Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Stout Cieszyński

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Stout Cieszyński

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Dla mnie rozczarowanie. Niby wszystko na miejscu. Jest palona goryczka, trochę ziaren kakao, lekki karmel ale piwu brakuje ciała. Jakieś takie rozwodnione jest. Kilka lat temu byłoby super, ale dzisiaj na rynku jest dużo lepszych stoutów.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      Bez większego szału, poprawne, ale chętnie powtórzę już w degustacyjnych warunkach.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowy, prawie czarny, z rubinowymi refleksami pod światło [4.5]
        Piana: Dość obfita, ciemnobeżowa, mocno zbita, średnio trwała, drobnoziarnista, delikatnie oblepia szkło [4]
        Zapach: Dominują ciemne słody, paloność, kawa, czekolada, subtelna nuta wanilii(na granicy wyczuwalności), delikatny alkohol albo papryczki chilli(może jedno i drugie), tego nie jestem pewien, [4]
        Smak: Delikatny kwasek,wytrawne, lekko wodniste, gorzka czekolada, niska palono-kawowa goryczka, delikatne i przyjemne ogrzewające chilli na finiszu. [4]
        Wysycenie: średnie w kierunku niskiego, odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Prawie pełny skład(nie podano gatunku chmielu), prosto, czytelnie. [4]
        Uwagi: Piwo mnie pozytywnie zaskoczyło po rozczarowującym, Mastnym i DIPA, na pewno jedno z lepszych piw z Cieszyna. Całkiem dobrze się pije, poprawne piwo lekko urozmaicone papryczką chilli.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19166

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, pod światło zdaje się być ciemny i nieprzejrzysty, ale daje ciemnobrązowe refleksy; [5]
          Piana: Średnio duża, jasnokremowa puszysta, opadająca, ale ze słabym znakowaniem szkła ; [4]
          Zapach: Wyraźne palone słody, gorzka czekolada. Przyjemne; [4]
          Smak: Już pierwszy, nieco lepki łyk sugeruje, że będzie za słodko. Po chwili dochodzi czekolada i na końcu ostry finisz papryki. Za mało w tym wytrawności od palonych słodów, za dużo słodyczy kontrowanej papryką, która w miarę spożywania staje się bardziej intensywniejsza, acz nie przesadzona; [4]
          Wysycenie: Akuratne i nie przeszkadza; [5]
          Opakowanie: Ciekawe wzornictwo, acz zawartość alko rzuca się za bardzo w oczy : [4.5]
          Uwagi: Dobre, acz nie pozbawione błędów piwo. Przy tej cenie jest szansa, że będę do niego wracał z racji braku konkurencji.

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bordowy. [4.5]
            Piana: Beżowa, przeciętnie wysoka i przeciętnie trwała. [3]
            Zapach: Przyjemny, mocno palony i czekoladowy, z delikatną zbożową nutą oraz aromatem wanilii i chilli. [4]
            Smak: Stout mało treściwy, a zarazem słodkawy. Chilli bardzo delikatnie wyczuwalne tylko w postaci lekkiego pieczenia w gardle (co mi pasuje) oraz lekkiej ostrości na języku. Goryczka wyższa, niż można się spodziewać - dobrze komponuje się ze wspomnianym posmakiem chilli. W smaku wanilia właściwie niewyczuwalna. [4]
            Wysycenie: Za wysokie. [4]
            Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
            Uwagi: Jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jest to może piwo rewelacyjne, ale równie dobrze mógłby je uwarzyć jakiś mikrus i nikt by się go nie czepiał, że uwarzył coś złego czy nudnego.

            Moja ocena: [3.925]
            Last edited by WojciechT; 01-10-2015, 21:18.

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Średnia, brązowawa, o kremowej konsystencji. Ładnie koronkuje. [4.5]
              Zapach: Palone słody, lekka wanilia (?). Silny. [4]
              Smak: Słodowy, gorzka czekolada, słodkawy posmak, końcówka delikatnie kwaskowa i popiołowa, lekko pali w język (chilli?). [4]
              Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
              Opakowanie: Nic ciekawego, jakaś blada ta etykieta. Jedynym plusem jest spójność serii. [3.5]
              Uwagi: Lekkie, a może nawet wodniste piwo. Smakuje jakby było rozcieńczone, smak jest "krótki", szybko ulatuje. Brakuje mu posmaku palonych słodów, ogólnie jest trochę za słodkie. Prezentuje się pięknie, szkoda, że trochę gorzej smakuje. Ale i tak jest to porządne piwo.

              Moja ocena: [4.05]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło przebłyski u dołu szkła. [4]
                Piana: Beżowa, powoli opada, solidnie oblepia szkło. [4.5]
                Zapach: Głównie czekolada z dużą ilością kakao, palonych nut sporo i po zabełtaniu lekki rozpuszczalnik. Wanilii nie wyczułem. [3.5]
                Smak: Słodowy, trochę gryzący, pewnie od chili i ze sporą goryczką , popiołową i od gorzkiej czekolady. Odczucie kwaskowate, palone jest znikome. [4]
                Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. [4]
                Opakowanie: Łatwo rozpoznawalna seria na półce sklepowej, co jest atutem. Prawie pełny skład, brakuje nazwy konkretnych chmieli. Ładny kapsel, natomiast na etykiecie wolałbym kolor czarny niż to co jest. [4]
                Uwagi: Udany stout, ale wolę dopłacić i kupić coś lepszego. Dobrze, że chili nie wysuwa się na pierwszy plan. Warka 30.06.2016.

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Kolor: "za mało czarny"
                  Piana: średnio onfita i średnio trwała, ja na styl nie jest źle, ale daleko jej do piękności.
                  Zapach: średnio intensywny, palony i czekoladowy.Wanilia majaczy w tle. Chilli możliwe, że też, ale to na granicy autosugestii

                  Smak: dość słodkawy, idący w milkstout. Chilli na granicy wmówienia sobie, że to "leciutkie pieszczenie gardła to może być chilli".
                  Wanilia mało wyczuwalna. Czekolada deserowa. Stout na pewno nie dry lecz półsłodki. Piję się przyjemnie, ale te dodatki są tylko na etykiecie

                  Wysycenie: średnie jak na styl
                  Opakowanie: klasyczny, nie odpustowy, nawet przykuwa uwagę

                  Uwagi: kupione za chyba 6zł. Warka 30.06.2015. Pod koniec ważności to z wanilii i chilli zostanie już minus kilka punktów odczucia, skoro teraz jest to baaardzo subtelne.
                  Piwo smaczne, poprawne, jednak nie wbijające się w pamięć. Dorównuje niektórym droższym krasftowcom. Raz na jakiś czas w przypływie chęci na półsłodki stout, można zakupić i sprawdzać jego formę
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brąz z rubinowym poblaskiem. [4]
                    Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka i dość trwała. [4]
                    Zapach: Kawa, czekolada, lekki dym. [4]
                    Smak: Lekka wodnistość, ślad metalu - wiadomo, Cieszyn... Delikatna kawa, ale dominuje gorzka czekolada. [4]
                    Wysycenie: Klasycznie niskie. [4]
                    Opakowanie: Można nie kochać koncernów, ale jakość ich opakowań potrafi budzić zazdrość i podziw... [4.5]
                    Uwagi: Kolejny dobry polski stout, choć jest chyba kilka lepszych...

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • ardek
                      Member
                      • 07-2015
                      • 49

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerń. [5]
                      Piana: Beżowa, marna, drobnopęcherzykowa. Oblepia szkło. [4.5]
                      Zapach: czekolada, orzechy, wanilia, kakao [4.5]
                      Smak: chilli, czekolada, wanilia. Przyjemnie pikantne, jakby musuje na podniebieniu. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie. [4.5]
                      Opakowanie: Mało estetycznie, niepełny skład. [3.5]
                      Uwagi: Warka do 30.06.16

                      Moja ocena: [4.475]

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło rubin, klarowny. [4]
                        Piana: Beżowa, dość szybko opada do cienkiej warstwy, dość obficie osadza się na ściankach. [3.5]
                        Zapach: Bardzo dobra równowaga kakao, paloności, czekolady, wanilii i chili. [4.5]
                        Smak: Tu też w miarę zrównoważone. Piwo niezbyt treściwe jak na swój ekstrakt, z leciutką tylko palonością, ale i tylko z akcentem chili, wanilii oraz kakao. Całość smaczna, ale to raczej dunkel niż stout, bo zdecydowanie za mało nut palonych czy czekoladowych. [3.5]
                        Wysycenie: Średnio wysokie, dobre. [4.5]
                        Opakowanie: Jak w reszcie serii, wzornictwem podchodzące pod piwa rzemieślnicze. [3.5]
                        Uwagi: Pite 21.08.2015.

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Przyzwoity stout.
                          Foto:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • Admirador
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobrązowy, może ciemnobrunatny, OK. [5]
                            Piana: Beżowa, drobna. Średniowysoka i średniotrwała. Niewielka obrączka trzyma się do samego końca. Lekko oblepia szkło. [4]
                            Zapach: Ciemne słody, raczej kawa niż czekolada. Jest też lekka nuta alkoholowa, ale w tym przyjemniejszym wydaniu. I nie da się ukryć "ślad" metalu. Wanilii nie stwierdziłem. [3.5]
                            Smak: No, za słodkie to nie jest. Raczej dry stout niż nie dry Papryczka, której nie wyłapałem w aromacie tutaj ewidentnie obecna, lekko szczypie. Ale, muszę przyznać nie przesadzili z chili. Jest, ale nie przykrywa reszty. Pije się przyjemnie, piwo bardzo gładkie. Mogłoby być bardziej palone i bardziej czekoladowe, to na pewno. Ale i tak jest lepiej niż się spodziewałem. [4]
                            Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie. [3.5]
                            Opakowanie: Etykieta mi się podoba, ale gdyby była w stoutowej (czarnej) kolorystyce podobałaby mi się bardziej. Informacji dużo, ale jednak nie wszystko co istotne podali. [4.5]
                            Uwagi: Butelka: 30/06/2016.
                            No i proszę, piwo koncernowe, a cieszy
                            Do ideału brakuje sporo, ale wypić z przyjemnością można.

                            Moja ocena: [3.875]
                            Last edited by Admirador; 02-02-2016, 20:53.

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny, pod światło mocne rubinowe refleksy [4.5]
                              Piana: średnio-niska, beżowa, dość gruboziarnista, zostaje długo w formie dywanika [3]
                              Zapach: czekolada, lekka paloność, słód, ślad kwasowości [3.5]
                              Smak: palony, słodowy, lekko owocowy, kakao, lekki alkohol, pikantny, słabo zharmonizowany [3]
                              Wysycenie: średnie, jak na styl niemałe [3.5]
                              Opakowanie: butelka bezzwrotna ŻEB, kapsel browarowy, ząbkowana, biało-czarna prosta etykieta, są podstawowe dane plus dość szczegółowy skład (rodzaje słodu, cukier, kakao, wanilia i chili, ale bez drożdży i odmian chmielu) i temperatura sugerowanego spożycia [4]
                              Uwagi: Do 30.06.2016. Przeciętny, przekombinowany, ale da się wypić.

                              Moja ocena: [3.325]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎