Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Olimp] Asklepios

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Olimp] Asklepios

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DrWoXo
    Junior
    • 06-2014
    • 3

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Dojrzała pomarańcza. lekko zamglona. Idealna w AIPA [5]
    Piana: Piana niezbyt obfita i redukująca się do nikłej warstewki, jednak oblepiającej szkło/ [3.5]
    Zapach: Według mnie to jest idealny zapach w AIPA. Niezwykle intensywny zapach dojrzałych, soczystych owoców tropikalnych, w szczególności wyczuwam mango i melona. Do tego lekka podbudowa słodowa [5]
    Smak: Podobnie jak w zapachu, bardzo intensywny smak owoców do tego lekka podbudowa słodowa w typie karmelu i raczej półsłodki profil co w efekcie daje na myśl cukierki owocowe. Goryczka raczej średnia, mogła by być zdecydowanie wyższa. [4.5]
    Wysycenie: Trochę za wysokie [4]
    Opakowanie: Etykieta generalnie fajna, ale ten Asklepios jakiś taki zwyczajny :P [4.5]
    Uwagi: Naprawdę jedno z lepszych polskich AIPA

    Moja ocena: [4.575]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4.5]
      Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała, zdobi szkło. [4]
      Zapach: wyraźna nuta chmielowa, dominuje Citra, jest również jakaś nuta jak by ziołowa, może to dodany bodziszek, delikatne nuty słodowe, karmelowe. [3.5]
      Smak: solidna słodowość, wyraźna słodycz, delikatna nuta miodowa, kwiatowa, goryczka wyraźna, średnia, delikatnie w kierunku wysokiej, dość długa, lekko zalegająca, ziołowa. [3.5]
      Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
      Opakowanie: w stylu browaru, ładna grafika, dobrze wykonane, jest pełen skład oraz komplet informacji o samym piwie. [4]
      Uwagi: warka do 01.03.2016, jakieś dwa tygodnie temu miałem okazję próbować lanego z kega, z tego co pamiętam było lepsze.

      Moja ocena: [3.675]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 12-07-2015, 00:33.

      Comment

      • mozaic
        Member
        • 06-2015
        • 44

        #4
        tak zupełnie bez echa? nno nie może być.
        przede wszystkim zapach, pierwsze wrażenie dociera nosem - jest na bogato; piana jest słaba, nie trwała, ale zanim człowiek zdąży nad nią podumać bierze pierwszy zaciekawiony łyk - i zapomina o braku piany; jest naprawdę smacznie - 0,5 znika w zastraszającym tempie, piwo sesyjne - trudne do nazwania cytrusy (ani to dojrzałe mango, ani czerwona pomarańcza, ani pomelo); barwa: ciemny bursztyn... piwo, które uwodzi poprzez nos i podniebienie.. pite w pubie, nie pamiętam warki, ale na pewno wrócę i wtedy już zapamiętam :P idealny łącznik pomiędzy ciechan aipa i faktoria peacemaker.. subiektywnie: bardzo dobre piwo..

        ameryka, w najlepszym wydaniu [:

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętny, blady pomarańczowy. [4]
          Piana: Na dłużej cienka warstewka i sporo "firanek". [3.5]
          Zapach: Żywica, słodka egzotyka /bardzo dojrzała/, "zwykłe" zielsko z dość wyraźną miętą. [4.5]
          Smak: Lekko słodkie, konkretne i smaczne /do delektowania się/, żywiczne, egzotyczne, ziołowe, lekko trawiaste. Goryczka mała. [4.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Podoba się ale dla fotografa "jednego ujęcia" to "droga przez mękę". Dobrze wybrana seria mitologiczna i dobry artysta grafik procentują, aż chce się już wiedzieć co narysuje do następnego piwka. [4.5]
          Uwagi: Dobre ale dość ciężkie piwo czyli na spokojne sączenie. Dla świadomych powolnego degustowania dobry prezent. Co stopień wzrostu temperatury mamy "jakby" inne piwo. Ktoś ekspresowo wlewający w siebie Asklepiosa wiele straci.

          Moja ocena: [4.35]

          Dodam może resztę etykiety z całą nazwą.
          Attached Files
          Last edited by Javox; 01-08-2015, 17:32.

          Comment

          • Glingorth
            Senior
            • 04-2014
            • 283

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowo bursztynowy, mętne. [4.5]
            Piana: Niewielka od samego początku, opada do niewielkiej mgiełki. [3.5]
            Zapach: Słodowość z akcentami kwaiatowo miodowymi, żywica. [4]
            Smak: Solidna podbudowa słodowa, karmel, ciastka. Goryczka trochę za niska, przez co balans jest bardziej słodowy. Na finiszu czuć nienachalne ziołowo cytrusowe akcenty. [4]
            Wysycenie: Przydało by się troszkę więcej gazu. [3.5]
            Opakowanie: W stylu Olimpu, komplet informacji. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Wujas
              Gość
              • 11-2014
              • 267

              #7
              Meh, Olimp wypuszczał lepsze piwa tego typu, choćby Persefona, Oktawia.
              Niczym się nie wyróżnia, choć nie jest złe. Olimp trzyma formę.

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Herbata, lekko zamglone. [4]
                Piana: Dość szybko opada do warstwy na powierzchni, oblepia szkło. [3.5]
                Zapach: Karmel, owoce tropikalne, żywica. [4]
                Smak: Dość pełne, karmelowe. Suszone owoce. Goryczka ziołowa, herbaciana, długa. [4]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta, dokładny skład. [4.5]
                Uwagi: Warka 03.16 IPA z tych słodszych, cięższych. Degustacyjna do powolnego sączenia.

                Moja ocena: [4]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 16-08-2015, 01:06.

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobursztynowy, lekko mętny. [4.5]
                  Piana: Kremowa, trwała, dość wysoka. Ładna. [4.5]
                  Zapach: Owoce tropikalne, susz, niezbyt silny ale ładny. [4]
                  Smak: Słodowy, słodkawy, biszkoptowy, cytrusowo-owocowa chmielowość, goryczka średnia, długa. Gęstawe, lekko likierowe. [4]
                  Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
                  Opakowanie: Ładne, w ich stylu, tym razem bardziej przejrzysta i czytelna etykieta. [4.5]
                  Uwagi: Smaczne, raczej degustacyjne piwo. Geranium nie wyczuwam, pytanie jak to powinno smakować. Gęste, trochę likierowe, goryczka jest wyraźna, ale nie potężna, brakuje mi trochę silniejszych chmielowych posmaków.

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • cejot
                    Member
                    • 11-2014
                    • 64

                    #10
                    Ja podobnie jak kolega kenny, uważam że piwo jest za mało goryczkowe, AIPA musi trochę przywalić chmielami a nie łaskotać i jeszcze słodzić. Balans zdecydowanie niezachowany i idący w słodowość. Kiepskawe. Po raz kolejny Olimp mnie zawiódł, a pozycji od nich spróbowałem już trochę. Chyba panowie postawili kropkę nad i Asklepiosem i przestanę kupować ich piwa, bo to strata pieniędzy. Niestety...

                    Comment

                    • grejwi
                      Member
                      • 08-2014
                      • 78

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, lekko zmętniony. [4.5]
                      Piana: Na jeden palec, drobna, kremowa, b. ładnie się osadza na ściankach. Dość szybko się redukuje. [3.5]
                      Zapach: Dość intensywny, cytrusowo-rześki i kwiatowy. [5]
                      Smak: Intensywnie cytrusowy z następującą po nim rozsądną karmelowością. Z czasem górę biorą inne owocowe aromaty. Jest słodkie, ale nie przesłodzone. Sprawia wrażenie bardzo lekkiego. Odczuwalna goryczka zdaje się być niższa niż deklarowane 65 IBU - tym niemniej jednak jest przyjemna. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie. [5]
                      Opakowanie: Olimpowy styl - czyli ładnie; skład i parametry szczegółowe. Kapsel czarny. [4.5]
                      Uwagi: Warka do 01.03.2016.

                      Zbierając wszystko do kupy - piwo roku (jak dla mnie)! Co tam niedoskonałości - wymiata!

                      Moja ocena: [4.6]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złotobursztynowy, lekko zmętniony. [4]
                        Piana: Kremowa, drobna, wysoka, dość trwała, ładnie osadza się na ściankach naczynia. [4]
                        Zapach: Kurczę, dominuje charakterystyczny zapach, chyba zioła jakieś, nie potrafię go nazwać. Pachnie fajnie... [4]
                        Smak: Posmak karmelu, goryczka, ale stonowana. Dość nietypowy dla AIPA-y, ale mnie to odpowiada. [4]
                        Wysycenie: Niewysokie. [4]
                        Opakowanie: Wysoki poziom plus satynowy mat etykiety to już "olimpijski" standard. Przyczepię się jedynie, że tło ety jest w barwach flagi niemieckiej... . [4]
                        Uwagi: W zalewie nowomodnych aj-srajp piwo pozytywnie oryginalne .

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎