Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Białoruś, Witebsk, Prospekt Pobiedy 1, Lamus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Białoruś, Witebsk, Prospekt Pobiedy 1, Lamus

    Upieram się przy takiej pisowni, a nie Ljamus, bo de facto nazwa odnosi się do lamusa jako części mieszkalnej. I do takiego rustykalnego klimatu nawiązuje wystrój lokalu.

    Budynek na dość dużym otwartym terenie pomiędzy osiedlem mieszkaniowym, typowym blokowiskiem, a budynkiem rolniczego uniwerku, przy dość dużym skrzyżowaniu ulic Moskiewskiej i Pobiedy. Można tam dojechać zarówno tramwajem jak i autobusem z dworca kolejowego.

    Na zewnątrz

    Dwie sale, w tym jedna typowo rustykalna z drewnianymi, grubo ciosanymi stołami, słoma za oszklonymi atrapami filarów - po prostu jakbyśmy się znaleźli na głębokiej wsi, ale w jakiejś innej rzeczywistości. Obsługa w stylizowanych strojach dopełnia wrażenie korelujące z nazwą przybytku.

    W ofercie 3 rodzaje piwa: jasne, ciemne i pszeniczne. Dwa pierwsze to lagery. Jasne trochę ścierowate, ciemne dość przyzwoite, zbożowe a pszenica chyba najlepsza. Pełna z właściwym temu typowi charakterem. Ceny 21 000 rubli za małe piwo. Piwa podają w firmowym szkle, podstawek brak. Jedzenie z kuchni białoruskiej i europejskiej, smaczne. Nie mieli solianki

    Warzelnia przy wejściu za oszkloną szybą, która oddziela część ogólnodostępną od produkcyjnej.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Więcej zdjęć samego browaru tutaj.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Upieram się przy takiej pisowni, a nie Ljamus
      A upierałbyś się też przy Piwowarna, zamiast Piwowarnia / Piwowarnja ?
      Last edited by Pendragon; 06-09-2015, 11:32.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Jestem za transkrypcją nazw na polski, choćby dlatego, że jest to serwis polski i obowiązującym językiem w Polsce jest polski. Ale to Twój dział, więc zrobisz jak zechcesz

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Po tym jak piwowara i managera browaru spotkałem w drodze na któryś Warszawski Festiwal Piwa wiedziałem, że browar się rozwinie pozytywnie. Jak byłem tam w 2015 roku piwa niczego nie urywały, a niektóre miały wady. Ot taka sztampowa produkcja restauracyjna. Teraz widać zmianę. W wystroju niewiele się zmieniło, ale piwa bardziej wyszukane. Bardziej w stronę Belgii, ale mieli też w swoim portfolio z amerykańskimi chmielami. Szkoda, że taki kawał drogi trzeba nadrabiać...

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Wygląd bez zmian. W ofercie pszeniczne, Vienna lager, stout oraz z butelki dubbel i weizenbock. 4,5 i 5,5 rubla za małe i duże. Butelka 0,7 korkowana 12 rubli.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎