Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gloger, IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gloger, IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • hajnowka
    Junior
    • 04-2012
    • 16

    #2
    Kolor: Ciemny rubin, widoczne refleksy [3]
    Piana: nikła, szybko opada, brak lejsingu [2]
    Zapach: bardzo mało intensywny, lekki karmel, skórka chleba, brak aromatu użytych chmieli, beznadzieja [1]
    Smak: To nie jest IPA - smakuje jak ciemny lager niskich lotów [1]
    Wysycenie: niskie [2]
    Opakowanie: jakieś bzdety o niedoścignionej jakości piwa, etc, etykieta czytelna, kapsel firmowy
    Uwagi: To piwo kosztowało 8,70 zł w zaprzyjaźnionym sklepie. Najgorszy piwny zakup od dawna.
    Last edited by hajnowka; 15-07-2015, 15:47.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: IPA i kolor brązowo-rubinowy, bardzo ciemny? nieee, to nie przejdzie [1]
      Piana: parę bąbelków po nalaniu, po chwili nic, jakby w szkle była bardzo mocna herbata [1.5]
      Zapach: prawie, że nieczułe na mój nos, chciałem coś wyczuć, nic, no może poza lekko winno-wiśniowym zapachem [2.5]
      Smak: goryczka to bardziej wiśniowo-pestkowa niż chmielowa, czuć owocowe posmaki, znowu wiśnie, bardzo słaba słodowa podbudowa, lekko cierpkie, rozwodnione [1.5]
      Wysycenie: dość mocno wygazowane [2.5]
      Opakowanie: piękna etykieta, firmowy kapsel [5]
      Uwagi: To coś miało być IPĄ? Żarty ktoś sobie ze mnie zrobił, najprawdopodobniej podmienione piwo i nie ta etykieta przyklejona ale w tak wypasionym miejscu jak w Glogerze takich wtop nie nie można tolerować (zresztą w każdych innych też), kupione jako IPA to i ocenione jako IPA, wylane po paru łykach

      Moja ocena: [2.05]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #4
        Z powyższych opisów i innych wątków wynika że w browarze pochrzanili coś z etykietowaniem.
        Moja wersja jest o kolorze - jasny bursztyn, z IPĄ ma niewiele wspólnego i bardziej przypomina coś w stylu kellera.
        Generalnie bardzo smaczne piwo ale coś jest pokopane z gatunkami.
        Last edited by Gringo; 09-08-2015, 18:50.

        Comment

        • GioCare
          Senior
          • 09-2007
          • 137

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny fajny kolor jednak jak dla mnie za ciemny. Lubie burszytnowe [4]
          Piana: raczej jej nie ma [3]
          Zapach: bardzo ładny, zapach mocnego chmielowego piwka o dobrym procencie [4.5]
          Smak: Bardzo dobry, mocny, rześki smak chmielu. Uwielbiam takie specjały. [5]
          Wysycenie: Idealne, nie odbija się chamsko, nie podrażnia, można pić i pić [5]
          Opakowanie: idealne jak na to piwo. [5]
          Uwagi: Moje nowe ulubione piwo! Polecam wszystkim ceniącym dobry smak! Najlepiej smakuje schłodzone choć można pić także na ciepło o dziwo.

          Moja ocena: [4.575]
          ╔═╗
          ║═╬╦╦═╦═╦═╗
          ╠═║║║╬║╩╣╔║
          ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
          ════╚╝══════════

          - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
          "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
          http://www.kp.pl/

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Kasztanowy z czerwonawym odcieniem. Klarowne.

            Piana: Kremowa, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, mało trwała. Opada do obrączki.

            Zapach: Mało intensywny, słód, orzechy, herbatniki.

            Smak: Średnio treściwe. Mocno słodowe, melanoidyny, orzechy, trochę estrów, rozpuszczalnik. Chmielu zero. Goryczka średnio niska, lekko zalegająca.

            Wysycenie: Niskie do średnio niskiego.

            Ogółem: Nie wiem w którym miejscu to jest IPA, nawet angielska. Bardziej mocny Bitter. Zero chmielu i rozpuszczalnik, słabe.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zbyt ciemny. Ładny jak na jesień, kasztanowy, ale jak na IPA to za ciemny. Nie ma zmętnienia. [2]
              Piana: Do szkła się nie lepi, co innego nasi demokratyczni politycy do koryta. Piana tuż po nalaniu natychmiast opadła. Kożuszek trwa 30 sekund . Tragedia, szklankę miałem czystą. [1]
              Zapach: Na szczęście zapach jest już wyraźny, ale dlaczego dominuje tu wiśnia? Oprócz wiśni karmel i ciemne winogrona. Gdzie jest chmiel? [2]
              Smak: Piwo jest orzechowe, melanoidynowe, koźlakowe. Goryczka niska, sporo karmelu i ciemnej skórki od chleba. Na jesień nawet dobre, gdyż jest pełne i syte, ale niezgodne ze stylem. [2]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Jak zwykle bardzo ładnie. [4.5]
              Uwagi: W składzie chmiele Zeus, Amarillo i Summit. Moim zdaniem to piwo jest niezgodne ze stylem. To raczej koźlak i to lekko nachmielony, a nie IPA.
              Warka 26.01.2016.

              Moja ocena: [2.125]

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Oskaliber Wyświetlenie odpowiedzi
                Ogółem: Nie wiem w którym miejscu to jest IPA, nawet angielska. Bardziej mocny Bitter. Zero chmielu i rozpuszczalnik, słabe.
                Rozpuszczalnik to częsta wada w brytyjskich piwach.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • majeure
                  Senior
                  • 03-2011
                  • 315

                  #9
                  Warka do 6.11.2015. Ewidentnie to nie jest IPA. Smakuje i pachnie jak czeskie tmavé lub niemiecki schwarzbier - lekkie, dosyć wytrawne ciemne piwo, przypomina Tyskie Ciemne Łagodne. Pewnie gdybym wydał na nie z 8 lub więcej zł, toby mnie szlag trafił, na szczęście dałem za nie (w promocji) jedynie 2,5 zł.

                  Comment

                  • boney
                    • 10-2014
                    • 33

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemne, za ceimne [2]
                    Piana: Słaba, szybko znika [2]
                    Zapach: właściwie brak chmielu w aromacie, słodki i mdły [2]
                    Smak: słodki, zero goryczki, generalnie słabizna [2]
                    Wysycenie: niskie [3]
                    Opakowanie: taka średniawka [3]
                    Uwagi: mało brakowało żeby poszło w kanał.

                    Moja ocena: [2.1]
                    W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
                    Każde niepowodzenie czegoś uczy.
                    Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zaskakująco ciemny, wiśniowo-rubinowy. Najciemniejsza IPA jaką widziałem. WTF? [2]
                      Piana: Skromniutka i szybka redukcja do mgiełki na powierzchni. Oblepia niemrawo szkło [2]
                      Zapach: Czuć trochę owoce ale takie mało kojarzące się z IPA, wiśnia? żurawina? Jakoś tak. Do tego lekki karmel. Ogólnie słodko i mało przyjemnie a już jak na styl to fatalnie [2]
                      Smak: Nie wiem co to jest, ale na pewno nie jest to IPA. Bardzo słaba goryczka. Głównie czuć klimaty owocowo-winne, dość wytrawne ale wytrawność nie ma za dużo wspólnego z chmielem. Dziwne piwo [2]
                      Wysycenie: Za niskie, prawie o nie ma [2]
                      Opakowanie: Jedyny plus. Ciężko się przyczepić. Estetycznie OK, skład też jest [4]
                      Uwagi: Co to w ogóle jest? To ma być IPA? Żart jakiś. Nie polecam
                      Data: 6.11.2015

                      Moja ocena: [2.1]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎