Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prawdziwy, rasowy czeski pils w czeskim stylu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    Prawdziwy, rasowy czeski pils w czeskim stylu

    Pilem czeskie koncerniaki i dla mnie to zwykłe euro lagery. Piłem wiele regionalnych polskich lagerów mających robić za pilsy i dla mnie to zwykłe "jasne pełne". Warmińskie Rewolucje i niebieski PLON to świetne jasne lagery, ale jak domniemywam nie są to pilsy. Co w takim razie jest prawdziwym czeskim, goryczkowym pilsem z dużym IBU (może być to polskie piwo w takimże stylu)?
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
    Pilem czeskie koncerniaki i dla mnie to zwykłe euro lagery. Piłem wiele regionalnych polskich lagerów mających robić za pilsy i dla mnie to zwykłe "jasne pełne". Warmińskie Rewolucje i niebieski PLON to świetne jasne lagery, ale jak domniemywam nie są to pilsy. Co w takim razie jest prawdziwym czeskim, goryczkowym pilsem z dużym IBU (może być to polskie piwo w takimże stylu)?
    Krakonos, Policka, Dobruska, Konrad, Opat, Kocour 12, Svijany Rytir a szczególnie Kvasnicove, Frantisek z Harrahova, Zilvar z Rychnova, Frydlant, Kanec z Zamberka.

    Comment

    • Dukat_WSI
      Senior
      • 03-2015
      • 781

      #3
      OK, dzięki. A co jest w takim razie dobrą repliką polskiej produkcji?

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
        OK, dzięki. A co jest w takim razie dobrą repliką polskiej produkcji?
        Z butelki nie ma, z kija rozejrzałbym się po browarach restauracyjnych, kilka z nich jak np. Piwna czy Bierhalle warzy udanego pilsa, może nie dokładnie czeskiego, ale porządnego na pewno.

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          #5
          Opata i Svijane polecam...odpuścić. Szkoda czasu.
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • jurkas74
            Member
            • 04-2008
            • 57

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
            Opata i Svijane polecam...odpuścić. Szkoda czasu.
            Niestety zgadzam się co do Svijany, ostatnio wg mnie obnizyli loty. Pity dwa miesiące temu Rytir miał jakiś dziwny posmak, a 10 przegrała w konfrontacji ze Skalakiem

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #7
              Poutnik 12, Konicek Ryzak jeszcze bym polecił

              A Svijany Rytir mimo obniżki jakości nadal mi smakuje, no może na tak jak 3-4 lata temu
              Last edited by legart; 10-08-2015, 09:05.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
                Opata i Svijane polecam...odpuścić. Szkoda czasu.
                Kvasnicova chmelova 11 od Opata to jest wciąż rewelacja dla mnie, butelki bywają różne, ale jakby kolega miał dostęp do litrowych PETów to piwo wciąż jest warte zainteresowania. Ze Svijan 13 kvasnicova też jest niczego sobie.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎