Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy Waszym zdaniem Komes Poczwórny nadaje się do leżakowania ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Filidor
    Junior
    • 08-2015
    • 3

    Czy Waszym zdaniem Komes Poczwórny nadaje się do leżakowania ?

    Witam wszystkich użytkowników- szczególnie że jest to mój pierwszy post.

    Sprowadza mnie tu pytanie jak w temacie- czy komes poczwórny bursztynowy (partia z terminem ważności 12.08.2016) nadaje się do leżakowania? Liczę tu zwłaszcza na bardziej doświadczonych użytkowników tego forum.
    Pytanie powstało, bo w okolicznym sklepie najwyraźniej chcą się pozbyć partii i sprzedają końcówkę za grosze. Może i przez ostatni rok wypiłem kilkadziesiąt piw craftowych/ regionalnych, jednak nadal "wiem że nic nie wiem" w temacie piwa. Liczę że ktośpił tą partie i jest mi w stanie doradzić czy to piwo ma potencjał do uwolnienia jakiś ciekawych aromatów.

    Mimo iż z grubsza rzecz biorąc nie przepadam za piwami w stylu belgijskim (choć być może to ocena przedwczesna, bo piłem zaledwie kilka) to w trakcie picia jednej butelki w. w. komesa muszę przyznać że jest ciekawy. Wyczuwam w nim nuty przywodzące na myśl białe wino/wino musujące, a alkohol jest dobrze ukryty (sam go ledwie wyczuwam, a 2 spytane osoby po 2 łykach stwierdziły że to piwo ma zapewne 5%).

    Słyszałem że z grubsza rzecz biorąc quadruple są dobre do leżakowania (tak samo jak piwo z zawartością alkoholu w okolicach 10%, jednak ekstrakt wskazuje że można w to wątpić...




    PS: Mam nadzieje że zamieszczam ten post w adekwatnym dziale.
    PS2: Do administratorów (odnośnie ankiety w trakcie tworzenia konta) mam zastrzeżenia do odpowiedzi w pytaniu (cytuje z pamięci) "Jaki rodzaj piwa najczęściej pijesz?"
    Odpowiedzi to:
    - duże browary
    -browary regionalne
    -browary zagraniczne
    - sam produkuje piwo!

    A co z browarami craftowymi/rzemieślniczymi? Z braku laku zaznaczyłem regionalne, jednak nie stawiałbym Califa od Trzech kumpli, albo Hard Bride z Alebrowaru obok Bojana kokosowego. Po drugie, stwierdzenie "browary zagraniczne" agreguje takie byty jak Mikkeler, Brewdog, czy Sierra Nevada i Corona, Miller czy zagraniczny Heineken.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Możesz leżakować i to długo poza datę.

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10737

      #3
      Jeszcze rok ważności i wyprzedają za grosze?
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Filidor
        Junior
        • 08-2015
        • 3

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Możesz leżakować i to długo poza datę.
        Że mogę to wiem, pytanie czy ma to sens, tzn czy to piwo może uzyskać jakieś nowe, pożądane aromaty.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeszcze rok ważności i wyprzedają za grosze?
        Też mnie to zdziwiło. Za grosze jak za grosze- 2,79 , jednak zważywszy że to piwo kosztowało ok. 6 zł uznaje to za przecenę klasy "za grosze".

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4552

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Filidor Wyświetlenie odpowiedzi
          Że mogę to wiem, pytanie czy ma to sens, tzn czy to piwo może uzyskać jakieś nowe, pożądane aromaty.
          Oczywiście ma sens, to piwo się dość mocno zmienia z czasem. Leżakowałem różne Komesy (tripele i dubele też) i w zależności od warki doznania były bardzo różne, ale nie można powiedzieć że nieciekawe. Poczytaj wątki w dziale "Piwo konkretnie".

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎