Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Dziwok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Dziwok

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
    Piana: Średnia, opada do małego kożuszka. [4.5]
    Zapach: Susz kwiatowy, cytrusy. [4]
    Smak: Słodowy, susz, lekkie cytrusy, goryczka średnia/wysoka, ziołowo-pestkowa, lekka skarpeta. [3.5]
    Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
    Opakowanie: Ok, ale z ciemnym tłem wyglądają lepiej. Minus za brak podania IBU i kapsel golas. [3.5]
    Uwagi: Pijalność niezbyt wysoka, głównie przez stosunkowo silną goryczkę i niskie wysycenie. Nic szczególnego, do wypicia i zapomnienia.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, piwo jest bardzo zmętnione. [4]
      Piana: Średniej wysokości, ale bardzo trwała, zbita. Zbyt słaby osad na szkle. [4]
      Zapach: Kwiatowy, słodki owocami tropikalnymi oraz trochę karmelowy. Z cytrusów pomelo i mandarynka, ale zupełnie śladowe. [3.5]
      Smak: Goryczka średnia w kierunku do wysokiej jak na Summer Ale. Więcej cytrusów niż w aromacie, również w postaci cytrusowych pestek. Podbudowa słodowa jest solidna, co tu akurat nie jest aż takim atutem. Od Summer Ale oczekuję orzeźwienia i lekkiego piwka, a tu mam zbyt dużo treści. Niemniej piwo jest bardzo smaczne. [4]
      Wysycenie: Za niskie. [3]
      Opakowanie: Bardzo ładny rysunek na etykiecie. Rzeczywiście jakiś Dziwok używa sobie lata i słońca przy piwku. Podano pełny skład w tym chmiele, głównie z NZ ( Simcoe, Motueka, Rakau, Weimea). Ciekawy jest też kształt etykiety. [4.5]
      Uwagi: Dobre piwo, ale za bardzo słodowe. Warka 27.12.2015.

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, zamglony. [4.5]
        Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta, pojawiają się większe pęcherzyki, ale dość wolno opada. [4]
        Zapach: sporo aromatów chmielowych, głównie owoców tropikalnych, trochę żywic, jest również sporo aromatów karmelowych, daje się też wyczuć jakaś nieprzyjemna nuta siarkowa. [3.5]
        Smak: średnia pełnia słodowa, lekka słodycz, wyraźny karmel, jest również trochę nut chmielowych, owocowych, goryczka średnia, w kierunku niskiej, przydało by się jej trochę więcej dla skontrowania słodowości. [3.5]
        Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
        Opakowanie: grafika całkiem ładna, w stylu browaru, jest prawie pełen skład. [4]
        Uwagi: warka do 27.12.2015.

        Moja ocena: [3.675]
        Last edited by rafael52; 03-09-2015, 22:47.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Summer ale na bazie słodów pszenicznego i żytniego z nowozelandzkimi chmielami: Motueka (mający dawać aromat cytrusów w tym limonki) Rakau (marakuja i brzoskwinia) i Waimea (m.in. kiwi, mango) i amerykański Simcoe (żywica, cytrusy).
          Kolor zmętniony, pawie bursztynowy, piana jasna obfita, szybko opadła niemal do zera.
          W aromacie dominowały chmiele, w nucie cytrusów, trochę słodkich brzoskwiń, mango), jest też lekka żywica. W smaku brakuje solidnej bazy słodowej. Piwo wydawało się nawet lekko pustawe (finisz degustacji). Za to była dość duża dawka goryczy chmielowej w nucie szlachetniejszej – grejpfruta, żywicy oraz słodszych cytrusów i owoców tropikalnych.
          Niby jest bogactwo aromatów chmielowych ale ogólnie piło mi się to piwo słabo. Brakuje mu ciała.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zmętniony między złotem a bursztynem [3.5]
            Piana: Biała, szybko opadła do małej warstwy (minimalnej) na powierzchni. [3]
            Zapach: Delikatny, głównie chmiele cytrusowe, trochę tropików i żywicy. Daje trochę naftą. [3.5]
            Smak: Dominuje goryczka grejpfrutowo-tropikalna (owocowa) z nutą żywicy. Kiepsko wyczuwalne słody, lekko wodniste piwo. [3]
            Wysycenie: Średnie do wysokiego [4]
            Opakowanie: Wariactwo z potworkiem mało wyszukane. [3]
            Uwagi: Drogie piwo, które zawiodło mnie jak zresztą ten cały kraftwerk.

            Moja ocena: [3.25]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętny, czerwonawy pomarańczowy. [4]
              Piana: Nie chce się tworzyć. Na dłużej cienka warstewka. na szkle trochę pozostałości piany. [3.5]
              Zapach: Lekkie cytrusy i żywice. [4]
              Smak: Słodkawe, lekka goryczka. Cytrusowość /gorzkawa/ z żywicznością /słodkawa/. [4]
              Wysycenie: Średnie, ok. [4]
              Opakowanie: Radosne ale dziwne. Niby ok ale ten Dziwok jakiś też dziwny . [3.5]

              Uwagi: To klasyczny summer ale z "amerykańcami", dość poprawny ale specjalnie się nie wybija. Lekkie i orzeźwiające piwo.

              Moja ocena: [3.925]
              Attached Files
              Last edited by Javox; 23-09-2015, 18:27.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎