Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Czarne IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Czarne IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    #2
    Artezan, Czarne IPA (Equinox)

    Piwo górnej fermentacji, nieutrwalone w stylu Cascadian Dark Ale. Skład: słody jęczmienny, pszeniczny i tylko jeden chmiel Equinox. Ekstrakt 12,5%, alkohol 5% IBU - 40.
    Intensywna goryczka chmielowa - cyrusowo-żywiczno-owocowa w połączeniu z prażonym słonecznikiem. bardzo ciekawe piwo.
    Attached Files

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Temat już istnieje : http://browar.biz/forum/showthread.php?t=114255
      Zgłoś post do przeniesienia.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Dzięki. Szukałem...ale nie znalazłem. Mam zresztą wątpliwości bo na kontrze mojej butelki stoi napisane browar Prywatny S.C ul Polna Komorów a tam stoją jakieś "Błonie".
        Last edited by Brodzislaw; 14-09-2015, 21:57.

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Było to już wyjaśniane - Komorów to adres spółki, browar jest w Błoniu.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Aha ..

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Kolor czarny z rubinowymi refleksami pod światło, zmętnione. Piana beżowa obfita z początku, opadła do małej warstwy, pozostawiając ładny dla oka ślad na szkle.
              Aromat niesamowity. Początkowo wyszły chmiele cytrusowe, potem żywiczne, dalej aromaty owocowe, na które nałożyły się ciemne słody z prażoną kukurydzą w finiszu.
              W smaku zaś odwrotnie. Uderza wpierw posmak palonych słodów, ale niezbyt znów intensywny, wchodzi na to intensywna goryczka w nucie żywicy i grejpfruta. Aż się nie chce wierzyć, że zapodano raptem 40 IBU. Piłem wcześniej piwa z 70-75 IBU, gdzie goryczka była mniej wyrazista.
              Całość jest wytrawna, ale umiarkowanie. Średnie wysycenie poprawia pijalność. Wyborne wręcz piwo.

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
                Piana: Obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
                Zapach: Amerykański chmiel - żywica, landrynki; ciemny słód, czekolada. Może leciutka nutka siarkowa. [4]
                Smak: Słodkawe na wstępie - żywica, landrynka. Fajny efekt czekoladowej 'mączki' na podniebieniu. Goryczka wysoka, palona. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Fajny papier, słaba etykieta, niedokładne info. [3]
                Uwagi: Warka 24.10.2015 Przyjemne, dopracowane, ułożone. Gdyby nie ta wada w zapachu ...

                Moja ocena: [4.25]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 15-09-2015, 23:08.

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak Czarne IPA to czarne. [5]
                  Piana: Bardzo obfita, bardzo trwała; jasnobeżowa, średnie bąble. [4.5]
                  Zapach: Kwas izowalerianowy i prażone ziarno. Z czasem robi się znośniejsze, ale zdecydowanie coś poszło nie tak. [3]
                  Smak: Po lekturze tej butelki utwierdziłem się w przekonaniu, że Equinox to nie jest chmiel kompatybilny z moim podniebieniem. Tępa gorycz zalegająca na podniebieniu. Oprócz tego prażony słonecznik, dużo palonych nut, i niesamowita pijalność. [4]
                  Wysycenie: Właściwie nie zauważyłem, czyli bliskie idealnemu. [5]
                  Opakowanie: Posiada swój manufakturowy urok. Ale od Mustanga odróżni go tylko ten, kto wie, że odróżnić można. [4]
                  Uwagi: Warka do 24.10.2015.

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • yoda79
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 861

                    #10
                    Na szczęście nie jestem sędzią czy innym sensorykiem i siarki nie wyczułem. Czułem za to mocny aromat żywicy i cytrusów (ale bez drażniących mnie perfum), widziałem elegancką pianę i kolor taki jak i powinien być w BlackIPA. Goryczka dla mnie w sam raz, bardzo wyraźna, ale nie zalegająca, nie powodująca skrzywienia na twarzy.
                    Skończyło się tak,że miałem w PiwPaw wzaiąć na wynos a wypiłem 3 na miejscu. Tak bywa
                    Świetne piwo.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎