Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Chmielak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Jagiełło, Chmielak

    Zwycięzca Chmielaków w kategorii light lagerów do 11 blg. Alk. 4,6 %. Zielona butla 500 ml z zielonym kapslem firmowym. Ładna oprawa, choć ta zielona butla trochę mi popsuła wrażenie.
    W zapachu wielbiciele Lecha będą zadowoleni skun jest! Potem przebija się słodowa nuta, akcentowana rześkim bukietem chmielu. W smaku szału nie ma, ale po tym jak browar w ostatnim czasie przyzwyczaił nas do w miarę poprawnych, czystych piw i tu mamy lagera z... dość słabym nachmieleniem. Aby być prawdomównym... dla mnie jest słabe, ale rzeczywiście jest wyraźne, choć dość klasyczne i jednak jednowymiarowe. Niemniej w miarę udany produkt i czekam na wersję w brązowej butelce.
    Attached Files
  • WiHuRa
    • 11-2010
    • 129

    #2
    Chyba lekko przesadzasz z tym za słabym chmieleniem. To nie IPL - to jest pils 11-stka, goryczka jest wyraźna i gdyby była wyższa piwo straciłoby ten fajny balans.

    Piwo jest rześkie i chętnie sięgnałbym po następne ale miałem tylko jedno. Wśród polskich piw w okolicach 4 zł to jeden z lepszych wyborów jeśli chodzi o tą kategorię.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Akurat ostatnio było sporo IPA, więc może to stąd taki odbiór. Napisałem "w miarę udany produkt" i że dla mnie za słabe nachmielenie. Porównując do innych piw wystawionych w konkursie rozumiem, że musiało wzbudzić zachwyt. Mnie przeszkadzał skun, ale tak OK.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Mnie tylko zastanawia, dlaczego Jagiełło z uporem godnym lepszej sprawy zaczął trzymać się zielonych butelek. Różnie bywa z jakością ich piw, to akurat byłoby ciekawe spośród wybieranych wtedy, kiedy na półkach nie mam bardziej ciekawych piw, ale - zgadzam się - ten skun....

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6077

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn. [4]
          Piana: Dość szybko opadła do cienkiej warstewki - było trochę na szkle pozostałości. [3]
          Zapach: DMS i skunks. [2.5]
          Smak: Dość słodkie z zalegającą gorzką /nienaturalną/ goryczką. [3]
          Wysycenie: Średnie, trochę gryzące. [3.5]
          Opakowanie: Wszystko na zielono i nowy kolor kapsla firmowego... zielony. [3.5]
          Uwagi: Lubię gorzkie piwo, goryczkę niech będzie 100 i więcej IBU ale tu "ich kompozycja" zrobiła nie tą robotę co trzeba. Oj ciężko się pije i ten obierkowo-warzywny DMS... w takim cukrze... nie wiem czy to powtórzę.

          Moja ocena: [2.925]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 09-09-2015, 21:42.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            DMS wyczuwalny w minimalnym stopniu moim zdaniem. Skun jest, mimo przelania do kufla, nie widzę natomiast w tym piwie żadnego ciekawego balansu. Zresztą na kontrze jak byk stoi: Marynka i Sybilla. Akurat w tym piwie dają bardzo jednowymiarową goryczkę na lekkim, prawie wodnistym podkładzie, w związku z czym picie nie jest mordęgą, choć ta dość siermiężna dominacja goryczy nieco przeszkadza.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Przy drugim podejściu moja ocena jest łagodniejsza: Skun tym razem słabo odczuwalny, niemal nieobecnym goryczka wyrazista, ale na tle wodnistości, żadnego "ciała". Pije się nieźle. Warka do 27.05.2016.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoto, klarowny [4]
                Piana: Całkiem ładna, obfita, trwała, oblepia szkło. Bez zarzutu [4.5]
                Zapach: Po zdjęciu kapsla z butli buchnęło konkretnie skunksem (zielona butelka). Potem w sumie mało ciekawie. Do skunksika doszła kojarząc się z miałkimi koncerniakami mdła słodowość. Niewyraźna nutka chmielu gdzieś tam majaczy w tle, tak na granicy autosugestii. Czuję też lekką nutę drożdżową [2.5]
                Smak: Goryczki chmielowej trochę jest, nawet sporo bym powiedział. Jest ona dość długa, na finiszu lekutko zalegająca, ale w granicach przyzwoitości. Poza tym dość płaskie ciałko słodowe, nie za ciekawie ale w sumie poprawny lager [3]
                Wysycenie: Dość wysokie, po otwarciu nawet lekki gushing [4]
                Opakowanie: Za zieloną butlę, która zwabiła skunksa, nie może być wysoka ocena. Choć graficznie nawet spoko [2]
                Uwagi: Data; 20.07.2016
                Teraz w Kauflandzie promocja i sprzedają po 2,69 zł. W tej cenie jeszcze jakoś ujdzie. Normalnie to kosztuje chyba coś 3,5-4 zyla. No bez jaj...

                Moja ocena: [3.025]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Bardzo źle zbalansowane piwo. Niemal wodniste, z wysoką goryczką. Wszystko gasi jednak skun - mocny, pełny, wręcz mięsisty

                  Wypiłem bez problemu ale i z niewielką przyjemnością. Przy cenie 3,90 zł to piwo przestało dla mnie istnieć.

                  Comment

                  • supersklep
                    PiwBiz
                    • 01-2005
                    • 982

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Mnie tylko zastanawia, dlaczego Jagiełło z uporem godnym lepszej sprawy zaczął trzymać się zielonych butelek. Różnie bywa z jakością ich piw, to akurat byłoby ciekawe spośród wybieranych wtedy, kiedy na półkach nie mam bardziej ciekawych piw, ale - zgadzam się - ten skun....
                    Zielone = Heineken ale też Perła export leje w zielone i to wszystko ludziom się kojarzy z zieloną butelką ,a tak wracając do tematu to Jagiełlo Chmielak ma nachmielenie takie ,że Perła powinna się uczyć od Jagiełło.Choć Perła ma w nazwie chmielowa.Skun z zielonej butelki i wodnistość to minus tego piwa


                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoto, klarowne. Lagerowy, trudno się czepiać. [5]
                      Piana: Nie była taka zła. Fakt, że opadła szybko, ale ogólna ocena wypada przynajmniej średnio. [3]
                      Zapach: Zielonobutelkowy, lagerowy w wydaniu koncernowym. W tle majaczy jakiś chmiel, ale tak na granicy wyczuwalności. Słabo. [2.5]
                      Smak: Heinekenowe to piwo, z ewidentnie wyższą niż w eurolagerach goryczką. Piwo do wypicia, ale nie ma się czym zachwycić. [3]
                      Wysycenie: Dość wysokie, ale przegięte nie jest. [4]
                      Opakowanie: Etykieta nawet ok, informacje średnio dokładne. Nawet nie wiadomo, jaki tu ekstrakt, albo nie umiem znaleźć. [4]
                      Uwagi: Butelka z datą 06/01/2017.
                      Na plus, że tylko 4.6%, więc piwo na lato. Ale trudno mi sobie wyobrazić, jaki musiałby być wybór (brak wyboru), żebym raz jeszcze po Chmielaka sięgnął. Słabe piwo, niestety.

                      Moja ocena: [3.025]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowne. [5]
                        Piana: Biała, niska i nietrwała, o dziwo znaczy szkło bardziej niż końcowa groteskowa czapa. [3]
                        Zapach: Skunks i mokre trampki, dziwne że to jest gdyż brałem wprost z kartonu i słońca czy sklepowych lamp to piwo nie widziało. W tle mikstura trawy z brokułami. [2.5]
                        Smak: Goryczka nawet wysoka, ziołowo-trawiasta, odpowiednia kontra słodowa. Całość psuje dziwny posmak, jakby rozmrożonych warzyw wyjętych z mokrego papierowego opakowania. [3]
                        Wysycenie: Trochę za duże. [3.5]
                        Opakowanie: Zielona butelka i etykieta z przewagą tego koloru. Brak pełnego składu i nawet ekstraktu, choć podane są chmiele, kapsel firmowy. [2.5]
                        Uwagi: Oprócz wysokiej goryczki niczego ciekawego w tym piwie nie ma. Termin do 27.05.2018.

                        Moja ocena: [2.925]

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #13
                          Chmielak w pełnej krasie.
                          Attached Files

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            #14
                            Muszę przyznać, że piwo było baaaardzo przeciętne. Moje odczucia dokładnie pokrywają się z tym, co forumowicze napisali wyżej - sporo wodnistości, mocna, ale nienaturalna goryczka, baza słodowa minimalna w kierunku żadnej. Chmielak wszedł w miarę sprawnie i bez skrzywienia, ale nie pozostawił po sobie nic, co warte byłoby zapamiętania i co sprawiłoby, żeby sięgnąć po niego jeszcze raz.

                            Comment

                            • grodek
                              Senior
                              • 06-2015
                              • 527

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowne. [5]
                              Piana: Biała, średnio obfita, szybko opadła do niewielkiej ilości. [3.5]
                              Zapach: Mało intensywny, delikatnie ziołowy z lekkim skunksem. [3]
                              Smak: Dość wodniste, puste w smaku. Delikatny posmak słodowy i wyraźna, nieco zalegająca goryczka. Ogólnie niewiele się dzieje. [3]
                              Wysycenie: Średnie, dobrze dobrane. [5]
                              Opakowanie: Zielona butelka i zielona etykieta - całość dość monotonna. Brak pełnego składu (tylko chmiele), firmowy kapsel. [3]
                              Uwagi: Nic ciekawego, nie warto tym piwem zaprzątać sobie głowy. Termin do 20.09.2018.

                              Moja ocena: [3.25]
                              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎