Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #46
    Porter żywiecki z kega raz jeszcze ...

    Mam oto kolejną wiadmość na temat portera żywieckiego w beczkach.

    Mój znajomy właściciel knajpy, o którym wspomniałem we wcześniejszym poście, poinformował mnie podczas ostatniej wizyty w jego lokalu, że ... porter beczkowy już się skończył (podobno we Wrocławiu nie ma już w hurtowniach portera w beczkach), zaś w browarze w Żywcu powiedzieli mu, że do końca roku na pewno już nie będzie, a po nowym roku to nie wiadmomo i w ogóle zobaczymy ... Coś bardzo niejasno się tłumaczyli. Pytanie: czy to chodzi naprawdę o zaprzestanie rozlewu portera żywieckiego do beczek, czy też o to, że nie chce im się wozić beczek do Wrocławia? Może kolega Żywiec spróbuje głębiej powęszyć?

    Pozdrawiam

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #47
      Odp: Porter żywiecki z kega raz jeszcze ...

      breslauer napisał(a)
      Mam oto kolejną wiadmość na temat portera żywieckiego w beczkach.

      Mój znajomy właściciel knajpy, o którym wspomniałem we wcześniejszym poście, poinformował mnie podczas ostatniej wizyty w jego lokalu, że ... porter beczkowy już się skończył (podobno we Wrocławiu nie ma już w hurtowniach portera w beczkach), zaś w browarze w Żywcu powiedzieli mu, że do końca roku na pewno już nie będzie, a po nowym roku to nie wiadmomo i w ogóle zobaczymy ... Coś bardzo niejasno się tłumaczyli. Pytanie: czy to chodzi naprawdę o zaprzestanie rozlewu portera żywieckiego do beczek, czy też o to, że nie chce im się wozić beczek do Wrocławia? Może kolega Żywiec spróbuje głębiej powęszyć?

      Powęszyłem już dawno ale wieści są tak złe, że zwlekałem aż mnie ktoś wywoła do tablicy

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #48
        Odp: Odp: Porter żywiecki z kega raz jeszcze ...

        Żywiec napisał(a)


        Powęszyłem już dawno ale wieści są tak złe, że zwlekałem aż mnie ktoś wywoła do tablicy
        Panowie i Panie - czyżby jednak koniec Portera z Żywca.
        Idę poszukać sznura...
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Żywiec
          Senior
          • 12-2001
          • 1571

          #49
          Odp: Odp: Odp: Porter żywiecki z kega raz jeszcze ...

          adam16 napisał(a)

          Panowie i Panie - czyżby jednak koniec Portera z Żywca.
          Idę poszukać sznura...
          Porter będzie ale nie z kega

          Comment

          • baklazanek
            † 2014 Piwosz w Raju
            • 08-2001
            • 3562

            #50
            Pewnie jest to przygotowanie do drastyczniejszych kroków

            Comment

            • Piecia
              Senior
              • 02-2002
              • 3307

              #51
              starałem się wmówić sobie że bojkot GŻ nie ma sensu ale teraz widze że chyba jednak ma sens!!! gnojenie słabszych (Braniewo,Gdańsk) promowanie popłuczyn, marginalizowanie (Brackie,Specjal,) niszczenie (Warka,Żywiec,Heveliusz) i likwidacja (Krakus,Gdańskie)...itd.

              Może kolega Żywiec tutaj by nam coś wyjaśnił (chociaż pewnie nie ponosi ani promila winy ale taka jest rola reprezentanta...)

              Brak Portera z kega to malutki kroczek do braku Portera wogóle...
              Last edited by Piecia; 20-12-2002, 23:16.
              Koniec i bomba,
              Kto nie pije ten trąba !!!
              __________________________
              piję bo lubię!

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #52
                a propos GŻ

                Coś mi się zdaje, że niedługo browar w Żywcu będzie tylko rozlewnią Heinekena, podobnie jak browar Piastowski - rozlewnią Carlsberga ...
                A misie na wysokich stołkach (tzw. management po zagranicznemu) będą się cieszyły, że zarobiły kasę. Dlatego cała nadzieja na różnorodność piw w Polsce w inicjatywach takich jak Stowarzyszenie Małych i Średnich Browarów ...

                Może ktoś mi wytłumaczy taką strategię marketingową: jeśli coś się dobrze sprzedaje, to znaczy, że trzeba zakończyć produkcję tego czegoś i wycofać to coś z rynku (czyli w tym wypadku porter w kegach).

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #53
                  A masz sprawdzone wiadomości, że porter żywiecki dobrze się sprzedaje?

                  W sumie nawet jeśli, to i tak zamiast portera można warzyć coś, co na pewno sprzeda się lepiej - czyli wiadomo co............

                  No ale nie płaczmy na zapas, może nie będzie tak źle.

                  Comment

                  • And69
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 1487

                    #54
                    Odp: a propos GŻ

                    breslauer napisał(a)
                    podobnie jak browar Piastowski - rozlewnią Carlsberga ...
                    Carlsberg był i jest warzony w Brzesku a nie we Wrocławiu , więc napewno browar piastowski nie jest rozlewnią .

                    Comment

                    • dropun
                      Member
                      • 05-2002
                      • 60

                      #55
                      Dowiedziałem się wczoraj od pewnej znajomej barmanki,że prawdopodobnie portera beczkowego juz nie robią.Nie wiem czy to jest prawda,ale jezeli tak jest to niestety jedynego portera beczkowego u mnie dostępnego się nie napiję.

                      Comment

                      • dropun
                        Member
                        • 05-2002
                        • 60

                        #56
                        Według mnie jedno z lepszych porterów w kraju,piwo to cenię przede wszystkim za rewelacyjną piane,kolor ale także za smak,który jest dobrze wyważony,poprostu nie ma zbyt nachalnej goryczki której niezbyt lubię.

                        Moja ocena: [4.575]

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #57
                          Odp: Odp: a propos GŻ

                          And69 napisał(a)


                          Carlsberg był i jest warzony w Brzesku a nie we Wrocławiu , więc napewno browar piastowski nie jest rozlewnią .
                          Oczywście, że nie jest - JESZCZE nie jest. Ale ja tak trochę myślą wybiegam do przodu i czarno widzę niektóre rzeczy ...

                          Comment

                          • Bonhart
                            Junior
                            • 12-2002
                            • 27

                            #58
                            Kolor zdecydowanie ciemny. Słabe nasycenie. W smaku czegoś brakowało. Piana ładna, gęsta. Zapach nieprzyjemny, ale znośny. Opakowanie prawie na piątkę.

                            Moja ocena: [3.375]

                            Comment

                            • Satan
                              Member
                              • 12-2002
                              • 48

                              #59
                              Dla mnie dosyc dobre ale Potrer EB jest najlepszy z polskich.
                              Pomimo tego ze jestem fanem Zywca musze przyznac mu note 3.5
                              Satan

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #60
                                Satan napisał(a)
                                Dla mnie dosyc dobre ale Potrer EB jest najlepszy z polskich.
                                Pomimo tego ze jestem fanem Zywca musze przyznac mu note 3.5
                                noooo. rozumiem, że gusta są rózne, ale jeden z najlepszych polskich porterków ma byc gorszy od portera elbląskiego? może jeszcze tego w wersji puszkowej ? cóż, ile głów tyle opini,szanują Twoją ale szczerze mówiąc jestem zaskoczony taką opinią, porter zywiecki jest po warszawskim dla mnie najlepszy
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎