Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Kwas gamma

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Kwas gamma

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerwony, przejrzysty, bąbelki unoszą się do góry. Bardzo zachęcający. [4.5]
    Piana: Zjawisko piany praktycznie tutaj nie występuję, co jednak jest w dużej mierze zrozumiałe. [3.5]
    Zapach: Świeży, malinowy. Nie szczególnie intensywny. [4]
    Smak: Kwaśne, orzeźwiające, a jednak wyraźnie malinowe. Super. [5]
    Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. [5]
    Opakowanie: Nie jest to najlepsza eta Pint, ale nie można jej nic zarzucić. Wydaje mi się również, że jakiś czas temu Pinta poprawiła jakość papieru, na którym drukuje etykiety. [4]
    Uwagi: Kwas Gamma spełnił moje oczekiwania co do joty. Liczyłem, że będzie dla mnie polskim, tańszym substytutem Lambica Framboise i właśnie tym jest. Piłem to piwo z wielką przyjemnością. Chylę czoła przed serią kwasów i czekam na kolejne. Szkoda, że nie jest nieco tańsze (prawie 3 zł droższe od Bety...).

    Moja ocena: [4.425]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Malinowy. [5]
      Piana: Brak właściwie. [2]
      Zapach: Zapach mocno malinowy z drożdżowo-laktozowym podbiciem. [4.5]
      Smak: Słodko-kwaśna, orzeźwiająca malina plus wrażenie musowania. Bardzo smaczne. [4.5]
      Wysycenie: Niskie. [4.5]
      Opakowanie: Świetna etykieta i faktura papieru. Poza tym - Pinta, więc przyczepić się można tylko do bezzwrotnej butli. [4.5]
      Uwagi: Chyba najlepszy krajowy kwas jaki piłem. Nie jestem amatorem tego stylu, ale pomysł z malinami trafiony w dziesionę - dużo lepszy niż np. wiśnie w John Cherry.

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
        Chylę czoła przed serią kwasów i czekam na kolejne. Szkoda, że nie jest nieco tańsze (prawie 3 zł droższe od Bety...).
        Weź poprawkę na dodatek soku z malin. Te owoce same w sobie do tanich nie należą a tutaj użyto 1000 litrów soku. Uważam że różnica w cenie nad betą jest zrozumiała.
        A samo piwo bardzo mi smakowało. Gdyby tam jeszcze popracować brettami to byłby szał

        Comment

        • baroN1
          Senior
          • 08-2011
          • 181

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: różowo-pomarańczowy [4]
          Piana: przy laniu z wysoka pojawia się w ilościach szczątkowych, w przypadku piwa wyjętego wprost z lodówki nie pojawia się nic [2]
          Zapach: czuć bakterie kwasu mlekowego i maliny, lecz maliny mogły by być bardziej wyraźne [4]
          Smak: prawie jak berliner z malinami, kwasek niski, same maliny też średnio, gdzieś w tle cierpkość [3]
          Wysycenie: pite w temp pokojowej średnie, wyjęte z lodówki- zero wysycenia [3]
          Opakowanie: ladne [5]
          Uwagi: wyraźnie droższe niż pozostałe kwasy z pinty. Ogólnie piwo ok, ale nie porywa. Beta najlepsza

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czerwony , lekko zmętniony. [4.5]
            Piana: niska, bardzo szybko znika. [3]
            Zapach: bardzo intensywny aromat malin. [4.5]
            Smak: tutaj również dominują maliny, przyjemna kwaśność na średnim poziomie, lekka cierpkość, goryczka niska. [4.5]
            Wysycenie: niskie, mogło by być trochę wyższe. [4]
            Opakowanie: przyjemna grafika, jak zawsze u pinty jest skład oraz komplet informacji. [4]
            Uwagi: warka do 29.01.2016, kolejny świetny kwas w wydaniu Pinty, gdyby była jeszcze tylko lekka nuta dzikości była by rewelacja.

            Moja ocena: [4.3]
            Attached Files
            Last edited by rafael52; 16-08-2015, 00:16.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rubinowy grapefruit. [5]
              Piana: Piana niezbyt wysoka, buzująca i szybko opadająca, po kilku chwilach zostaje z niej właściwie nic. [2]
              Zapach: Wyraźnie malinowy z lekkim aromatem pieczonego chleba. Przyjemny. [4]
              Smak: Kwaśne umiarkowanie, owocowe umiarkowanie, słodowe umiarkowanie, ale przyjemne. Nie jest to może lambic, ale jest smaczne, bardzo orzeźwiające, lekkie, chociaż nie wodniste. Przyjemne. [4]
              Wysycenie: Bardzo wysokie, ale pasuje. [5]
              Opakowanie: Jak to pinta. [4.5]
              Uwagi: Smakowało.

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnoróżowy, mętny. [4.5]
                Piana: Zupełny brak. [2.5]
                Zapach: Jak jogurt malinowy. [3.5]
                Smak: Kwaśny, jak sok z cytryny, do tego malinowo-pestkowy posmak. Lekkie, orzeźwiające. [4.5]
                Wysycenie: Średnie/wysokie. [4]
                Opakowanie: Ok, ta seria jest dobrze zaprojektowana. [4.5]
                Uwagi: Kwaśne, orzeźwiające, lekkie, w sam raz na lato. Ale gdybym nie wiedział, że to piwo, to obstawiałbym kwaśny i gazowany sok owocowy. Jakoś tak mało piwne Mimo tego polecam.

                Moja ocena: [3.925]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: malinowy, zmętniony [5]
                  Piana: praktycznie nie występuje [2]
                  Zapach: świeże maliny, dość intensywny [4.5]
                  Smak: kwaśne, malinowe, orzeźwiające, lekkie [5]
                  Wysycenie: ciężko powiedzieć, przez kwaskowość, ale odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Miłe dla oka, czytelne, wszystko co najważniejsze jest wypisane [4.5]
                  Uwagi: Zdecydowanie najlepszy polski kwas, i jak na etykiecie "deser bez zbędnej słodyczy". Na pewno jeszcze do niego wrócę, ale gdyby nie ta cena(9,40zł) to by regularnie gościło w lodówce.

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Interesujące, choć do belgijskich przykładów trochę brakuje. Słabe nasycenie w wersji lanej.

                    Comment

                    • Mars276
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 134

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w miedź. Piwo jest klarowne. [5]
                      Piana: Średnio obfita, drobno i średniopęcherzykowa, mało trwała - sycząca jak na coca-coli. Szybko redukuje się do zera. [3]
                      Zapach: Malinowy. Przy zabełtaniu wyłazi jakieś leciutkie zielone jabłko i inne estry - normalnie są niemal niewyczuwalne - maliny przykrywają wszystko. Nieźle. [4]
                      Smak: Kwaśność jest średnio intensywna (mogłoby być kwaśniejsze), czysta, przyjemna i orzeźwiająca. Goryczki brak. Pełnia niska. W smaku nie czuć właściwie nic poza malinami. Przyjemnie, ale jednowymiarowo. [4]
                      Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
                      Opakowanie: Etykieta wygląda nieźle, a poza tym Pinta jak zwykle stanowi wzór do naśladowania, jeśli chodzi o ilość informacji na etykiecie. [4]
                      Uwagi: Fajny kwach - mocno malinowy. Mógłby być jak na mój gust bardziej kwaśny.

                      Moja ocena: [4]

                      Comment

                      • rgrzech
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 230

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Różowy, zmętniony. [4]
                        Piana: Biała, skąpa i szybko znika. [3]
                        Zapach: Kwas i maliny. Nuty soku z cytryny oraz słodkiego syropu malinowego. Świetne połączenie. [4.5]
                        Smak: Czysty kwas mlekowy z dodatkiem słodkawego soku malinowego. Kwaśność średnia, goryczka niska. Piwo jest lekkie i znika w mgnieniu oka. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
                        Opakowanie: Proste i bardzo charakterne. Podoba mi się. [4.5]
                        Uwagi: Świetne połączenie kwasu i owoców. Piwo lekkie i niesamowicie pijalne.

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • cyoorka
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 338

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowe, wpadające lekko w czerwień, zamglone. [4]
                          Piana: Niska, drobna, szybko znika, ale w piwach kwaśnych to norma. [4]
                          Zapach: Szampański, kwaśny, lekko malinowy. [3.5]
                          Smak: Wytrawne, lekko słodowe, kwaśne, malinowe. Goryczka niska. [4.5]
                          Wysycenie: Niskie. [4]
                          Opakowanie: Spoko. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • PiVoSH92
                            Member
                            • 05-2015
                            • 82

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemno różowy, mętny [3.5]
                            Piana: Słaba, dość niska, szybko opada, nie zostawia po sobie śladu. Pewnie w stylu, ale słąbo [3]
                            Zapach: Maliny, lekki słód, czuć kwaskowość [4.5]
                            Smak: No i jest kwaskowość, nie wodnista, pełna malina, ale dość mocno wybijają się słodowe akcenty i goryczka, czego nie oczekiwałbym w tym stylu. Nie jest słodkie dzięki Bogu, ale nie porwało ogólnie - ot, poprawny kwas [4]
                            Wysycenie: Nieco za niskie [3.5]
                            Opakowanie: Pinta, czyli pełne info i firmowy kapselek, -0,5 za stylistykę [4.5]
                            Uwagi: Za 7 zł najlepszy kwas, jednak normalnie koło 3zł droższy od innych i wtedy chyba jednak beta ma najlepszy stosunek jakość/cena. Mimo to - polecam!

                            Moja ocena: [4.05]

                            Comment

                            • mozaic
                              Member
                              • 06-2015
                              • 44

                              #15
                              tak jak kwas beta był fatalny, tak to piwo jest świetne - jutro do niego usiądę "na poważnie"; choć z natury napój jest radosny na maksa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎