty. Dużo osadu w butelce. [5]
                        PIANA: Na dwa centymetry, średnioziarnista, pozostawiła kilka plamek na szkle, widoczna do końca w postaci obwódki z mgiełką. [2.75]
                        ZAPACH: Owoców egzotycznych: brzoskwiń, mango, grejpfrutów, pomarańczy i mandarynek, nuty żywiczne i słodowe. W zatkanej butelce po 15-tu dniach utrzymał się piękny zapach ciasta, płatków kukurydzianych i słodu. [3.25]
                        SMAK: Słodów, cytrusów, mango, moreli... wyraźna żywiczność i lekki karmel. Piwo o gęstej konsystencji z uczuciem śliskości w ustach, brak alkoholowych posmaków. Goryczka cytrusowo-żywiczna, długa i znaczna. [4.25]
                        WYSYCENIE: Początkowo dużo maleńkich bąbelków, nie wiem czy wystarczyło do końca. [3.5]
                        OPAKOWANIE: Bezzwrotne, etykiety z mnóstwem informacji, podobne do innych z serii. kapsel był firmowy. [3.75]

                        UWAGI: Warka do 24.12.2015, spożyte 16.01'16. Wypite po terminie, mimo to smakowało wybornie. Piwo treściwe i sycące, odpowiednie na chłodniejsze pory roku.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎