Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe hobby, polećcie mi "dobre" piwo z marketów

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sivesgaard
    Junior
    • 07-2015
    • 4

    Nowe hobby, polećcie mi "dobre" piwo z marketów

    Chciałbym skończyć już z koncernówkami, bo mi po prostu nie smakują i zacząć być bardziej świadomym w zakresie picia piwa. Aby wyrobić sobie gust chciałbym żebyście mi polecili dobre piwo, które można nabyć w marketach bądź sklepach sieciowych (mieszkam na śląsku). Próbowałem szukać na własną rękę, ale komentarze co do konkretnych piw są bardzo skrajne, a dodatkowo znajduję wiele postów mówiących "piwo xx się popsuło".
    Obecnie piję tylko Heinekena i czasem Pilsner Urquell także z góry dzięki za wszelkie porady

    ps kupiłem dzisiaj żywiec porter i książęce czerwony lager i ciemne łagodne, dobre są?
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sivesgaard Wyświetlenie odpowiedzi
    Chciałbym skończyć już z koncernówkami, bo mi po prostu nie smakują i zacząć być bardziej świadomym w zakresie picia piwa. Aby wyrobić sobie gust chciałbym żebyście mi polecili dobre piwo, które można nabyć w marketach bądź sklepach sieciowych (mieszkam na śląsku). Próbowałem szukać na własną rękę, ale komentarze co do konkretnych piw są bardzo skrajne, a dodatkowo znajduję wiele postów mówiących "piwo xx się popsuło".
    Obecnie piję tylko Heinekena i czasem Pilsner Urquell także z góry dzięki za wszelkie porady

    ps kupiłem dzisiaj żywiec porter i książęce czerwony lager i ciemne łagodne, dobre są?
    Przejrzyj wyniki ubiegłorocznego plebiscytu, poczytaj ostatnie oceny poszczególnych polskich piw i próbuj, sam musisz się przekonać co Ci zasmakuje. Nikt nie wie co w twoich marketach jest aktualnie dostępne, w wielu z nich jak Tesco czy Leclerc panuje dość duża dowolność odnośnie zaopatrzenia działów piwnych. No i polecałbym jednak zajrzenie do jakiegoś sklepu specjalistycznego, wybór zazwyczaj jest lepszy.

    Porter powinien być ok.

    Comment

    • noodles
      Senior
      • 09-2005
      • 700

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sivesgaard Wyświetlenie odpowiedzi
      chciałbym żebyście mi polecili dobre piwo, które można nabyć w marketach bądź sklepach sieciowych (mieszkam na śląsku)

      Napisz z jakiego jesteś miasta to ktoś na pewno napisze ci gdzie kupić dobre piwo.
      Moja kolekcja podstawek

      Comment

      • sivesgaard
        Junior
        • 07-2015
        • 4

        #4
        Witam, chodzi mi właśnie o polecenie piwa z żabki czy marketów abym mógł sobie ten gust najpierw wyrobić
        Czytałem trochę rankingów i różnych stron, jednak jak pisałem sporo postów jest przedawnionych bądź nigdy nie pisze gdzie można dane piwo dostać. Niestety chodzenie z kartką z 50 nazwami piw po marketach to za dużo jak na ilość mojego wolnego czasu.
        Dlatego napisałem tutaj aby ktoś mi coś polecił. Wiem, że np w żabce mają często alebrowary, jednak część jest dobra, a część nie (zgodnie z pewnymi rankingami) także czuję się po prostu zagubiony.

        Comment

        • noodles
          Senior
          • 09-2005
          • 700

          #5
          Rozumiem że z jakiegoś powodu nie chcesz podać skąd jesteś. OK. Znajdź na forum w dziale "Piwo - gdzie ?/Sklepy z piwem" specjalistyczne sklepy z piwem blisko ciebie. W takim sklepie dobre piwa są w jednym miejscu więc się z kartką nie nachodzisz. A często sprzedawca potrafi doradzić. W hipermarketach można również trafić na dobre piwa ale cena raczej będzie wyższa. Nie jestem częstym gościem w Żabce ale wydaje mi się że oprócz Żywieckiego Portera nie ma tam za bardzo czego szukać.
          Moja kolekcja podstawek

          Comment

          • podswierkiem
            Senior
            • 11-2010
            • 796

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
            Rozumiem że z jakiegoś powodu nie chcesz podać skąd jesteś. OK. Znajdź na forum w dziale "Piwo - gdzie ?/Sklepy z piwem" specjalistyczne sklepy z piwem blisko ciebie. W takim sklepie dobre piwa są w jednym miejscu więc się z kartką nie nachodzisz. A często sprzedawca potrafi doradzić. W hipermarketach można również trafić na dobre piwa ale cena raczej będzie wyższa. Nie jestem częstym gościem w Żabce ale wydaje mi się że oprócz Żywieckiego Portera nie ma tam za bardzo czego szukać.
            Nie zgodzę się z przedmówcą - aktualnie w Żabce promocje na Miłosław, Bojan Szwejk i Ciechan Wyborne. ...a z dotychczasowego "menu" wynika, iż sivesgaard gustuje w lagerach
            "Ruszaj się Bruno, idziemy na piwo;
            Niechybnie brakuje tam nas!
            Od stania w miejscu niejeden już zginął,
            Niejeden już zginął kwiat!"

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika podswierkiem Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie zgodzę się z przedmówcą - aktualnie w Żabce promocje na Miłosław, Bojan Szwejk i Ciechan Wyborne. ...a z dotychczasowego "menu" wynika, iż sivesgaard gustuje w lagerach

              Pewnie masz rację. Jak pisałem rzadko bywam w Żabce. Jak ostatnio w najbliższej Żabce kupowałem zapas portera do porterówki to nic ciekawego nie było. Ale to było jakiś czas temu.
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                Pewnie masz rację. Jak pisałem rzadko bywam w Żabce. Jak ostatnio w najbliższej Żabce kupowałem zapas portera do porterówki to nic ciekawego nie było. Ale to było jakiś czas temu.
                W Żabce jest też Grodziskie, no ale skoro założyciel tematu chce "wyrabiać gust" to lepiej przejść się do specjalisty.

                Comment

                • oczko21
                  Member
                  • 11-2014
                  • 72

                  #9
                  W lidlu od przyszłego tygodnia będzie tydzień piw angielskich. Niedrogo a warto spróbować

                  Comment

                  • noodles
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 700

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    W Żabce jest też Grodziskie

                    Chodzi ci o czerwoną porzeczkę i czarny bez ?
                    Moja kolekcja podstawek

                    Comment

                    • oczko21
                      Member
                      • 11-2014
                      • 72

                      #11
                      O piwo grodziskie, z tej samej serii co te 2 o których napisales, zielona etykieta.

                      Comment

                      • sivesgaard
                        Junior
                        • 07-2015
                        • 4

                        #12
                        Jestem z Katowic
                        Wczoraj spędziłem kolejne godziny na czytaniu i przejadę się po żabkach i marketach w poszukiwaniu piw sprawdzonych browarów jak alebrowar czy artezan zamiast szukać konkretnego piwa.
                        Spiszę też sobie wszystko co mi polecieliście

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Dlaczego w tytule napisałeś dobre w cudzysłowie ? Cudzysłowomania czy chodzi Ci tak na prawdę o jakieś paskudne piwo bo mniejwięcej tak rozumiem piwo określone słowem "dobre" ?
                          Last edited by Cooper; 18-07-2015, 08:21.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            To w Katowicach na pewno znajdziesz kilka sklepów specjalistycznych z doskonałym wyborem piw butelkowych a w Żabce poza kilkoma Bojanami, Miłosławami i Grodziszem abolutnie nic, więc zamiast jeździć od Żabki do Żabki sugeruję od razu udac się pod jeden ale konkretny adres sklepu dobrze zaopatrzonego, Ślązacy powinni zaraz Ci podpowiedzieć swoich faworytów.

                            Comment

                            • sivesgaard
                              Junior
                              • 07-2015
                              • 4

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dlaczego w tytule napisałeś dobre w cudzysłowie ? Cudzysłowomania czy chodzi Ci tak na prawdę o jakieś paskudne piwo bo mniejwięcej tak rozumiem piwo określone słowem "dobre" ?
                              Po prostu z przyzwyczajenia. :P
                              Nie chciałem urazić żadnego konesera używając zwrotów dobre piwo i market w 1 zdaniu.

                              Co do sklepów specjalistycznych to za jakie pieniądze można kupić dobre piwo?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎