Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Salvador

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Wąsosz, Salvador

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • KruK78
    Junior
    • 06-2012
    • 3

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatno-czarne. Zupełnie nie przenikliwe nawet przy prześwietlaniu intensywnym źródłem światła. [4]
    Piana: Nie duża, średnio-drobno pęcherzykowata. Z czasem opada pozostawiając przyjemne dla oka "firanki" na szkle. [4]
    Zapach: Mało intensywny. Dominuje kawa. Słody czekoladowe w drugim rzędzie. Nuty palone gdzieś umykają. [2.5]
    Smak: Przyjemnie palony, wyraźnie kawowy. Lekko dymiony. (nie wędzony jak szynka/kiełbasa, bardziej jak dym od ogniska) Dość wyraźnie kwaskowate.
    ...i to coś charakterystyczne dla żyta. [4]
    Wysycenie: Średnio niskie. Odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Czarne tło i mało czytelne odblaskowe, srebrne litery. Jak to zwykle w przypadku Wąsosza, jest wąs. Pełny skład ingredientów. [3]
    Uwagi: Może za szybko piłem i nie dałem się odpowiednio ogrzać. (ok.10 stopni) Stąd mało doznań w nosie.
    Bez efektu WOW! Niemniej to dobre piwo.

    Moja ocena: [3.425]
    Attached Files
    Last edited by KruK78; 09-09-2015, 21:19.
    https://untappd.com/user/KruK/

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobrunatny, lekko zmętniony. [4.5]
      Piana: obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, dość trwała. [4]
      Zapach: sporo aromatów kawy, gorzkiej czekolady, kakao, wędzonka na średnim poziomie, nie dominuje, przyjemnie komponuje się z lekką palonością. [4]
      Smak: delikatna pełnia, raczej w kierunku wytrawnego, wyraźne nuty kawy, gorzkiej czekolady, wędzonka trochę wyraźniejsza niż aromacie, ale nadaj na zbalansowanym poziomie, delikatna kwaskowatość od palonych słodów, kawy, goryczka średnia, kawowa. [4]
      Wysycenie: średnie, w kierunku niskiego, dobre. [4.5]
      Opakowanie: grafika w stylu serii, nie trafia jakoś do mnie, ale jest tu jakiś pomysł, jet komplet informacji oraz pełen skład. [4]
      Uwagi: warka do 25.03.2016, przyjemny stout, przydało by mu się tylko trochę więcej ciała.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny brąz, ciemnobursztynowe refleksy pod światło. [4.5]
        Piana: Dość obfita, gęsta, drobnoziarnista, ciemnobeżowa, ładnie oblepia szkło,średnio trwała. [4.5]
        Zapach: Wędzonka,ziarna kawy, czekolada, średnio intensywny, dobrze zbalansowany. [4.5]
        Smak: Intensywna paloność, wędzonka, dobra kawa, czekolada, lekka kwaskowość słodowa, wytrawne, dość pełne jak na 13* plato, średnia palono-kawowa goryczka. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, nawet pasuje, ale mogłoby być odrobinę niższe. [4]
        Opakowanie: Pełny skład, etykieta jak to z Wąsosza, grafika jest ok, z wyjątkiem tego, że się świeci jak psu... oczy, przez co nieprzyjemnie się ją czyta przy świetle. [3.5]
        Uwagi: Bardzo smaczny kawowy stout z dobrze zbalansowaną wędzonką, poprawne piwo. Na pewno do niego wrócę

        Moja ocena: [4.425]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny. [4.5]
          Piana: Ładna, raczej wysoka, beżowa, drobna. [4]
          Zapach: Wędzony, kawowy, czekoladowy. No, taki, jak można się po takim piwie spodziewać. Chociaż nieprzesadnie intensywny. [4]
          Smak: Wędzonka niewysoka, nie dominuje charakteru piwa. Zdecydowanie bardziej dominujący jest posmak kawowy i taka kawowa goryczka, trochę zalegająca. Właściwie picie tego piwa przypomina gryzienie ziarna kawy. Szkoda, że treściwość jest niska, zdecydowanie wolałbym cięższe, gęstsze. [4]
          Wysycenie: Nie za wysokie. [5]
          Opakowanie: Jak inne piwa z wąsem. [4.5]
          Uwagi: Smakowało, ale jak dla mnie trochę "za mało" - za mało wędzonki, palonych posmaków, ciała.

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
            Piana: Średnia, trwała, beżowa, ładnie oblepia szkło. [4.5]
            Zapach: Palono-wędzony, niezbyt silny. [4]
            Smak: Palony słód, nikła wędzonka, gorzka czekolada, palono-kwaskowy koniec i niska goryczka, popiołowy posmak. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Standard, szkoda, że wciąż nie mają swojego kapsla. [3.5]
            Uwagi: Lekkie, kwaskowe piwo, w którym dominują nuty palone. Wędzonka w smaku prawie niewyczuwalna, po ogrzaniu pojawia się drewniany posmak, kojarzy mi się z mokrym podkładem kolejowym Może to ślad po wędzeniu bukiem. Kawy nie wyczułem, mimo lekkości, czy nawet wodnistości nie jest zbyt pijalne z powodu ostrej, zalegającej paloności.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
              Piana: Średnioobfita, drobna, gęsta, ładnie brudzi szkło. [4]
              Zapach: Palony, kawowy, delikatnie wędzony, ciemnego słodu. [4]
              Smak: Wytrawne, treściwe, palone, kawowe. Goryczka wyraźna, przyjemna. [4.5]
              Wysycenie: Średnie, lekko szczypiące w język. [3.5]
              Opakowanie: Poprawa jakości wykonania, metalizowane napisy słabo czytelne. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.175]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny brąz wpadający już w czerń. Nieprzeżroczysty [4.5]
                Piana: Skromna, szybka redukcja do cienkiej warstwy. Ładnie oblepia szkło [3]
                Zapach: Gorzka kawa, sporo akcentów palonych, gorzka czekolada. To wszystko nasączone aromatem dymu. Wędzonka wyraźna [4]
                Smak: Bardzo przyjemny wędzony stout. W pierwszej fazie sporo kawowej goryczki i gorzkiej czekolady. W późniejszej fazie ta goryczka staje się już bardziej chmielowa, ziołowa. Jest dość delikatna ale zarazem wyrazista i całkiem długa. Całość uzupełniają akcenty dymne. Fajna kompozycja [4.5]
                Wysycenie: Dość niskie, odpowiednie raczej [4.5]
                Opakowanie: Klasyka wąsoczowej serii, czarne etykiety z wąsem. Dokładne info odnośnie składu i parametrów [4]
                Uwagi: Data: 25.03.2016

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #9
                  W zapachu ciepła kawa, świeżo parzona, z ekspresu. Można wąchać, wąchać i wąchać. Super aromat. W smaku na początku jest mocno wędzone i to niestety przykrywa wszystko, brakuje kawy z aromatu. Na tym etapie I'm so Horny Pinty wydaje się lepsze, ale jednak Wąsosz podejmuje wyzwanie i z czasem smak przechodzi w latte a wtedy to już tylko wąchać i pić, wąchać i pić. Surrealizm? Oczywiście jest, bo początkowe smakuje jak Grodziskie z kawą, a o bardziej surrealistycznym połączeniu można już tylko marzyć. Seria "z wąsem" trzyma poziom.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  • grejwi
                    Member
                    • 08-2014
                    • 78

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarne i nieprzeźroczyste. [5]
                    Piana: Średnia w stronę niskiej, raczej drobna i brązowa. Stosunkowo szybko opada. Minimalnie się osadza. [3.5]
                    Zapach: Dobrze zbalansowane połączenie aromatów wędzonych i palonych. Wśród tych drugich jako pierwsze wychodzi aromat mocno spieczonego chleba, czy ciasta. Szybko wyczuwalna staje się paloność kawowa. Niestety ale po czasie stwierdzam szybkie ulotnienie się nut wędzonych. Trochę brakuje też intensywności w tym wszystkim. [4]
                    Smak: Wyraźny, acz nie przesadzony smak mocnej kawy. Na języku pozostaje charakterystyczny dla niej posmak. Minimalna kwaskowatość, przyjemnie orzeźwia. Generalnie piwo sprawia wrażenie wytrawnego i lekkiego, choć kawowo-chlebowe nuty nie pozwalają na określenie trunku jako wodnistego. Alkohol ułożony, daje znać o sobie wyraźniej znać jedynie poprzez lekkie rozgrzewanie w gardle. Goryczka raczej niska - palona, choć ociera się lekko o łodygową. Nieszczególnie wyczułem wędzonkę, jednak po ogrzaniu odniosłem wrażenie, że "przyczepiła" się ona do kwaskowatości, jednak nie zagwarantuję, że to nie siła sugestii. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie i bardzo pasujące do całości. [5]
                    Opakowanie: Proste, a czy ładne, to kwestia gustu - mi się podoba. Info szczegółowe. Kapsel czarny. [5]
                    Uwagi: Warka do 25.03.2016

                    Moja ocena: [4.3]
                    Last edited by grejwi; 03-11-2015, 19:03.

                    Comment

                    • Crim44
                      Member
                      • 09-2014
                      • 88

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemno brunatny, przebłyski sa ale przyjemny kolor [4.5]
                      Piana: Bezowa, drobna, gęsta, jak na azocie, klasa [5]
                      Zapach: Delikatna wędzonka, delikatna mocna kawa, bardzo przyjemny ale mało intensywny [4]
                      Smak: Kwaśne od kawy bardzo intensywnej,jest palone, troche czuc gorzkiej czekolady, jak na 13 to dobra tresciwosc, fajny posmak kawowy [4.5]
                      Wysycenie: Niska ok [5]
                      Opakowanie: Wasosz w eksluzywnym wydaniu, nawet to wyglada w porównaniu do poprzednich wersji [4]
                      Uwagi: Bardzo dobre piwo, widziałbym je w wersji imperialnej, mogło by być genialne

                      Moja ocena: [4.375]

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty. [4]
                        Piana: Brązowa, długo się utrzymuje, zdobi szkło. [4.5]
                        Zapach: Ciemny słód, czekolada, wędzonka gdzieś w tle. [4]
                        Smak: Dość wodniste. Niezbyt kwasowe, czekoladowo-kawowe. Goryczka niska, popiołowa. [4]
                        Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Metalizowana etykieta, fajny art, dokładny skład. [4.5]
                        Uwagi: Warka 25.03.16 Spodziewałem się czegoś bardziej wyrazistego ale to nie znaczy, że jest źle. Piwo praktycznie bez wad - przyjemne i bardzo pijalne.

                        Moja ocena: [4.1]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 25-11-2015, 00:33.

                        Comment

                        • yoxik
                          Senior
                          • 10-2012
                          • 427

                          #13
                          Wąsosz: Salvador
                          Ekstrakt: 13.0% wag. | Alkohol: 5.0% obj. / 3.75% wag.

                          Piana skąpa szybko znika. Kolor czarny mętny. Aromat ubogi mleczna czekolada wędzonka i kawa. Smak wyraźna kawa i wędzonka mięsna szynkowa, słody palone, gorzka czekolada. Piwo mimo lekkiej słodyczy idzie w kierunku wytrawnego, pijalnego zbalansowanego Bardzo dobre.
                          Również tutaj
                          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                          Comment

                          • nothnoth
                            Member
                            • 03-2015
                            • 74

                            #14
                            pyszne , zamieniłbym buk na torf ewentualnie poza tym wszystko super zbalansowane , swietne

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty. [4]
                              Piana: Brązowa, krótka, ale gęsta i ładnie zbita. Słabo zdobi szkło. [3.5]
                              Zapach: Po odkapslowaniu mięsna wędzonka, która dominuje do końca. Zupełnie w tle czekolada i kawa. [3.5]
                              Smak: Tu już większe urozmaicenie. Wędzonki dużo, jednak nie aż tyle co w aromacie. Bardzo przyjemna kawowa goryczka połączona z chyba z jeszcze lepszą kwaskową i paloną nutą. Odczuwalna jest duża pełnia słodowa mimo niskich parametrów. Na finiszu wędzonka jakby przekształcała się w pikantne przyprawy. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie. [4]
                              Opakowanie: Etykietę każdy widział, więc próżno opisywać. Mi się podoba. Podany jest pełny skład piękną, złocistą czcionką. [4]
                              Uwagi: Trochę za dużo dymu w aromacie, ale pewnie takie było założenie, więc się nie czepiam zbytnio. Bardzo smaczne piwo z datą do 09.06.2016.

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎