Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwaśne... Ale super!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • eutanatos
    Member
    • 11-2010
    • 43

    Kwaśne... Ale super!

    Ja to chyba jakiś głupi jestem. Kiedyś jak piwo było kwaśne, to brano to za wadę. Dzisiaj specjalnie dodaje się chmielu zza wielkiej wody aby było kwaśne.
    Nie mogę przywyknąć, nie są to złe piwa, tylko jakieś takie... nie dla mnie. Czuje się jak jakiś dinozaur ;-).
    Ciekawe czy ktoś jeszcze ma takie "staromodne" podejście.
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eutanatos Wyświetlenie odpowiedzi
    Dzisiaj specjalnie dodaje się chmielu zza wielkiej wody aby było kwaśne.
    To nie od chmielu

    Comment

    • franekf
      Senior
      • 06-2004
      • 944

      #3
      Jest moda, więc choćby mordę wykrzywiało i kiszki wyrywało - trza pić!
      Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
      http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
      Piwny Janusz bez Teku

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eutanatos Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja to chyba jakiś głupi jestem. Kiedyś jak piwo było kwaśne, to brano to za wadę. Dzisiaj specjalnie dodaje się chmielu zza wielkiej wody aby było kwaśne.
        Nie mogę przywyknąć, nie są to złe piwa, tylko jakieś takie... nie dla mnie. Czuje się jak jakiś dinozaur ;-).
        Ciekawe czy ktoś jeszcze ma takie "staromodne" podejście.
        To nie kwestia staromodności tylko zamknięcia na inne rynki piwa aniżeli polski. W Belgii kwaśne piwa to jak najbardziej tradycyjne style i staromodne z dłuższą tradycją niż lagery w Polsce.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Piwo jest kwaśne od chmielu, słuszną linię ma nasza władza.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • eutanatos
            Member
            • 11-2010
            • 43

            #6
            Pioterb4...Nie do końca jestem zamknięty, bo "iniejsze" piwa typu stout, marcowe, koźlaki czy różne piwa wędzone bardzo mi smakują. Tylko ten kwas taki jakiś...

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika eutanatos Wyświetlenie odpowiedzi
              Pioterb4...Nie do końca jestem zamknięty, bo "iniejsze" piwa typu stout, marcowe, koźlaki czy różne piwa wędzone bardzo mi smakują. Tylko ten kwas taki jakiś...
              A to to tylko kwestia gustu, piwa kwaśne to nisza niszy, chyba jeszcze w tyle za wędzonką W knajpach też barmani mówią, że np. kwasy od PInty schodziły dużo wolniej niż beczki innych piw rzemieślniczych. Sam jestem umiarkowanym entuzjastą, znaczy się lubię red ale i gose, pozostałe raczej z ciekawości.

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                Jedna dygresja: czy do kwaśnych piw (sour) zaliczamy również dzikie, czy dzikie to oddzielna kategoria?

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jedna dygresja: czy do kwaśnych piw (sour) zaliczamy również dzikie, czy dzikie to oddzielna kategoria?
                  Kwaśne może być dzikie (lambik, gueze), nie musi (np. Berliner weisse) może być też i dzikie i niekwaśne (wszystkie amerykańskie funky ale, Orval - wyłącznie refermentowany brettami)

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kwaśne może być dzikie (lambik, gueze), nie musi (np. Berliner weisse) może być też i dzikie i niekwaśne (wszystkie amerykańskie funky ale, Orval - wyłącznie refermentowany brettami)
                    Dzięki człowieku-encyklopedio! Jak zawsze pomocny.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dzięki człowieku-encyklopedio! Jak zawsze pomocny.
                      Oj tam oj tam, nie przesadzaj.

                      Comment

                      • mikulski
                        Junior
                        • 09-2015
                        • 9

                        #12
                        Koledzy, podajcie jakiś przykład takiego kwaśnego piwa. Z chęcią spróbuję !
                        A lubię tak wypić sobie piwko lub dwa:)

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #13
                          Najłatwiej będzie Ci dostać pewnie kwasy z Pinty. Są ich 4: Kwas Alfa, Beta, Gamma i Delta. Delta jest najnowszy i może go jeszcze nie być w sprzedaży, ale pozostałe 3 powinieneś znaleźć w każdym szanującym się sklepie z piwami w Warszawie.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • ErgoBibamus
                            PiwBiz
                            • 10-2014
                            • 203

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Najłatwiej będzie Ci dostać pewnie kwasy z Pinty. Są ich 4: Kwas Alfa, Beta, Gamma i Delta. Delta jest najnowszy i może go jeszcze nie być w sprzedaży, ale pozostałe 3 powinieneś znaleźć w każdym szanującym się sklepie z piwami w Warszawie.
                            Poza tymi sklepami gdzie były i zostały "wylizane" z półek.



                            ps:
                            Beta została ponownie rozlana i w większości sklepów powinna być.
                            Zapraszamy: poniedziałek - sobota od 14:00 do 2:00, niedziela 16:00 - 2:00

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4996

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mikulski Wyświetlenie odpowiedzi
                              Koledzy, podajcie jakiś przykład takiego kwaśnego piwa. Z chęcią spróbuję !
                              EDI, Dworskie
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎