Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Cyrulik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Profesja, Cyrulik

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnożółty, mętny. [4.5]
    Piana: Raczej niska. [3.5]
    Zapach: Lekko wędzony, mleczny, kojarzy się z oscypkiem. [4.5]
    Smak: Kwaskowy, mleczny, wędzony, lekko zbożowy. Goryczka niewyczuwalna. [4]
    Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
    Opakowanie: Standard, dla mnie te etykiety są trochę bez charakteru, ale przynajmniej są przejrzyste i podają wszystkie dane. [4]
    Uwagi: Lekkie, pijalne piwo, smakuje raczej jak mocno kwaskowe grodziskie, niż jak wędzone berliner weisse. Zapach niemal identyczny jak oscypek, smak jest zbalansowany, ale chmielowości nie czuję wcale. Nawet niezłe.

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłota, opalizujące. Po wlaniu końcówki z butelki lekko zmętnione. [4.5]
      Piana: Obfita, sycząca, średniopęcherzykowa, błyskawicznie redukująca się do zera. [2]
      Zapach: Wędzony z nutką mlecznego kwasku - w stylu kefiru. [4.5]
      Smak: Piwo mocno nagazowane, przede wszystkim wędzone, w tle średnia czysta kwaśność. Kwaśność jak na Berliner Weisse zdecydowanie zbyt niska. [3.5]
      Wysycenie: Wysokie, na lato byłoby idealne. [5]
      Opakowanie: Etykieta całkiem schludna, pełny zestaw informacji, kapsel czarny goły. Tylko ta szarość paska po środku etykiety taka trochę nijaka. [4]
      Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do 03.03.2016 r.

      Moja ocena: [3.85]
      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • Piwny_Radek
        Senior
        • 08-2014
        • 108

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo ma jasno-złocistą barwę o lekkim zamgleniu. [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, zgrabna piana, która pozostawia ładne ślady na szkle. [4]
        Zapach: Z butelki jak i ze szkła wydobywa się przyjemny zapach wędzonej szynki i oscypka, uzupełniane przez nuty kwaśne z cytryny i drobnymi akcentami kwasu mlekowego. [4]
        Smak: W smaku nuty kwaskowe (cytrynowo-jogurtowe) mieszają się łagodną szynkową wędzonką oraz słodem pszenicznym. Goryczka niewyczuwalna, co akurat nie zaskakuje. Jak na tak niski ekstrakt zachowano dobrą treściwość. Piwo jest rześkie i lekkie, a przy tym także bardzo pijalne. [4]
        Wysycenie: Nasycenie na poziomie średnim. [4]
        Opakowanie: Opakowanie dopełnia wizerunkową koncepcji browaru i przyzwoicie to wychodzi. Tradycyjnie tylko muszę ponarzekać na brak kapsla. [3.5]
        Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...-profesja.html

        Moja ocena: [3.975]
        http://piwnyradek.blogspot.com/
        http://instagram.com/piwnyradek

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółtawy, jasny... nieprzejrzysty. [4.5]
          Piana: Wysoka, biała, strzelająca, gruboziarnista w 80%, szybko opada do kołderki i taką pozostaje do końca. [2]
          Zapach: Na pierwszym planie dym z ogniska, następnie nuty jogurtowe i lekko cytrynowe. Do dzisiaj zachował się przyjemny dymny i słodowy zapach w zatkanej butelce. [3.5]
          Smak: Dymny, popiołowy, cytrynowy, zbożowy, oscypkowy z wyczuwalnym kwasem mlekowym. Piwo kwaskowe, goryczki nie wyczułem. [4]
          Wysycenie: Bardzo duże i do końca zachowane w sporej ilości. [5]
          Opakowanie: Bezzwrotne, etykieta samoprzylepna w oszczędnych barwach, pełny skład, czarny kapsel. [4]
          Uwagi: Ważność do 3.03.2016, wypite w ostatnim dniu przydatności do spożycia. Piwo pozytywnie mnie zaskoczyło było lekkie, smaczne i przyjemne. Jak na swoje parametry całkiem treściwe. Dymno-wędzone nuty ładnie współgrały z kwaskowatością. Piwo uwarzone specjalnie na "BeerGeekMadness 3", otrzymało tytuł "Beer Geek Choice". **155**

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zółty, zamglony. [4]
            Piana: Była, dośc wysoka i w miarę drobna, choc szybko dziurawiła się, przy drugim nalaniu utrzymała sie już dłużej. Znikła do zera. [2]
            Zapach: Dość intensywny, wędzony, serowy i chyba metaliczny. Całkiem podobny do grodziskiego. [4]
            Smak: Kwaśne, choć chyba za mało jak na styl, wędzone. Pije sie lekko i szybko. Lekką zbożowość wyczywam przy końcu spożywania. [4]
            Wysycenie: Wysokie, utrzymuje sie prawie cały czas, musujące język przyjemnie. Myślę, że na lato idealne piwo, [4.5]
            Opakowanie: Gdy nie brak kapsla firmowego, byłaby piątka [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.85]
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #7
              Wśród setek piw, na rynku, które różnią się między sobą tylko proporcjami użytych chmieli amerykańskich to piwo jest czymś niespotykanym, niespotykanym w swej prostocie, żadnych niuansów, tyło-przodo-boko smaków i zapachów . Jest w nim dokładnie to czego się spodziewamy, kwaśne, lekkie, podwędzane a przy tym wymykające się schematom. Zapamiętamy je nawet jak było pite jako zisionte w kolejności.

              Do wypicia jeszcze wiele razy, latem jako orzeźwienie, zimą jako odtrutka smakowa po IPAch-sripach i "dzikusach" a o wiele częściej jako dobre, smaczne lekkie piwo .
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny, zółtawy, mocno zamglony. [4]
                Piana: Chwilę po otwarciu zaczęła uciekać z butelki, ale na szczęście zdążyłem nalać, sama piana bardzo obfita, średnio trwała, z dużych pęcherzyków, przy drugim i trzecim nalewaniu trochę drobniejsza. [3]
                Zapach: Zdecydowanie wędzony: szynka i oscypek, daleko w tle leciutkie kwaskowe nuty, średnio intensywny - w porządku [3.5]
                Smak: Krótki i co najwyżej średni kwasek(spodziewałem się więcej), słód pszeniczny, szynkowa wędzonka, wytrawny, lekko zbożowy posmak(taki typowy dla lactobacilusa). [3.5]
                Wysycenie: Bardzo wysokie - pewnie w stylu, ale dla mnie trochę za wysokie, za bardzo się odbija, po kilku minutach idealne. [3.5]
                Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta, komplet informacji z wystarczająco dokładnym składem, brakuje tylko dedykowanego kapselka [4.5]
                Uwagi: Całkiem w porządku, co do wędzonki to nie mam nic do zarzucenia, ale mogłoby być trochę kwaśniejsze i mniej nasycone. Warka do 30.09.2017.

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎