Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Cechowe IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Van Pur, Cechowe IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zohan666
    Senior
    • 11-2012
    • 259

    #2
    To piwo już jest dostępne, czy ma być niedługo dostępne? Ktoś może próbował już?

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Lekko ciemnawe złoto. [4]
      Piana: Takie zjawisko nie występuje. [1]
      Zapach: Trochę skarpetowy chmiel, troche metaliczności i gdzieś na końcu cytrusy [1.5]
      Smak: Aż ciężko to w jakiś sposób opisać
      Najzwyczajniejszy koncernowy lager z tym charakterystycznym okropnym posmakiem, goryczka jak na lagera średnio-wyoska, jak na IPA bardzo niska, głównie marynkowa (tak marynka to chmiel którego było najwięcej w tym "IPA") jednak czuć też lekkie cytrusy. [2]
      Wysycenie: Dość wysokie, po połowie tego trunku mój brzuch jest napompowany jak po 5 litrach wody. [2]
      Opakowanie: Jak każde cechowe tyle że z wstawkami w zielonym kolorze. [3]
      Uwagi: Kupione w biedrze dziś o 18. Korpo lager subtelnie przyprawiony cascade, amarillo i centenialem.

      Moja ocena: [1.875]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Czy moja Biedra ma errora, czy ta "IPA" naprawdę kosztuje 2,49 zł?

        Comment

        • RapTom
          Junior
          • 12-2013
          • 8

          #5
          Potwierdzam 2,49 za IPA i 1,99 za Brown Ale. Pewnie jakaś promocja. Potwierdza się to co piszą. Jakość na równi z ceną

          Comment

          • marqqq
            Senior
            • 12-2014
            • 660

            #6
            Kod LE?

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto. Klarowne, może lekko opalizujące [4]
              Piana: Początkowo średnia obfitość. Potem dość szybka redukcja do cienkiej warstwy, która za to jest dość trwała. Oblepia szkło [3]
              Zapach: Po otwarciu z butelki poczułem charakterystyczne przyjemne nuty cytrusowe. Po nalaniu do naczynia jest już dużo słabiej. Chmielowe aromaty słabo wyczuwalne. Trzeba się mocno wwąchać, żeby je poczuć. Poza tym wszystko strasznie rozmyte, niewyraźne, mdłe [2.5]
              Smak: No słabo jest. Dramatyczne to piwo nie jest, ale kiepskie z pewnością. Goryczka między niska a średnia, a mimo to lekko zalegająca, nie za przyjemna, pestkowa. Poza tym nic ciekawego się nie dzieje - jak w zapachu. Gdzieś tam w tle może jakieś posmaki cytrusowe, ale to na granicy autosugestii. Warstwa słodowa jak na ten woltaż jest przerażająco płaska. Duża wodnistość [2]
              Wysycenie: Nieco za wysokie [3]
              Opakowanie: Na to samo kopyto co poprzednie piwa z serii, zielone akcenty, zielony kapsel golas. Dość dokładny skład (chmiele, słody) [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.5]
              Last edited by chechaouen; 12-07-2015, 19:54.

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 660

                #8
                Kolor: Ok. Nie wiem jaki ma być, więc jest jaki jest.

                Piana : jak była, to miałem zaćmienie, bo nie ma.

                Zapach : hmm, jakieś boczne opary wczorajszego grenkinga może i są.

                Smak : oo, tu jest ciekawie. Pierwsze dwa łyki - dno. Gorzkie jak cholera i tyle. Odstawiam na 5 minut i myślę czy wylać. Jednak piję, dam radę.
                Kolejne łyki, o dziwo lepiej. Już czuć jakieś cytrusy z promocji z biedronki.
                Kolejne 5 minut i nadal czuć cytrusy ale niewiele droższe, może z Lidla?

                Wysycenie : nie rozkminiłem jeszcze tego punktu.

                Opakowanie : cechuje się pewną oryginalnością na tle innych biedronkowych rzutów.

                Faktycznie LE
                Last edited by marqqq; 13-07-2015, 20:45.

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 913

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika RapTom Wyświetlenie odpowiedzi
                  Potwierdzam 2,49 za IPA i 1,99 za Brown Ale. Pewnie jakaś promocja. Potwierdza się to co piszą. Jakość na równi z ceną
                  Warszawie ktoś gdzieś widział? Bo w "moich" okolicznych wolskich biedrach nie ma

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    W ślepym teście w życiu bym nie powiedział że to IPA. Dobre piwo do popicia jedzenia. Chmielu tam za bardzo nie czuć. Głównie jednak dość słodowe, choć zdaje się być pod koniec za bardzo wodniste.
                    Generalnie do IPA to ma lata świetlne, ale jako zwykłe ale to daje rady. Wpisuje się w homeopatyczny trend chmielowy całego segmentu, czyli co wy k...wa wiecie o IPA

                    Comment

                    • Livres
                      Senior
                      • 04-2012
                      • 324

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warszawie ktoś gdzieś widział? Bo w "moich" okolicznych wolskich biedrach nie ma
                      Widziałem parę dni temu na Saskiej.

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        #12
                        W oficjalnej promo dopiero od dziś.

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                          Warszawie ktoś gdzieś widział? Bo w "moich" okolicznych wolskich biedrach nie ma
                          Ja kupiłem na Gocławku, na ul. Dęblińskiej/Radziewiczówny

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Dla szukających.
                            Tak oto wygląda




                            I nie wypisujmy w tym temacie gdzie to kupić, czy na takiej czy srakiej ulicy to piwo już jest
                            Szkoda rozwadniać temat skoro podobno piwo takie samo z siebie już jest.

                            A temat z komentarzami na temat samego piwa czy jego dostępności, czy "biedronkowej otoczki" (a nie jego oceny smaku/aromatu itp.) to bym polecał taki http://www.browar.biz/forum/showthre...29715&page=147
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • zohan666
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 259

                              #15
                              Byłem przekonany, że piszę w tym temacie, ale jednak to była inna zakładka otwarta.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎