Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • JAckson
    Senior
    • 05-2004
    • 6122

    Piwo o nazwie Porter Żywiecki nie jest warzone obecnie w browarze w Żywcu tylko w browarze Zamkowym w Cieszynie.
    Dlatego obecne portery żywieckie należy oceniać jako piwo z browaru Zamkowego, a nie z Żywieckiego. Tę pomyłkę popełnia wiele osób.
    Chyba, że jesteś pewien, że piwo jest z Browaru w Żywcu, ale wtedy musiałoby być z datą przydatności do spożycia z 2004 roku.
    Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem
    MM961
    4:-)

    Comment

    • wedge7
      Senior
      • 01-2007
      • 217

      ART masz rację teraz to zauważyłem
      Rzeczywiście to piwo jest robione przez browar Zamkowy. Niestety moja spostrzegawczość szwankuje:/ Czy możesz mój ostatni post przesunąć do tematu o porterze z Zamkowego? Jeśli nie to proszę usuń moje bzdety a ja jeszcze raz wystawię ocenę już w odpowiednim mijescu
      Last edited by wedge7; 13-01-2007, 18:37.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        musisz to uczynić we własnym zakresie.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Michał52
          Member
          • 03-2007
          • 32

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Intensywna połyskująca - perłowa czerń [5]
          Piana: Karmelowa, mocna [5]
          Zapach: Intensywny głęboki [5]
          Smak: Wspaniały, ulubione piwo do kontemplacji, nadaje się do picia małymi łyczkami , przy czytaniu, biernym wypoczynku nie koniecznie w towarzystwie. Piwo dla koneserów. Z powodzeniem zastąpiło w moim piwospisie nieodżałowanej pamięci porterka 0,33 z browaru Lech Ostrów Wlkp. [5]
          Wysycenie: Wystarczające, dobre [5]
          Opakowanie: Bez zarzutu. [5]
          Uwagi: Piwo znakomite, nie polecam podawania podczas biesiady połączonej z grilowaniem - ze względu na zawartą słodycz i moc. Piwo raczej dla koneserów i smakoszy. W tym samym szeregu co trudno dostępny na rynku KAPER.

          Moja ocena: [5]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: porter w Żywcu nie jest warzony od kilku lat.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            żywiecki Porter

            Ale numer!
            Zobaczcie, jakie piwo ilustruje hasło PORTER w angielskiej wersji wikipedii!
            http://en.wikipedia.org/wiki/Porter_(beer)

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              no cieszyński, więc piszesz nie na temat
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                Hm, masz rację, wszystko przez to, że mam na sobie amerykańskie dżinsy, szyte na Wegrzech, amerykańskie buty made in Thailand, no i jeżdzę "japończykiem" skręcanym w UK...

                Comment

                • Jarek191
                  Member
                  • 02-2006
                  • 85

                  A ja bardzo lubię żywiecki Porter, szczególnie do wyrobu wódki porterówki. Żaden inny się nie nadaje.
                  A w czystej postaci to najlepszy porter w naszym kraju.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    to gratuluję dostępu do tego piwa, które nie jest już warzone od lat
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • tymah
                      Junior
                      • 09-2007
                      • 14

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo intensywny, praktycznie czarny, robi niemałe wrażenie. [5]
                      Piana: Obfita, drobnoziarnista, karmelowa. Do końca utrzymuje się ok. 0,5cm dywanik, pozostawia piękne ślady na szkle. [4.5]
                      Zapach: Dość intensywny, głęboki, słodowy zapach. [4]
                      Smak: Naprawdę mocna goryczka, ciężki, intensywny. Bardzo mi się spodobał. [5]
                      Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo mi się podoba. Odpowiada charakterowi piwa, jest estetyczne, zawiera wszystkie potrzebne informacje. [4.5]
                      Uwagi: Jak dla mnie naprawdę świetne, solidne mocne piwo. Pewnikiem niejednokrotnie zagości w moim piwnym menu.

                      Moja ocena: [4.55]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        Hehe, no prosżę jakiś nagły atak Porterów z Żywca nastąpił w ten łykend. ART zapewne nie może się doczekać kolejnego wpisu
                        Drodzy nowi użytkownicy forum, pisząc coś w danym wątku warto zerknąć przynajmniej na kilka ostatnich postów
                        Last edited by delvish; 14-10-2007, 22:55.
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • Manieklbl
                          Senior
                          • 10-2007
                          • 100

                          To skąd jest niby ten porter którego piłem? Jak byk jest napisane Żywiec Porter, etykieta i butelka jak na obrazku, nie zachowałem butelki bo bym sprawdził, no ale przecież to jest piwo browaru żywiec tak jak w temacie, więc o co chodzi? A skoro to piwo nie istnieje to po co trzymać otwarty temat, powoduje pomyłki tylko.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                            To skąd jest niby ten porter którego piłem?
                            Z browaru Zamkowego w Cieszynie.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              Cóż, Mańkulbl, witaj w klubie piwoszy podstępnie wprowadzonych w błąd (oczywiście, mam na myśli klasyczny, tzw. mylny błąd... ) przez Cieszynian.
                              Wszystko przez to, że oni przez Olzę mają Czechy i im się od nadmiaru taniego czeskiego piwa oraz oparów warzonego portera kanarki lęgną...
                              Wiadomo, gdzie...

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
                                To skąd jest niby ten porter którego piłem? Jak byk jest napisane Żywiec Porter, etykieta i butelka jak na obrazku, nie zachowałem butelki bo bym sprawdził, no ale przecież to jest piwo browaru żywiec tak jak w temacie, więc o co chodzi? A skoro to piwo nie istnieje to po co trzymać otwarty temat, powoduje pomyłki tylko.
                                Z ciekawości się spytam - czy przeszkadza ci to, że nazwa mylnie sugerowała, że porter ten jest warzony w Żywcu? Mamy tu małą dyskusję na powiązany temat...

                                A temat jest otwarty, bo pewnie niektórzy chomikują jeszcze portery zrobione w Żywcu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎