Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Moje wsparcie BrawarBizu to taki odruch serca... Często korzystam z ogromnej wiedzy zawartej na tych stronach, ostatnio np. rady Marusi uratowały we mnie piwowara domowego. Jako że sam nie lubię za bardzo pisywać, postanowiłem dać coś od siebie w taki sposób. Może moja drobna pomoc przyczyni się choć trochę do dalszej działalności tego portalu.
Wosiu
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zarzecze: [Birbant] Huell Melon APA
Ekstrakt: 12.0% wag. | Alkohol: 4.7% obj. / 3.525% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.266
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 0 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-09-2015, 15:04
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth
Standardowy Zarzecze, [Birbant] Huell Melon APA

Ekstrakt 12* blg. Alko 4,7%. IBU 40.
Niefiltrowane, pasteryzowane.

Chmiel Huell Melon i drożdże US-05.

Piana - średnia i nie na długo bo następuje redukcja do cienkiej niepełnej warstewki. Na szkle prawie nic.
Barwa - buro pomarańczowa.
Gaz - nie za duży, szybko ulatuje.
Aromat - owocowość dość specyficzna, przyciężkie mandarynki i faktycznie coś z melona. Truskawki może... ale takie z kompotu
Smak - mało wyraźny, aldehydowo owocowy. Lekki kwasek. Goryczki 40 IBU brak.

Nie bardzo mi podeszło ale pewnie znajdą się amatorzy takiego piwa.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg MELON 600.jpg (36,2 KB, liczba wyświetleń: 346 )
Odpowiedz cytując
Stare 19-09-2015, 15:31
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Javox, a skąd Ci się w nazwie wzięło APA, bo na etykiecie jest Pale Ale, a chmiel jest niemiecki ?
Odpowiedz cytując
Stare 19-09-2015, 15:42
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
Javox, a skąd Ci się w nazwie wzięło APA, bo na etykiecie jest Pale Ale, a chmiel jest niemiecki ?
A stąd:
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg melonik.jpg (15,5 KB, liczba wyświetleń: 338 )
Odpowiedz cytując
Stare 19-09-2015, 19:13
Fotka Użytkownika: domaluj
domaluj domaluj is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Zawiodłem się mocno. Piwo jest nieprzyjemnie mdłe. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. Dziękuję za uwagę.
Odpowiedz cytując
Stare 21-09-2015, 08:37
cejot cejot is offline
Member

Standardowy

Kurcze, trochę Birbant jakby coś skopał, ale z drugiej strony piwo nie było złe. Zmora z Kraftwerku, mimo iż wędzona i żytnia, lepsza i pełniejsza. Anyway, Birbant pokazuje jak smakuje niemieckie wydanie Pale Ale.
Odpowiedz cytując
Stare 21-09-2015, 19:31
rafalek21 rafalek21 is offline
Senior

Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Pomarańczowy ,lekko zamglony [4]
Piana: Znikoma, zostawia dziurawy kożuch i dość trwały pierścień, lekko oblepia szkło. [2.5]
Zapach: Wyraźna siarka, dopiero potem trochę melona, chyba truskawka(tego nie jestem pewien), lekko słodowe, ogólnie aromat jest średnio-nisko intensywny z wyjątkiem siarki [3]
Smak: Lekkie, słodowe, wodniste, melon, średnio-niska niezbyt przyjemna, sztuczna goryczka. [2.5]
Wysycenie: średnio-niskie, zdecydowani za niskie, podkreśla wodnistość piwa [2.5]
Opakowanie: pełny skład, niezbyt ciekawa oraz monotonna kolorystycznie etykieta. [3.5]
Uwagi: Piwo wypiłem co prawda w 5 minut, ale to ze względu na nijakość-wodnistość, nie ma mandarynki(opisanej na etykiecie) jest za to siarka, aromat w ogóle nie zachwyca, smakowo jest jeszcze gorzej, nisko wysycone, wodniste, sztuczna, niska goryczka. Zrozumiałbym jeśli byłoby to koncernowe podejście do American Pale Ale, ale po Birbancie spodziewałem się więcej.

Moja ocena: [2.8]
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2015, 00:26
Mars276 Mars276 is offline
Senior

Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [5]
Piana: Mało obfita, drobno i średniopęcherzykowa. Mało trwała. Pozostawia przyzwoity lacing. [3.5]
Zapach: Śliwki, truskawki i melon. Z tyłu aldehyd octowy (w niewysokim stężeniu - nie przeszkadza). Aromat jest niezły. [4]
Smak: Piwo jest półwytrawne, pełnia niska. Goryczka niska (mogłaby być wyższa) i szlachetna, ziołowa, przyjemna. W smaku uwidaczniają się głównie akcenty śliwkowe. Nieźle. [4]
Wysycenie: Niskie - w sam raz. [5]
Opakowanie: Etykieta kompletnie mnie nie przekonuje. Pełen skład na plus. [3.5]
Uwagi: Niezłe APA. Chmiel Huell Melon daje ciekawe efekty.

Moja ocena: [4.025]
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2015, 08:57
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
Zrozumiałbym jeśli byłoby to koncernowe podejście do American Pale Ale, ale po Birbancie spodziewałem się więcej.
Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mars276 Wyświetlenie odpowiedzi
Uwagi: Niezłe APA. Chmiel Huell Melon daje ciekawe efekty.
To nie jest APA, bo Huell Melon to niemiecki chmiel. Producent napisał głupotę na etykiecie i nie ma po co jej powielać.
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2015, 11:11
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

To raczej zależy czy przedrostek "american" uznamy za wskazówkę do użycia amerykańskiego chmielu czy też użycia chmieli z grupy bardzo aromatycznych niekoniecznie pochodzących z Ameryki (czyt. nowofalowych ).

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2015, 12:36
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
To raczej zależy czy przedrostek "american" uznamy za wskazówkę do użycia amerykańskiego chmielu czy też użycia chmieli z grupy bardzo aromatycznych niekoniecznie pochodzących z Ameryki (czyt. nowofalowych ).
Masz rację, tylko do tej pory raczej określane to było od użytego chmielu, np. Vendetta z Pracowni Piwa, czy zestaw surowców New Zealand India Pale Ale w sklepie Centrum Piwowarstwa.
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2015, 12:49
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy

Taka nowa rzeczywistość

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 26-09-2015, 18:22
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Kolor: ciemnej,przybrudzonej skórki pomarańczy [4]
Piana: lekkie ecru, drobna, zwarta, gęsta, mimo dobrego wstępu treść mniej interesująca, szybko opada, zostaje jedynie ok 1cm kożuszek [3.5]
Zapach: miły ale słaby, cytrusowo-słodowy, typowy dla piw zza wielkiej wody [3.5]
Smak: pełne, treściwe, fajna goryczka, wyraźna, owocowo-chmielowa z dobrze wyczuwalnym smakiem cytrusów, bardziej pomarańczy niż cytryny, całośc dobrze skontrowana smakiem, który łagodził wszystko i był taki...melonowy [4]
Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
Opakowanie: zbyt jasno bezowa i zbyt mało czytelna etykieta, wszystko na niej się zlewa [3.5]
Uwagi: Smakowało mi, wypite z chęcią, jednak do pełni szczęśliwości zabrakło tego pazura

Moja ocena: [3.775]
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 28-09-2015, 00:38
Fotka Użytkownika: kenny
kenny kenny is offline
Senior

Miejscowość: Poznań

Kolor: Bursztynowe, lekko zmętnione. [4]
Piana: Słabizna, prawie jej nie ma, mikroskopijny kożuszek to wszystko. [2]
Zapach: Siarka, białe owoce w tym winogrono. Niezbyt silny. [3]
Smak: Słodowy, kwaskowy, cytrusowo-winogronowy, goryczka średnia/niska, końcówka kwaskowa. Pali w przełyk. [4]
Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
Opakowanie: Trochę nijakie, beżowo-brązowawa kombinacja nie jest specjalnie czytelna. [3.5]
Uwagi: Piwo ze sporą wadą w zapachu - siarka początkowo przykrywa wszystko inne. W smaku już lepsze, ale zbyt kwaskowe, co ciekawe czuć też alkohol. Ja melona nie stwierdziłem, za to wyraźny był smak białego, słodkiego winogrona. Do poprawy.

Moja ocena: [3.45]
Odpowiedz cytując
Stare 07-10-2015, 21:46
Fotka Użytkownika: Dzoshu
Dzoshu Dzoshu is offline
Senior

Kolor: Brudna pomarańcz, zamglone. [4]
Piana: Oblepia szkło, dziurawi się, dość szybko znika. [3.5]
Zapach: Kanał totalny, siarka dominuje nad wszystkim. Gdzieś tam przebija się nutka słodowa i owoce. [2]
Smak: Siarkę czuć retronosowo podczas degustacji ale chmiel faktycznie ciekawy. Oprócz siarki nutki mango i świeżej truskawki - tym bardziej szkoda zmarnowanego potencjału. Na finiszu pojawia się jakaś nieprzyjemna cierpkość. [2]
Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
Opakowanie: Oszczędna etykieta, dokładny skład. [4]
Uwagi: Warka 2.03.15 Plus za użycie nietypowego chmielu, minus za wypuszczenie wadliwego gniota na rynek.

Moja ocena: [2.475]
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Bez tytułu.jpg (85,6 KB, liczba wyświetleń: 110 )

Dzoshu edytował/a post 07-10-2015 o godz. 21:47.
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2015, 18:48
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is offline
Senior

Miejscowość: Ełk

Kolor: Ciemny bursztyn, błyszczący, opalizujący. [4]
Piana: Szybko znikła po nalaniu. Pęcherzyki grube, ślad na szkle widoczny tylko w grubych okularach. [2.5]
Zapach: Delikatny. Owoce jak agrest, melon oraz też wyjęta szmata z wiadra. [2.5]
Smak: Słodowość w postaci zmoczonego chlebka odpowiednia, goryczka średnia, cytrusowa, lekko pestkowa. Dobrze orzeźwia, na finiszu już bez żadnego słodu, natomiast do trochę zalegającej goryczki dochodzi kwasek. [3.5]
Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. [3]
Opakowanie: Na etykiecie zarośnięty ktoś bez twarzy. Skład podany w sposób satysfakcjonujący, kapsel firmowy. [4]
Uwagi: Data 02.03.2016. Może jeszcze kiedyś kupię.

Moja ocena: [3.075]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak