Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po Godzinach - IPL

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Po Godzinach - IPL

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #2
    Niestety piwo nie powala. Ma wodnistość charakterystyczną dla innych jasnych lagerów z Bielkówka. Do tego chyba był DMS, ale trudno mi ocenić, bo piłem z butelki. Generalnie to typowy jasny lager z Ambera, tylko inaczej nachmielony. Chmielenie bardziej owocowe, niż cytrusowe, niestety dość skąpe.

    Comment

    • nothnoth
      Member
      • 03-2015
      • 74

      #3
      kolor ;złoty do słomkowego
      piana : przecietna szybko opada ,ale ładnie oblepia szkło ,została nawet po wypiciu
      zapach :troche zelaza, masło ,ogólnie nieprzyjemny zapach ,lepiej nie wachać bo odrzuca
      smak ;dosc wysoka goryczka ,smaki owocowe ,potem wodnistosć ,jak sie trochę ogrzeje to wyraznie traci na smaku

      ogólnie mozna wypić ,ale nie powtórzyłbym
      Last edited by nothnoth; 16-08-2015, 16:21.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nothnoth Wyświetlenie odpowiedzi
        kolor ;złoty do słomkowego
        piana : przecietna szybko opada ,ale ładnie oblepia szkło ,została nawet po wypiciu
        zapach :troche zelaza, masło ,ogólnie nieprzyjemny zapach ,lepiej nie wachać bo odrzuca
        smak ;dosc wysoka goryczka ,smaki owocowe ,potem wodnistosć ,jak sie trochę ogrzeje to wyraznie traci na smaku

        ogólnie mozna wypić ,ale nie powtórzyłbym
        Jeśli chodzi o diacetyl, to mamy drewniany nos (przeciwnie jest z mokrą szmatą - chyba jestem na nią nadwrażliwy) i ciężko mi go wyczuć, ale teraz mi się wydaje że był, bo było w tym piwie coś kwaśnego i odrzucającego.
        Co do reszty, to się z Tobą zgadzam.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Akurat diacetyl to bardziej "coś" słodkiego niż kwaśnego.
          Last edited by Pendragon; 16-08-2015, 17:24.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Akurat diacetyl to bardziej "coś" słodkiego niż kwaśnego.
            A nie takie coś kwaśno-słodko-zgniło-maślane?

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Słodko-maślane. Kwaśno-zgniłe nie. Ale każdy odbiera inaczej.
              Last edited by Pendragon; 16-08-2015, 20:13.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                Słodko-maślane. Kwaśno-zgniłe nie. Ale każdy odbiera inaczej.
                Generalnie to nie spożywam masła, więc może dlatego ciężko mi zdefiniować diacetyl, ale nie róbmy offtopu.

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Generalnie to nie spożywam masła, więc może dlatego ciężko mi zdefiniować diacetyl, ale nie róbmy offtopu.
                  Ale na pewno żresz popcorn
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale na pewno żresz popcorn
                    Właśnie, że nie - a nawet jak jadłem, to bez masła. Generalnie to jestem dość restrykcyjnym zwolennikiem zdrowego odżywiania się, co nie jakoś nie przeszkadza mi w dość regularnym piwkowaniu - o dziwo częstszym, niż w czasach jak byłem "Januszem" - wtedy pijałem tylko towarzysko i w celu alkoholizowania się, teraz doszły degustacje.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      Generalnie to jestem dość restrykcyjnym zwolennikiem zdrowego odżywiania się
                      W którego ramach jesz margarynę zamiast masła?

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        W którego ramach jesz margarynę zamiast masła?
                        Nie smaruję pieczywa żadnym tłuszczem, ale już nie offtopujmy. Najbardziej niezdrowe z rzeczy, które regularnie spożywam to sery i konserwy rybne. Rzeczy smażone, wędzone bardzo sporadycznie. Wracajmy do IPL-a. Ktoś dołączył do śmiałków, którzy już spróbowali?

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          No to wracając do tematu. Po ile u Was stoi to piwo?

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #14
                            Z tego co pamiętam, to dałem 5 z hakiem.

                            Comment

                            • zohan666
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 259

                              #15
                              IPL to trochę na wyrost nazwali, bo to zaledwie 12 blg.
                              Amerykańskich chmieli też chyba poskąpili (są w składzie) - na goryczkę poszła marynka (przynajmniej nie ukochany przez część kraftowców magnum), w aromacie wyraźnie czuć sybillę.
                              Wad się nie doszukałem (no może delikatny diacetyl dało się wyniuchać z już pustej butelki).
                              Ogólnie niezły ... pils, w cenie (u mnie) 5,99.
                              Last edited by zohan666; 17-08-2015, 18:53.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎