Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] African Queen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] African Queen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, piwo jest zmętnione. [4]
    Piana: Średnio obfita, drobno i średniopęcherzykowa, nietrwała, pozostawia przyzwoity lacing. [3.5]
    Zapach: Głównie cytrusowy, ale jest też nuta przyprawowa zbliżona do aromatu świeżo mielonego czarnego pieprzu. Aromat jest intensywny i bardzo przyjemny. Po zabełtaniu wychodzi lekka farba emulsyjna, ale nie na poziomie, który mógłby przeszkadzać. [4.5]
    Smak: Półwytrawne. Piwo jest średnio pełne. W smaku mocno pieprzowe (smak jest zbliżony do smaku pieprzu, ale nieco się różni), choć nieprzesadnie pikantne. Intrygujące. Cytrusy schodzą tu zdecydowanie na dalszy plan. Goryczka jest niska i krótka, świetnie współgra z aframonem. Super. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. Idealne. [5]
    Opakowanie: Etykiety Radugi są przeważnie bardzo stylowe i trafiają w moje gusta. Delikatny minus za brak dokładnego podania zasypu ("słód jęczmienny, słód pszeniczny" to trochę za mało). [4.5]
    Uwagi: Bardzo dobre APA. Podobnie jak w Amerykańskiej Pszenicy z Browaru na Jurze, dodatek przyprawy sprawił, że piwo stało się naprawdę ciekawe. Brawo dla Radugi. Rewelacyjne piwo.

    Moja ocena: [4.4]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6077

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętny pomarańcz z glutami. [3.5]
      Piana: Średnia a na dłużej cienka warstewka i trochę na szkle. [3.5]
      Zapach: Grapefruit, cytrusy, lekkie żywice i coś pieprzowego ale nie dużo. [4]
      Smak: Lekko słodkie, goryczka średnia potem tępawa. Gorzkawa cytrusowość, lekki grapefruit, lekka żywica. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Nie przepadam za nie kontrastowymi, zlewającymi się obrazkami... [3.5]
      Uwagi: Ciekawe piwo. Raczej do powolnej degustacji w czasie nabierania temperatury. Dodatek przyprawy nie rzuca się wybitnie na język ale pewna imbirowatość jest.

      Moja ocena: [3.9]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 06-08-2015, 01:14.

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemne złoto, jasny bursztyn, lekko zmętniony. [4.5]
        Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała, zostawia trochę śladów na szkle. [4]
        Zapach: spora dawka aromatów chmielowych, owoców cytrusowych, tropikalnych, żywic, na drugim planie lekki aromat przyprawowy, pieprzowy, delikatnie fenolowy. [4.5]
        Smak: średnia pełnia słodowa, tak jak w aromacie sporo nut chmielowych, owocowych, goryczka średnia, na finiszu delikatne muśnięcie pikantności. [4]
        Wysycenie: średnie, mogło by być delikatnie wyższe. [4]
        Opakowanie: całkiem ładna grafika, jest pełen skład. [4]
        Uwagi: warka do 01.02.2016, solidne APA, warto spróbować.

        Moja ocena: [4.2]
        Last edited by rafael52; 13-08-2015, 22:31.

        Comment

        • Wujas
          Gość
          • 11-2014
          • 267

          #5
          Ostatnio lekkie piwa przestały mi pasować, aczkolwiek ta APA z Radugi jest bardzo ciekawą opcją.
          Ewidentnie czuć jakąś przyprawę. Jednak nie jest to przytłaczające, ani przesadzone. Warto spróbować.

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
            Piana: Średnia, szybko opada, ale zostawia spory i trwały kożuch. [4]
            Zapach: Ładny, intensywny, owoce tropikalne i cytrusy. [4.5]
            Smak: Lekko słodowy, cytrusowa chmielowość i cytrusowo-pestkowa goryczka, średnia/wysoka. Na koniec lekkie korzenne nuty. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Jak zwykle klimatyczna i stylowa. Szkoda, że druk na kontretykiecie wygląda na lekko rozmyty. [4.5]
            Uwagi: Dość mocno goryczkowe, bardziej jak IPA. Pachnie bardzo ładnie, smak nie jest aż tak fajny, dominuje całkiem silna goryczka, przyprawa wyczuwalna chyba pod koniec, jako korzenny posmak. Mimo niskiego ekstraktu wydaje się dość ciężkie, pijalność średnia. Nie jest złe.

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Kolor pomarańczowy, zmętniony. Piana jasna, obfita, z drobnych pęcherzy, opadła do małej warstwy, utrzymującej się do końca degustacji.
              W aromacie wyraźnie było czuć chmiele w nucie cytrusów i odrobiny tropikalnych. Minimalnie wyczuwalna jest pieprzowość aframonu.
              Smak jest bardziej złożony. Początkowo czuć było słodkawość słodów, goryczkę w nucie owocowej i z czasem pieprzowy aframon. Ani chmiele ani aframon nie są intensywne.
              Wysycenie piwa średnie do wysokiego poprawia jeszcze pijalność.
              Ogólnie dobra rzecz z tymże dodatek jakim jest aframon jedynie uzupełnia doznania sensoryczne i nie odgrywa poważniejszej roli w piwie.

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty, opalizujący. [4.5]
                Piana: Biała, średnio obfita, zbudowana z drobnych i dużych pęcherzy. [4]
                Zapach: Nuty grejpfrutowe oraz białych, słodkich owoców. W tle przyjemne akcenty żywiczne i leśne. Klasyka w najlepszym wydaniu. [4.5]
                Smak: Piwo zdecydowanie wytrawne o bardzo przyjemnej, pokaźnej i krótkiej goryczce. W smaku dominuje grejpfrut, w tle występują nuty leśne i żywiczne, a w posmaku lekka pieprzność. Finisz długi, grejpfrutowy, przyjemny. [4]
                Wysycenie: Umiarkowane, ok. [4.5]
                Opakowanie: Etykieta charakterystyczna dla Radugi, słaba kontra i tradycyjnie fatalny papier. [3]
                Uwagi: Pijalne, orzeźwiające, z dobrą goryczką i bardzo dobrym aromatem.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #9
                  Piana: średnio obfita, dość drobna. Opada do 0,5cm kołderki. Coś tam nawet zdobi szkło. Jest nieźle.
                  Zapach: słodki. Miły. Mango, ananas, dojrzałe winogrona czy agrest. Niezbyt obfity, ale to " przeceniony staruch" więc ma do tego prawo
                  Smak: piwo lekkie, sesyjne. Goryczka wyraźna, krótka, nie jakaś potężna. Taka w sam raz na uczciwe APA. Cytrusowa z nutą żywicy. Niby rześkie, ale nie wodniste i nawet wydaje się lekko sładkawe przez złudzenie od aromatów chmielu. Wydaje się lekko oleiste jakby z żytem. Mocno pijalne.

                  Wysycenie: średnie ku niskiemu
                  Opakowanie: etykieta ładna, ale mnie trudno skusić samą etykietą

                  Uwagi:
                  Warka 01.02.2016
                  Cena "dwapińdziesiąt" na ostrej przecenie
                  Pite 28.01.2016

                  Dobrze, że kupiłem 5. Lekkie, fajne i chmielowe piwko. Porządna APA, choć bez jakiś większych uniesień czy ekstazy, ale ten styl nie jest od tego
                  Last edited by dlugas; 29-01-2016, 15:34.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • DonZ
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 303

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4]
                    Piana: Drobna, wymuszona, całkiem wysoka ze średnimi pęcherzami. [3]
                    Zapach: Nuty słodkie owoce tropikalne, kwiaty, herbata, w tle lekko pieprzne. [3.5]
                    Smak: Wytrawne, lekkie, w odczuciu nieco wodniste. Lekka taniniczność i wysoka goryczka. Nuty ziołowe, chmielowe. Dalej pojawia się lekka słodka karmelowa kontra słodowa. Goryczka jest ok ale chmielenie nieco przesadzone bo wyszło dość ciągająca choć na finiszu nieco kwiatowa. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Ładne, stylowe etykiety. Trafi do kolekcji. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.525]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny bursztyn, lekko zamglone. [4]
                      Piana: Oblepia szkło, opada do warstwy na powierzchni. [4]
                      Zapach: Multiwitamina, cytrusy, landrynka. [4.5]
                      Smak: Lekkie, gładkie, cytrusowo-sosnowe. Goryczka grejpfrutowa, wysoka, utrzymuje się długo po przełknięciu. Pieczenie podczas przełykania plus lekka nutka przyprawowa na finiszu. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, OK [4.5]
                      Opakowanie: Jak zwykle śliczna eta i dokładny skład. [4.5]
                      Uwagi: Warka 30.07.16 Aromatyczne, smaczne, intensywne jak na APA. Sama przyjemność.

                      Moja ocena: [4.425]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 23-02-2016, 22:17.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy, delikatnie zamglone. [4]
                        Piana: Średnio trwała, pęcherzyki szybko grubieją. Bardzo skromna obrączka na finiszu i również taki ślad na szkle. [3]
                        Zapach: Słodki, owoce tropikalne, cytrusy, dość wyrazisty. [4.5]
                        Smak: Na pierwszym planie grejpfrutowa goryczka, lekko przyprawowa i ziołowa. Słodowa baza odpowiednia, nie ma karmelu ani zbytniej słodyczy, natomiast jest odczucie pełni, które pomaga przyjemnie skontrować goryczkę. Piwo jest wysoce orzeźwiające. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, w kierunku wysokiego. [3]
                        Opakowanie: Typowe z tego browaru, trochę mało ciekawa kontra, papier też nie najlepszy, ale sam pomysł etykiety OK. [4]
                        Uwagi: Lekkie, przyjemne w odbiorze i dobrze zbalansowane piwo. Chyba najlepsze z Radugi.
                        30.07.2016.

                        Moja ocena: [4.225]

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klarowny bursztyn. [5]
                          Piana: Średnio obfita, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatny lacing. [4]
                          Zapach: Wyraźne owoce tropikalne, cytrusowo-pomarańczowy, delikatna słodowość, średnio intensywny. [4]
                          Smak: Średnia pełnia, przyprawowość, wytrawne, średnio-wysoka grejpfrutowa goryczka. [4]
                          Wysycenie: Średnie - odpowiednie. [4.5]
                          Opakowanie: Ładna etykieta, pełny skład. [4.5]
                          Uwagi: Lekkie i przyjemne piwo. warka do 30.07.2016.

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • Pess09
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 284

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne złoto z minimalnym zmętnieniem. [4.5]
                            Piana: Średnio obfita, drobne i średnie pęcherzyki, utrzymuje się przez dłuższą chwilę. [3.5]
                            Zapach: Słodko, lekki karmel, owoce tropikalne, cytrusy, liczi, intensywny. [4.5]
                            Smak: Lekkie, gładkie, nie ma słodyczy, odrobina nut przypiekanych, aframon dodaje odrobinę nut przyprawowych coś między imbirem a pieprzem ale w nie przesadzonej ilości, jak na 45 ibu to goryczka bardzo wyrazista, łodygowa i grejprutowa. [4.5]
                            Wysycenie: W porządku. [4.5]
                            Opakowanie: Ciekawa etykieta w stylu Radugi, źle naklejona, pełno bąbli, kapsel goły. [4]
                            Uwagi: Bardzo pijalne piwo jednocześnie ma całkiem dużo do zaoferowania w smaku.

                            Moja ocena: [4.375]

                            Comment

                            • GSE
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 424

                              #15
                              dla mnie przeciętna APA, mocno słodowa. nut pieprzowych i pikantnych, które zgodnie z opisem powinien wnosić afra­mon mada­gaskarski, zupełnie nie wyczułem. piłem schłodzone, ale nie bardzo zimne

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎