Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Kociamber

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Kociamber

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złociste, piwo jest zmętnione. [4]
    Piana: Piana drobno i średniopęcherzykowa. Średnio obfita. Mało trwała. Pozostawia śladowy lacing. [3.5]
    Zapach: W zapachu dominuje aromat kiwi, który pomieszany jest z nutami grapefruitowymi. Aromat jest bardzo przyjemny. [4.5]
    Smak: Piwo jest półsłodkie (jestem zwolennikiem wytrawnych APA, ale tutaj to akurat pasuje), Goryczka niska do średniej (mogłaby być nieco wyższa), krótka i przyjemna. W smaku kiwi jest jeszcze więcej niż w aromacie. Świetna robota. Piwo jest średnio pełne. Minimalne pieczenie w przełyk jest zapewne spowodowane dodatkiem pikantnego aframonu. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. Idealne. [5]
    Opakowanie: Etykieta jest OK. Plus za podanie zasypu i chmielenia. Minus za niepodanie drożdży. [4]
    Uwagi: Konkurencja w stylu APA na polskim rynku jest naprawdę mocna, ale Szałpiw rozpycha się mocno łokciami. Kociamber to zaskakujące i zaskakująco dobre piwo. Jedno z lepszych APA w Polsce. Gorąco polecam.

    Moja ocena: [4.375]

    Comment

    • Welsh
      Member
      • 09-2014
      • 33

      #3
      Nie spodziewałem się,aż tak dobrego piwa. Wysoka goryczka, której towarzyszą cytrusy w aromacie i smaku, i intensywnie czuć dodatek kiwi w smaku. Mocno orzeźwiające i szybko znikające ze szkła.

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Welsh Wyświetlenie odpowiedzi
        Nie spodziewałem się,aż tak dobrego piwa. Wysoka goryczka, której towarzyszą cytrusy w aromacie i smaku, i intensywnie czuć dodatek kiwi w smaku. Mocno orzeźwiające i szybko znikające ze szkła.
        Nic dodać nic ująć smakowite, rześkie i niesamowicie "pijalne".
        Za nieocenioną wikipedią : "Ziaren aframonu używa się do rytuałów voodoo" ... zuuuuoooo !!!
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • Rogerson
          Senior
          • 08-2012
          • 421

          #5
          Świetna ba wręcz doskonała APA, być może najlepsza jaka kiedykolwiek powstała w naszym kraju. Chyba tylko Pacyfic z najlepszych warek mi tak smakował.

          Co ciekawe bardzo fajnie goryczkę uzupełnia posmak kiwi, czego zupełnie się nie spodziewałem, bo zazwyczaj polscy rzemieślnicy albo wrzucają masę dodatków których i tak nie czuć lub czuć je za bardzo. Tutaj wszystko jest na swoim miejscu.

          Dla mnie hit lata do którego będe regularnie wracał.
          Last edited by Rogerson; 10-08-2015, 08:57.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, zmętniony. [5]
            Piana: Ładna, drobna, biała, wysoka i raczej trwała. Osadza się gdzieniegdzie na szkle. [4.5]
            Zapach: Cytrusy i, no, kiwi. [4]
            Smak: Goryczka średnia w kierunku wysokiej. Piwo raczej lekkie, orzeźwiające, mocno owocowe (i nie mam tu na myśli kiwi, które też jest obecne, ale bardzo delikatnie). Nie wiem, jak smakuje aframon, więc zgaduję, że jest odpowiedzialny za lekko pieprzny posmak. [4]
            Wysycenie: Chciałbym nieco wyższe. [4.5]
            Opakowanie: Jak inne z Szałpiwu. Kapsel goły. [4.5]
            Uwagi: Smakowało, chociaż nie jestem tak zachwycony, jak koledzy wyżej.

            Moja ocena: [4.15]

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #7
              Ciekawe, porządne AIPA (tak mi się wydaje, Ale w sumie nie wiem jakich chmieli użyli), mocno żywiczne w aromacie jak i smaku z mocną, idealnie pasującą goryczką doprawione składanym kiwi, które dochodzi w smaku późno, stanowi zauważalne, Ale nieprzesadzone tło. Piwo jest pełniejsze, trochę gęstrze niż normalne IPA. Brałem z ograniczonym entuzjazmem, Ale smakowało.

              Comment

              • meszek0009
                Senior
                • 04-2014
                • 247

                #8
                Słodkawym, a nie składanym ... słownik w telefonie znowu chciał pomóc i znowu mu nie wyszło ....

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnozłoty, zmętniony [4]
                  Piana: drobnopęcherzykowa, obfita, dość szybko znika, ładnie oblepiając szkło [4]
                  Zapach: na początku wyraźne kiwi, zaraz potem cytrusy [4]
                  Smak: wyraźne słodkie kiwi, średnia goryczka, która niestety zostaje w posmaku, trochę pieprzu(to prawdopodobnie aframon) [4]
                  Wysycenie: średnie - pasuje do piwa, choć mogłoby być ciut wyższe [4.5]
                  Opakowanie: Ciekawa etykieta, wszystkie ważne informacje są zawarte, tylko ciężko było doczytać się jaki to styl piwa(kruczkiem w dolnym rogu etykiety). [3.5]
                  Uwagi: Oryginalne i udane piwo, orzeźwiające, idealne na lato. Podoba mi się wykorzystanie kiwi, którego dodano w sam raz. Jedyne do czego mogę się przyczepić to ta zalegająca goryczka, ale mimo to polecam.

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #10
                    Super orzeźwiające piwo, z mocną goryczką złamaną lekką słodyczą kiwi. Goryczka przypomina startą skórkę z limonki połączoną z nutami żywiczno - leśnymi. Bardzo udane piwo, idealne na lato.
                    Last edited by Pinio74; 24-08-2015, 19:00.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, lekko mętny. [5]
                      Piana: Drobna, niska. Opada do cienkiej, trwałej warstwy. [3.5]
                      Zapach: Początkowo cytrus i lekkie kiwi są w równowadze. Później świeży aromat owoców kiwi przybiera na sile, dodatkowo pojawia się pieprzowa nuta. Kompleksowy, bardzo przyjemny aromat. [5]
                      Smak: Cytrusowe o dość wyraźnej goryczce oraz pieprzowej pikantności i leciutkim posmaku kiwi. Goryczka i pikantność pozostają na języku. Słodycz właściwie niezauważalna i dobrze. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, mogło by być troszkę wyższe. [4.5]
                      Opakowanie: Świetna, zapadająca w pamięć nazwa. Kolorystyka etykiety idealnie nawiązuje do kiwi. [5]
                      Uwagi: Bardzo intensywne aromatycznie i smakowo piwo. Niestety nie załapałem się na wersję beczkową ale podejrzewam, że ciężko byłoby je traktować jako sesyjne. Co nie zmienia faktu że piwo jest bardzo udane.

                      Moja ocena: [4.625]
                      Attached Files
                      Last edited by docent; 27-08-2015, 19:28.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • cyoorka
                        Senior
                        • 03-2007
                        • 338

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złociste, lekko zmętnione. [3.5]
                        Piana: Obfita, drobna, zbita, powoli opada. [4]
                        Zapach: Amerykański chmiel, lekko wyczuwalne kiwi. [4]
                        Smak: Wytrawne, wyraźny posmak kiwi, zbożowa słodowość; goryczka średnia do wysokiej, trochę łodygowa w odczuciu, utrzymuje się krótką chwilę; finisz lekko piekący, pikantny. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Spoko. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • Sim666
                          Senior
                          • 01-2015
                          • 153

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          [...]podejrzewam, że ciężko byłoby je traktować jako sesyjne.
                          Jest BARDZO sesyjne, wchodzi jak w masełko, a człowiekowi ciągle mało dla zaspokojenia kubków smakowych. Dla mnie póki co najlepsze piwo od dawna, choć ciągle są co najmniej dobre

                          Comment

                          • domaluj
                            Senior
                            • 04-2012
                            • 303

                            #14
                            Genialne. Delikatna gorycz. Mocne uderzenie kiwi. Naprawdę mocne.

                            Comment

                            • Dzoshu
                              Senior
                              • 12-2013
                              • 496

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, lekko zamglone. [4.5]
                              Piana: Oblepia szkło, dość szybko opada. [4]
                              Zapach: Rześki, owocowy. Oprócz aromatów typowych dla amerykańskiego chmielu wyraźnie czuć dodatek kiwi. Bardzo przyjemny. [4.5]
                              Smak: Słodowość umiarkowana, owocowy charakter i też wyraźny posmak kiwi. Goryczka wysoka, jak dla mnie za długa, lekko zalegająca. [4]
                              Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                              Opakowanie: Fajny artwork, dokładny skład. [4.5]
                              Uwagi: Warka 01.16 Bardzo fajne piwo. Pokazuje, że eksperymenty z owocami mogą przynieść zadowalające rezultaty.

                              Moja ocena: [4.25]
                              Attached Files
                              Last edited by Dzoshu; 20-09-2015, 20:35.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎