Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, B-Day 3.1 Spoko Marocco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, B-Day 3.1 Spoko Marocco

    Piwo gotowe do oceny

    Piwo powstało we współpracy Pinty, AleBrowaru i Piwoteki.
    Last edited by dyczkin; 14-08-2015, 09:11.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne, złotawe, pilsowato-lagerowate. [4]
    Piana: Taka z gatunku nienajpokaźniejszych, trochę eurolagerowa. Daje się wzbudzić, ale nie krążkuje. [3.5]
    Zapach: Nieco kwaskowy, duszny, przyprawowy, jak po wejściu do sklepu "Artykuły Kolonialne'. [4]
    Smak: Mała zagwozdka, bo to jest niemal smak piwa z dzieciństwa. Piwsko, jak określiła to jedna koleżanka. Wspomnienie bączków z Braniewa, czyli nienajwyższych lotów lager. Chmieliwo i kardamon. Pieprzu ani owocowości z Sorachi Ace nie wyczuwam. Niech będzie 4, bo jak się ogrzeje zaczyna być bardziej spójne. [4]
    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
    Opakowanie: Wesoła, kolorowa eta z camelem i inszą fauną; info zawarte. [4.5]
    Uwagi: Mam wrażenie, że wersja lana na FPP w Łebie była nieco ciemniejsza i bardziej korzenna. Ale ogólnie smakuje jak lager z dodanymi przyprawami.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złocisty, trochę blady, lekko zmętniony. [4.5]
      Piana: niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada. [3]
      Zapach: średnio intensywny, są jakieś aromaty przyprawowe, pieprz, kardamon oraz przyjemna nuta egzotyki, chmieli za bardzo nie czuć, jest za to wyczuwalne wyraźna słodowość. [3.5]
      Smak: wyraźna słodowość z lekkimi nutami utlenienia, pieprzność dość wyraźna, ale nie jakaś przeszkadzająca, dobra, goryczka średnia, w kierunku niskiej. [3]
      Wysycenie: średnie dobre. [4.5]
      Opakowanie: grafika nawet łana, jest pełen skład. [4]
      Uwagi: warka do 29.01.2016, wpić można, ale nie trzeba.

      Moja ocena: [3.375]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 14-08-2015, 22:54.

      Comment

      • Trigga
        Member
        • 09-2013
        • 34

        #4
        Całkiem smaczny, poprawnie uwarzony ale. Niestety obecności pieprzu nie stwierdziłem, podobnie jak pozostali próbujący tego piwa ze mną.

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Trigga Wyświetlenie odpowiedzi
          Całkiem smaczny, poprawnie uwarzony ale. Niestety obecności pieprzu nie stwierdziłem, podobnie jak pozostali próbujący tego piwa ze mną.
          A ja i owszem wyczulem Bardzo go mało i zarówno w smaku jak i zapachu z przypraw dominuje kardamon ale pieprz też jest. Bardzo przyjemne orzeźwiające pale ale. Nie uważam że nawet jeśli piwowarzy zaklasyfikowali/ochrzcili go jako "pepper ale" to pieprz ma przepalac kubki smakowe...
          Pite z kija

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółty, mętny. [4]
            Piana: Niska, szybko opada, zostaje kożuch. [3.5]
            Zapach: Słaby, kwiatowo-przyprawowy. [3.5]
            Smak: Słodowy, słodkawy, przyprawy (chyba ten kardamon), ziołowa goryczka, średnia. Na koniec piekący posmak oblepiający usta. [3.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Dopracowane, ale nie w moim stylu, brawo za pełen skład. Kapsel Pinty. [4]
            Uwagi: Niezbyt smaczne, pieprz wyczuwalny tylko jako piekący posmak. Słodowość nieciekawa, goryczka ziołowa, przyciężkawa. Przyprawowy posmak jak z jakiegoś świątecznego, poszczególne elementy smaku nie składają się w harmonijną całość. Rozczarowanie.

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złociste, zamglone. [4]
              Piana: Wymuszona, średnioobfita, grubopęcherzykowa, nietrwała. [2.5]
              Zapach: Wyraźnie przyprawowy, korzenny, lekko cytrusowy. [4]
              Smak: Wytrawne, przyprawowe, lekko grejpfrutowe, cytrusowe. Goryczka średnia, dobrze pasuje do reszty. Po kilku łykach na finiszu pojawia się umiarkowana pikantność. [4.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Super. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • Mars276
                Senior
                • 07-2014
                • 134

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowa, piwo jest idealnie klarowne. Kolor trochę za jasny. [4.5]
                Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa W miarę trwała. Ładnie oblepia szkło. [4]
                Zapach: Słodowy, lekko miodowy nawet (utlenienie w takim młodym piwie?). Odrobina ziołowych aromatów chmielowych z tyłu. Po lekkim ogrzaniu wyłażą aromaty przyprawowe - bardzo przyjemne. Pieprz czuć wyraźniej, ale kardamon również jest wyczuwalny. Byłoby lepiej, gdyby dało się wyczuć jakikolwiek ślad po Sorachi Ace i Chinooku, ale nie jest źle. [4]
                Smak: Piwo jest półsłodkie. Pełnia niska. Goryczka niska, lekko zalegająca, ale nie jest męcząca (wolałbym wyższą, ale krótszą). Piwo jest w smaku głównie pieprzowe, pozostałe smaki jakoś się w tym gubią. Przyjemne, choć nieco jednowymiarowe. Pikantność delikatna. Lubię piwa z pieprzem, więc piwo dostaje ekstra pół punktu (jak ktoś nie lubi, to od mojej oceny może sobie te pół punktu za smak odjąć). [4]
                Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
                Opakowanie: Ładna etykieta. Podano wszystkie informacje z wyjątkiem IBU (fakt faktem - nie ma się czym chwalić). [4.5]
                Uwagi: Fajne piwo z pieprzem i rzeczywiście jest to raczej pepper pale ale niż APA. Chmiele nowofalowe widnieją na etykiecie, ale w piwie są niewyczuwalne. Mimo to piwo bardzo trafia w moje gusta. Do Amerykańskiej Pszenicy z Browaru na Jurze trochę brakuje, ale jest nieźle.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Carlo22
                  Senior
                  • 05-2012
                  • 182

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne złoto, lekka mętność. Ładna barwa. [4.5]
                  Piana: Średnia, szybko opada. Średnio i drobno pęcherzykowa. [3.5]
                  Zapach: Lekko owocowo - cytrusowy. Po ogrzaniu zdecydowanie bardziej wychodzi pieprz i kardamon. [4]
                  Smak: Bardzo przyjemne, pieprz oraz kardamon nadają temu piwa pełni, sprawiają wrażenie jakby piło się znacznie cięższe piwo. Mimo wszystko bardzo fajne i pijalne. [4.5]
                  Wysycenie: Bardzo dobre, nie przeszkadzające. [5]
                  Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, wyróżniająca się kolorystycznie. [5]
                  Uwagi: Pijąc to piwo nabrałem ochoty na steka - to pewnie zasługa pieprzu. Także piwo do mięsa

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • titan
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 122

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno słomkowy, lekko mętny [4]
                    Piana: Marniutka, trzeba ją wymusić, szybko znika, ale jest lacing [3]
                    Zapach: Jest zbożowo jak jest zimne w miarę ogrzewania wychodzi kardamon, jest nutka pieprzu i w tle owoce egzotyczne, Sorachi Ice nie wyczułem [4]
                    Smak: Orzeźwiajacy smak, bardzo lekkie, goryczka niska, wysoko pijalne. W samym smaku pieprzu prawie nie czuć, ale po przełknięciu pozostaje na podniebieniu i wargach przyjemne uczucie pieczenia [4]
                    Wysycenie: Średnie od niskiego [4]
                    Opakowanie: Fajna etykieta, coś nowego u Pinty [4.5]
                    Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, sesyjne

                    Moja ocena: [3.925]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, lekko zamglone, osad na dnie. [4]
                      Piana: Oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
                      Zapach: Owocowy, rześki. Przyprawy, miód. Przyjemny, bez wad. [4.5]
                      Smak: Gęstawa konsystencja. Słodycz na poziomie umiarkowanym. Ziołowa chmielowość bardziej w stronę klasyki, goryczka średnia w stronę wysokiej. Lekko przyprawowy finisz. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, OK. [4]
                      Opakowanie: Fajna eta, dokładny skład. [4.5]
                      Uwagi: Warka 29.01.16 Przyjemne, pijalne, dodatki nie zdominowały piwa.

                      Moja ocena: [4.4]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 24-09-2015, 20:40.

                      Comment

                      • rgrzech
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 230

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, piwo dość klarowne. [4.5]
                        Piana: Biała, drobna, skąpa, delikatnie krążkuje. [4]
                        Zapach: Słodowość, miód i muśnięcie kardamonu. Chyba zbyt długo czekało na degustację. Marnizna. [3]
                        Smak: Piwo jest lekkie, półwytrawne, ze średnią, przyjemnie ziołową goryczką. Obecne nuty chlebowe i miodowe, w posmaku lekka pieprzność. Brakuje ciała, pełni, piwo jest mocno wodniste. [3]
                        Wysycenie: Średnie, ok. [4]
                        Opakowanie: Super grafika, kolory i czcionka oraz świetne wykonanie i papier. [5]
                        Uwagi: Wodniste, przeciętne w smaku i aromacie i zaskakująco nieorzeźwiające piwo.

                        Moja ocena: [3.325]

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          Browar na Jurze: B-Day 3.1 Spoko Marocco
                          Ekstrakt: 11.5% wag. | Alkohol: 4.4% obj. / 3.3% wag.

                          Piany praktycznie brak, kolor złoto, klarowne. Aromat anyż, kardamon, lekko miód, razem rześki przyjemny niezbyt intensywny. Smak wyraźny pieprz przyprawy egzotyczne niewielki diacetyl dodający ciała piwu i bardzo przyjemna pilsowa lekko zalegającą goryczka. Piwo lekkie nie puste pije się dobrze ale nie robi szału.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎