Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Specjal Niefiltrowany z Rokitnikiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    EB, Specjal Niefiltrowany z Rokitnikiem

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    #2
    Wie ktoś gdzie w Elblągu jest do kupienia ?

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, nieźle zamglone. [4]
      Piana: Biała, zaskakująco trwała, wysoka, bąble z początku są drobne, po pół minucie szybko pękają, ale są. Osad na szkle niczego sobie. Fiu, fiu jak na koncernowy lager. [4.5]
      Zapach: Jakieś ciało obce, może to ten rokitnik ? Słodka oliwa, trochę landrynek, które nie rażą. Aromat przyjemny, prażony z lekka i mało chmielowy. [3.5]
      Smak: Smak inny niż zapach, słodyczy nie ma w ogóle, goryczka za to wyczuwalna, pokaźna, zdecydowanie ziołowa. Jest trochę kwasku, piwo szczypie przyjemnie w gardle, fajnie orzeźwia. [4]
      Wysycenie: Wysokie. [4]
      Opakowanie: Ładna etykieta, kapsel dedykowany. Podali nawet pełny skład: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, jęczmień, chmiel, rokitnik. [4.5]
      Uwagi: Jestem kompletnie zaskoczony, smakowało mi !
      Warka do 21.12.2015.

      Moja ocena: [3.9]
      Last edited by DariuszSawicki; 17-07-2015, 19:26.

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        Mi także smakowało
        Zostało jednym z mich ulubionych piw na urlopie spędzanym w Mielnie.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • hajnowka
          Junior
          • 04-2012
          • 16

          #5
          Kolor: Jasnozłoty, widoczne zmętnienie [4]
          Piana: Bardzo obfita, biała, drobnopęcherzykowa, dosyć trwała, bardzo ładny lejsing [4]
          Zapach: Trudno określić, ale bardzo przyjemny, jest słód, lekka słodycz, jakaś ziołowość, rzeczony rokitnik ?[4]
          Smak: Dosyć pełny, ciekawy, goryczka średnia, niezalegająca, dobrze pijalne [4.5]
          Wysycenie: Średnie do średnioniskiego - pasujące. [4]
          Opakowanie: OK, ładna eta, pełny skład, firmowy kapsel [5]
          Uwagi: Zakupione za 2,59+ kaucja, zdecydowanie warte spróbowania.

          Comment

          • umbra
            Member
            • 07-2012
            • 90

            #6
            Wczoraj zakupilem butelke na probe. Naprawde dobre i ciekawe w smaku. Niestety dzisiaj juz nigdzie nie moglem kupic. Cena wczorajsza 2,99.
            NORD EXPRESS

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #7
              Ja poszukuję i nie mogę póki co znaleźć...

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Piwo jest całkiem sympatyczne - rokitnik dał aromaty nieco miodowe, więc porównałbym je do np. Ciechana Miodowego. Podany jest pełny skład - wiadomo więc, że nie jest to kolejne wynalazek z grysikiem kukurydzianym, różnymi enzymami i syropem glukozowo-fruktozowym. Mamy tam słody: jęczmienny i pszeniczny, jęczmień niesłodowany, chmiel i rokitnik. Dobre posunięcie z ramienia GŻ!

                Comment

                • bob1969
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 170

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja poszukuję i nie mogę póki co znaleźć...
                  Zalega w dużych ilościach na północy, np. w Jaszczębiejgórze

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Poniżej napisałem, że jednak znalazłem i to o dziwo tego samego dnia.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #11
                      Nie zachwycałbym się, ale jak na koncern, można od biedy wypić, pomijając całą masę tysko-żubro-lechów zalegających obok na półkach. Weszło dość gładko, inna sprawa, że byłem spragniony.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty, zmętniony. [4.5]
                        Piana: Ładna, biała, zbita, drobna i wysoka; wprawdzie nieprzesadnie trwała, ale w ogóle nie "korpostylowa". Przypomina tę na czeskich, małobrowrowych pilsach. [4.5]
                        Zapach: Srogi zawód; jest słabiutki. Trochę landrynkowy, jakiś cukierkowy (rokitnik?) tyle. [2.5]
                        Smak: Ej, nie jest źle. Może jestem nieuczciwy i na korpopiwa patrzę łagodniejszym okiem, niż na wytwory rzemieślników - i dodaję punkty np. za to, że piwo nie jest przeraźliwie puste - ale tutaj mamy do czynienia z piwem treściwym, co - jak wiemy - jest rzadkie w koncerniakach. Jest smak słodowy, jakiś dla mnie mało przyjemny posmak chyba pochodzący od rokitnika, goryczka homeopatyczna, ale nie miałbym problemu wypić takich piw 2 czy 3 z rzędu. Pewnie i tak nigdy nie wrócę do tego piwa, bo jest za wiele lepszych piw na rynku, ale jakbym był akurat w sklepie, gdzie nie ma rzemieślników, a jest to - brałbym bez wahania. [3.5]
                        Wysycenie: Dosyć wysokie, ale jeszcze w granicach przyzwoitości. [5]
                        Opakowanie: Jest skład, użyto też słodu pszenicznego, no proszę. Sama etykieta do mnie nie trafia. [3.5]
                        Uwagi: Nie wiem, gdzie to można kupić, koleżanka przywiozła mi z Gdańska, ale muszę przyznać, że nie jest to złe piwo.

                        Moja ocena: [3.375]

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo jest całkiem sympatyczne - rokitnik dał aromaty nieco miodowe, więc porównałbym je do np. Ciechana Miodowego. Podany jest pełny skład - wiadomo więc, że nie jest to kolejne wynalazek z grysikiem kukurydzianym, różnymi enzymami i syropem glukozowo-fruktozowym. Mamy tam słody: jęczmienny i pszeniczny, jęczmień niesłodowany, chmiel i rokitnik. Dobre posunięcie z ramienia GŻ!
                          Nie ma się czym jarać, każde tanie piwo z GŻ to woda, słód, jęczmień i chmiel. Enzymy - jak wszędzie, tego nie trzeba podawać.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie ma się czym jarać, każde tanie piwo z GŻ to woda, słód, jęczmień i chmiel. Enzymy - jak wszędzie, tego nie trzeba podawać.
                            Akurat ten Specjal nie jest taki tani, a w tych tańszych piwach z GŻ na pewno jest jeszcze syrop glukozowo-fruktuzowy i kto wie, czy nie kukurydza w jakiejś postaci.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6119

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mętny, żółto pomarańczowy. [4]
                              Piana: Na początek większa, na dłużej cienka warstewka. Sporo firanek na szkle. [3]
                              Zapach: Jakby cytrusowy, trochę pomarańczowy. Jakieś inne owoce też się plączą. Jest dość ciekawie. [3.5]
                              Smak: Mało słodkie, cytrusowe pomarańczowo-mandarynkowe. Na finiszu było trochę słono /trochę się zdziwiłem/. Mała goryczka. [3.5]
                              Wysycenie: Średnie. [3.5]

                              Opakowanie: Dość dopracowane, dość estetyczne jak to u bogatych. [4]

                              Uwagi: Spodziewałem się kolejnego seryjnego mordercy smaku a tu udało się wybić na pewną oryginalność. "Jakimś" nie amerykańskim składnikiem /rokitnik? / spowodowano cytrusowość i całokształt wypadł nieźle jak na browar masówkę.
                              Gdyby utrzymało się w ofercie to z mizerii koncernowej /z braku niekoncernowych/ to wolał bym coś takiego. Pewnie kolejne warki powoli stracą z dzisiejszego poziomu. Zobaczymy co to będzie dalej z tym piwem. Na dziś weszło spokojnie.

                              Moja ocena: [3.5]
                              Attached Files
                              Last edited by Javox; 01-10-2015, 19:32.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎