Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spendrups, Brutal Brewing Pistonhead Kustom Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Spendrups, Brutal Brewing Pistonhead Kustom Lager

    Brutal Brewing to piwna inicjatywa "po godzinach" szwedzkiej kompanii Spendrups. Utworzona przez pracowników w 2011 roku ma na celu warzenie niekoniecznie mainstreamowych piw. Pomyślana teoretycznie jako koncept mający dać zarówno piwną jakość jak i fun z opracowywania receptur. W moje ręce trafił może niezbyt odkrywczy wytwór bo lager, ale z racji dość ciekawego opakowania przygarnąłem go z przyjemnością.
    Pistonhead Kustom Lager jest uwarzony z ekologicznych pilzneńskich słodów i nachmielony odmianami Magnum, Amarillo i Cascade. Ekstrakt 11°, zawartość alkoholu 4,9%. Na kontretykiecie podano także wartości EBC i EBU - odpowiednio 5 i 33.

    Barwa ciemnosłomkowo-żółta. Przejrzysta.
    Przyzwoita, biała piana o dość drobnej teksturze. Całkiem trwała. Do końca zalega zwartą szumowiną na powierzchni.
    W zapachu na słodkawo-słodowej podbudowie spory udział aromatycznych chmieli przywodzących na myśl owoce tropikalne.
    Smak nie dostarcza jakichś szczególnie wyjątkowych doznań, goryczka jest bardzo stonowana, choć charakter chmieli da się łatwo odczuć. Daleko w tle słodowe posmaki, trochę bliżej lekki kwasek.
    Nagazowanie ma tendencje do spadku w osi czasu. Pod koniec piwu brakuje nieco życia.
    Butelka 330ml z interesującą samoprzylepną etykietą. Czacha dymi (a raczej gore) Na dodatkowy plus informacje o składzie i parametrach.

    Kustom Lager wpisuje się w modne ostatnio wariacje na temat tego jak dolnemu dodać nieco góry. Nie powiem by mnie to smuciło jakoś szczególnie, choć efekty bywają różne. W tym przypadku nie jest źle, jednak szybko umykający gaz trochę psuje ogólne wrażenie. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Moje piwo miało jasnozłotą barwę.
    Składniki i parametry bez zmian.
    Piana średniowysoka o drobnych i średnich pęcherzykach, dość trwała.
    Zapach przyjemny, średnio intensywny, chmielowo-słodowy, kwiatowy i lekko owocowy.
    Smak: chmielowy, ziołowy, goryczka jak na lager dość spora, w tle nuty słodowe. Piwo wydaje się mi lekko wodniste.
    Wysycenie: wysokie.
    Opakowanie bez zmian.
    Nieźle orzeźwiające i dobre piwo.
    Last edited by yaro74; 02-08-2016, 20:05.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Szwedzki lagerek z alko obecnie 4,6%.
      Aktualne chmiele: Spalter Select, Magnum, Perle.

      Piana - średnia i opada do cienkiej dziurawej warstewki.
      Lacing - nie za dużo.
      Barwa - złoto.
      Gaz - średni.
      Aromat - zbożowość i "europejska" owocowość z ziołowością.
      Smak - najpierw zbożowość i owoce, potem dochodzi kwasek. Goryczka mała, wzrastająca.

      Nie było źle, nawet fajny czasem taki lagerek
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎