Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Nosferatu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Zodiak, [Raduga] Nosferatu

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemne prawie czarne, rubinowe refleksy pod swiatło [4.5]
    Piana: Obfita, ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, ładnie oblepia szkło, redukuje się do trwałego kożucha. [5]
    Zapach: Dominuje amerykańska chmielowość, przede wszystkim sosna, potem cytrusy i owoce tropikalne; palone slody nieco schowane [4]
    Smak: Ciemne, palone słody, trochę czekolady, szczątkowa pólsłodycz, średnio-wysoka, długa, grejpfrutowo-iglasta goryczka, średniopełne, półwytrawny finisz. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: Pełny skład, ładna, szczegółowa grafika, czcionka na kontretykiecie jest lekko rozmyta. [4]
    Uwagi: Całkiem smaczna BIPA/CDA, choć mi osobiście trochę brakuje słodowości.

    Moja ocena: [3.95]

    Comment

    • Winterstorm
      Member
      • 06-2014
      • 60

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, prawie czarny, z delikatnymi, rubinowymi przebłyskami. [4.5]
      Piana: Rewelacyjna. Wysoka, zbita, drobnopęcherzykowa, koloru beżowego. Opada powoli, pięknie znaczy szkło grubą koronką. Prawie, że idealna. [4.5]
      Zapach: Na samym początku bardzo wyraźna owocowość amerykańskich chmieli, do tego lekko żywiczne aromaty, z czasem prawie całkowicie ustępują gorzkiej czekoladzie i kawie. [4]
      Smak: Piwo gładkie, pijalne, chociaż nie jest wodniste. Jest wyraźna, zdecydowana, ale niezalegająca goryczka, nieco kawowej gorzkości, a także odrobina stoutowej kwaskowości. Piwo ogólnie ciąży w stronę american stoutu, więc nie do końca stylowo, ale mi to pasuje. [4.5]
      Wysycenie: Nieco poniżej średniej, krótkie i nieszczypiące, jak najbardziej pasuje. [5]
      Opakowanie: Radugowy koncept filmowy jest kontynuowany, aczkolwiek jest to inna wersja etykiety i w sumie bardzo pasuje do tego piwa. [4.5]
      Uwagi: Świetne piwo, bardzo mi smakowało, a wiem, że nie jestem w tej opinii odosobniony, bo sporo osób zachwala tę warkę (29.02.2016). W moim odczuciu browar Raduga wyrasta na jednego z lepszych kontraktowców i widać, że z warki na warkę wychodzą im coraz lepsze piwa, co dobrze wróży na przyszłość.

      Moja ocena: [4.35]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Gigantyczna, sztywna, wystaje ze 3cm nad brzeg szklanki i nie rozlewa się. Lekko beżowa, dość trwała. Zostaje duży kożuch, lekko oblepia szkło. [5]
        Zapach: Kawa, żywica. [4]
        Smak: Kawa, gorzka czekolada, nuty opiekane, cytrusowa chmielowość i cytrusowo-palona goryczka, średnia, długa. [4.5]
        Wysycenie: Niskie/średnie. [4.5]
        Opakowanie: Ładne, ale chyba wolałem poprzednią wersję. Czekam na firmowy kapsel. [4.5]
        Uwagi: Warka do 29.02.2016, szkoda, że nie wypiłem go wcześniej, bo chmielowość byłaby zapewne silniejsza. Teraz bardziej idzie w stronę american stouta niż BIPA, ale i tak jest dobre. Piana niesamowita, zapach dość nikły.

        Moja ocena: [4.375]

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          bardziej american stout niż black ipa - na pierwszym planie nuty kawowe, końcówka karmelowa, chmiele gdzieś zupełnie w tle

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            Kolor: czarny z przebłyskami
            Piana: drobnioutka, lekko beżowa, obfita, sztywna, trwała zdobi szkło. Piękna sprawa. Normalnie jak pianka na gigantycznym cappuccino

            Smak: średnio intensywny, ale wystarczający. Jest i czarna lekko posłodzona kawa, troszkę gorzkiej czekolady, szczypta iglaków i cytrusów. Jest miło. Goryczka średnio wysoka, krótka i nie zalegająca. Idealny balans pomiędzy "chmielowością a ciemnością". Wysoka pijalność

            Wysycenie: średnie ku niskiemu czyli w sam raz
            Opakowanie: niezłe

            Uwagi: Warka do 29.02.2016
            Pite wczoraj czyli 26.02.2016
            Cena 4,49zł z okazji zbliżającego się terminu

            W regularnej cenie ok 8zł to dla mnie za dużo jak na piwo do częstego kupowania, ale warte wydania tych złotówek.
            Za 4,49zł brać ile wlezie.

            Faktycznie bardziej American Stout niż zwykłe BIPA, ale nie jest jakoś bardzo przegięte na ciemną stronę mocy.
            Bardzo ładne wizualnie, nieźle pachnące (pomimo bycia już półkownikiem) i bardzo smaczne i wyważone w smaku.
            Trzeba powtórzyć
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • whitek92
              Junior
              • 08-2015
              • 18

              #7
              Czy orientuj się ktoś czy gdzieś jeszcze uda mi się nabyć to piwo?

              Comment

              • Lhunbleidd
                Senior
                • 06-2014
                • 196

                #8
                W Koninie wczoraj nabyłem ostatnią sztukę Za 5.50 PLN.
                Warka do 03(albo 04?).03.2016 więc ciut po terminie. Akcenty chmielowe jeszcze były, ale faktycznie piwo stało się bardzo dobrym stoutem amerykańskim. Szkoda, że brałem ostatnią sztukę.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎