Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Sezonowe Żniwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Sezonowe Żniwne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 660

    #2
    Pił już to ktoś? Może zaryzykuję jutro, choć to chyba w kodzie 03, więc szału być nie powinno.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Piłem, wypiłem, zapomniałem.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Martainn
        Member
        • 07-2012
        • 37

        #4
        Gwoździe, gwoździe, gwoździe. Tyle pamiętam

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #5
          Ja się poświęciłem

          Data: 12.11.15, kod LPL03K....

          Piana - średnia, na dłużej warstewka i nie za dużo na szkle.
          Barwa - złoty bursztyn, klarowne.
          Gaz - średni.
          Aromat - lekko żelazisty ale to nie od "gwoździ" - może od chmielu. Słód.
          Smak - dość słodkie, słodowe, mała goryczka ale nie najgorsza. Słodkie z kwaskiem.

          W finale lekki aldehyd i estry owocowe.

          Można pić "bez żadnych obawień" takie słodkie i lekkie że "dzieciom polecam"
          Attached Files

          Comment

          • murek17
            Member
            • 06-2014
            • 52

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złociste, klarowne [5]
            Piana: Na początku bardzo obfita, ale trzaskająca. Zredukowała się do zera w szybkim tempie. [2.5]
            Zapach: Jest chmiel! Wow! Szok! Słodko owocowy, może kwiatowy trochę, jest też trochę estrów owocowych. Ogólnie w aromacie słodko, natomiast nie mogę powiedzieć że nieprzyjemnie. Jest OK. Po paru minutach nikła słodowość. [4]
            Smak: W smaku już dużo gorzej. Ogólnie piwo jest wytrawne, a właściwie lepszym słowem byłoby pustawe. Ma taki dziwny, sztuczny, gryzący posmak, kojarzący się z jakimś lakierem. Nie wiem jak dokładnie smakuje aldehyd octowy, ale może to to. Poza tym mimo że to tylko 11,5 plato i że nic za bardzo się tu nie dzieje, to wydaje się takie przyciężkawe i mdłe. [2]
            Wysycenie: Za niskie, potęguje wrażenie mdłego smaku. [3.5]
            Opakowanie: Nawet okej, informacji brak. [3.5]
            Uwagi: 12.11.15
            Do zapomnienia. A szczególnie w takiej cenie.

            Moja ocena: [3.05]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              Aldehyd to niedojrzałe jabłko, takie jeszcze małe i zielone.
              Wytrawne to nie słodkie więc dziwne bo ja miałem mocno słodkie.
              Napisz kod może to coś wyjaśni.
              Ale data widzę taka jak w miom więc pewnie taki sam kod będzie.

              Last edited by Javox; 19-08-2015, 20:57.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Temperatura zaserwowania potrafi sporo zmienić jeśli chodzi o odczucie wytrawności i pełni.
                Plus do tego każdy ma inne odnośniki i preferencje :]
                Ja to piwo zakupię dopiero jak zleci do 1,99zł czyli pewnie nigdy.
                Już dawno temu dałem sobie spokój z ta ich sezonową serią. Wszystko na jedno kopyto. Albo słodkawe i puste, alko kwaskowe i puste
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • murek17
                  Member
                  • 06-2014
                  • 52

                  #9
                  @Javox
                  Kod ten sam.

                  Ogólnie piwo nie było mocno schłodzone, co na pewno wpłynęło na pogorszenie pijalności i odczucie tego mdłego smaku. Jest to mały paradoks że wytrawne i pustawe piwo jest cięzkie, no ale takie miałem odczucia. Po aromacie myślałem że może to będzie po prostu Kasztelan Chmielowe, ale smak skutecznie rozwiał wątpliwości, bo Kasztelana zapamiętałem jako słodkiego właśnie. Jeszcze ta gryząca, rozpuszczalnikowa nuta. Fuj!

                  Dodatkowo spróbowałem Jubileuszowego Tyskiego i stwierdzam, że nie będę już więcej dawał się robić w balona, bo dostałem standardowego Tyskacza w wyższej cenie (2,80), tyle tylko że zaraz po otwarciu butelki zamajaczył lekki chmiel na jakieś 5 sekund. A w smaku tradycyjnie już - pustka i skarpety.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #10
                    Może lali co mieli. Tego dolali, tam pomieszali bo przecież to na Biedronkę więc nie przejmowali się

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Skusiłem się, w końcu co to szkodzi wypić sobie takie jedno '' mocniej chmielone '' przy weekendzie...
                      W zapachu gruszki i niedojrzałe jabłka, czyli nasze owoce. Dopełnieniem jest odrobina trawiastego chmielu i siarki.
                      Smak mnie nie zaskoczył. Jest słodko, nawet mdląco, goryczka niska, mało przyjemna, ale wyczuwalna. Za dużo gazu.

                      Lepsze od Harnasia i Lecha, dużo gorsze od Brackiego.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, idealnie klarowne. [5]
                        Piana: Wysoka, puszysta, biała, ale koncernowo (koncertowo?) nietrwała. [3]
                        Zapach: Niezbyt przyjemny. Kwaskowaty. Trochę jakby żelazisty. I trochę landrynkowy. [2]
                        Smak: O kurde. Dawno nie piłem tak niedobrego eurolagera. Jest tu wszystko, za co nie lubimy takich piw: pustka jak w głowie przeciętnego posła, nieprzyjemna gorycz w miejsce goryczki, spory (większy niż zwykle) kwas przy przełykaniu. Zastanawiam się, czy tego nie wylać, bo picie tego piwa sprawia mi po prostu przykrość. [1.5]
                        Wysycenie: Zaraz mi trzewia eksplodują. [4]
                        Opakowanie: Korpobzdury, brak składu i miejsca uwarzenia. [2.5]
                        Uwagi: Nigdy więcej.

                        Moja ocena: [2.175]

                        Comment

                        • Piclown
                          Member
                          • 07-2015
                          • 61

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłote, klarowne. [4]
                          Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, nietrwała, coś tam do końca pływało po piwie i coś zostało na śniankach pokala. [2.5]
                          Zapach: Słodowe, gdzieś tam w dali coś jakby echo chmielu, ale mogłem sobie wmawiać. Lekko alkohol. Nic ciekawego. [1.5]
                          Smak: Wodniste. Trochę słodowe, niska goryczka (a niby mocniej chmielone... pfff... kpina, kpina i jeszcze raz kpina). Nie ma o czym pisać. Gazowana woda z posmakiem tego czym powinno charakteryzować się piwo. [1.5]
                          Wysycenie: Średnie, musujące. [3]
                          Opakowanie: Kłamstwa i bzdety w papierach. Na etykiecie jakieś pierdy o sezonowości, limitowanej edycji, mocnym chmieleniu. Na kontrze kompletne pierdoły o zgodzie z naturą. W składzie tylko słód jęczmienny, chmielu nie użyli, nawet wody nie potrzebowali. W sumie kłamstwa, bzdury na resorach. Ale szata graficzna i dedykowany browarowi kapsel ujdą. [1.5]
                          Uwagi: Generalnie w stylu eurolagera, ale po co to pisać, że mocnej chmielone? Nie jest mocniej chmielone. Ani zapachu chlebka, ani świeżości, w smaku nijakie. Badziew i tyle. Nigdy więcej tego piwa, nie wiem co mnie podkusiło sięgnąć po butelkę :/.
                          Warka do 12.11.15.

                          Moja ocena: [1.8]

                          Comment

                          • marqqq
                            Senior
                            • 12-2014
                            • 660

                            #14
                            A mi tam nawet smakuje. Średnio schłodzone, bo z biedry wpadło do lodówki na 1.5h.
                            Spokojnie bym wypił jeszcze jedno, ale tylko jedno kupiłem.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Wyraźnie złoty,przejrzysty,widać drobinki. [4]
                              Piana: O barwie lekko żółtawej,drobnopęcherzykowa,wysokość po nalaniu była poniżej średniej...niezbyt trwała (dwuminutowa),obklejała ścianki i pozostała do końca. [3]
                              Zapach: Nie za mocny...słodowy i zbożowy. [2.5]
                              Smak: Słodowy,zbożowy,mini kwaskowaty ze znikomą,krótką goryczką,później niekrótki słodowy posmak. [3]
                              Wysycenie: Całkiem spore,widoczne przez cały czas. [4]
                              Opakowanie: Bezzwrotne,etykiety sielsko-anielskie...w końcu nazwa zobowiązuje. Informacje o składzie...żadne,ale jest chociaż ekstrakt i co ważne,kapsel z nadrukiem- że niby piwo jest rodem z Sierpca. [3]
                              Uwagi: Warka do 12.11.2015,wypite 12.10'15. Nie było źle,ale jak na piwo "mocniej chmielone",to goryczka była o wiele,wiele za mała.

                              Moja ocena: [2.925]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎