Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Po Godzinach - Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Amber, Po Godzinach - Marcowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowne. [4.5]
    Piana: Biała. Bąbelki są średnie, jednak trzymają się dosyć długo. Piana powoli opada, ale opadając po drodze raczej słabo lepi się do szkła. [4]
    Zapach: Słodowy, trochę mirabelkowy i właściwie bez chmielu. Zapachu trzeba się domyślać, jest mało wyczuwalny. [2.5]
    Smak: Głównie słód, jest też lekka goryczka i trochę stęchlizny z piwnicy. Piwo jest syte i nawet dobre na jesień. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, ani przeszkadza, ani pomaga. [3.5]
    Opakowanie: Etykieta i kapsel z serii Po Godzinach. Podali pełny skład, w tym chmiele ( Marynka i Sybilla). [3.5]
    Uwagi: Przeciętne marcowe, ale z pewnością jeszcze kupię. Warka 14.03.2016.

    Moja ocena: [3.25]

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Kolor bursztynowy. Piwo klarowne. Wygląd wydaje się idealny dla stylu. [5]
      Piana: Słaba, grubopęcherzykowa, średnio obfita. Szybko znikła do zera. Być może to kwestia braku dbałości o czystość szkła (kolejne piwo). Najsłabszy parametr tego piwa [2]
      Zapach: Profil zdecydowanie słodowy, przyjemny [4.5]
      Smak: Słodowość dość dobrze skontrowana goryczką. Jest słodkawo, ale bez przesady. Czyli w stylu. Smaczne piwo. [4.5]
      Wysycenie: Średnio-niskie. Nie przeszkadza. Akurat [4.5]
      Opakowanie: Czy ja wiem, czy to jest odpowiedni kolor etykiety? Trochę sraczkowaty. Wszystkie informacje są [3.5]
      Uwagi: Bardzo smaczne piwo, typowe dla Ambera, ale nie warte tej ceny (5.59). Mam więc wrażenie, że piwo o takim smaku mogę kupić już za 2 zł (niektóre, lepsze warki Naturalnego), więc czuję się trochę naciągnięty. Powinno wejść do stałego segmentu ekonomicznego (za 2 złote), wtedy bym kupował często.

      Moja ocena: [4.225]

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Chłopaki, a jak się prezentuje na tle np. marcówek od Kormorana, czy Fortuny?

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Nie wiem jak tam Miłosław Marcowe i nie obchodzi mnie to, gdyż nigdy mi nie smakowało.
          Natomiast na tegoroczne marcowe z Olsztyna czekam z niecierpliwością coraz większą.
          Jak pojawi się w sklepach natychmiast wypiję i dam znać jak smakuje.

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Latem 1. raz piłem i wtedy było było strong lagerem. Potem piłem jakoś z 2 tygodnie później i już było lepsze.

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #7
              Tak jak napisał Pendragon - bardzo dobre piwo z przesadzoną ceną. Typowo amberowski posmak ale jest dobrze, treściwe, karmel nie nachalny czyli jak lubię. Ja bym za trójeczkę wciągał często.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, tak sobie wyobrażam barwę piwa marcowego . [5]
                Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, i dość trwała. [4]
                Zapach: Słód, lekki karmel i ślad chmielu. [4]
                Smak: Słód karmelowy, słód karmelowy, słód...
                Brakuje mi czegoś do skontrowania. Czyli trochę jednowymiarowy, nieco za słodki. [3]
                Wysycenie: Średnie. [4.5]
                Opakowanie: Z serii "po godzinach", tylko kolor taki niewyględny - musztardowy albo... jak rozwolnienie niemowlaka . Ładna butelka. [4]
                Uwagi: Bardzo lubię piwo marcowe, tutaj trochę się zawiodłem...
                Jestem zaskoczony, nie mogę zmęczyć tego piwa, mimo, że zapłaciłem za nie prawie PLN 6...

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor ciemno bursztynowy, pod marcowe ok [5]
                  Piana: Bida straszna, po 2 min w szklance nie było sladu, ani na powierzchni ani na szkle. [2]
                  Zapach: Mocny zapach słodowy, bardzo słaby aromat chmielu. Niestety pachnie też "starym" piwem. [3.5]
                  Smak: Bardzo słodowy, wręcz słodki, goryczka bardzo mała więc powinno byc ok. Za to jest gorzkawy i lekko cierpkie niestety i troche taki puste. Brakuje mi troche czegoś treściwszego. Takiej kremowości naprawde treściwego piwa z wysokim blg mi zabrakło. Smak jak jakiś koncerniakowy badziew. Smak pogarsza się im dłużej jest w szklance i im mniej gazu pozostaje, na końcu jest mdłe. [3.5]
                  Wysycenie: W połowie szybko wypitej szklanki gaz się skończył. Trochę za mało. [2.5]
                  Opakowanie: Opakowanie może być i z szarego papieru. Wole żeby to co jest w środku było wybitne. G też można zapakować w kolorowy papierek... Kapsel jest, etykieta ok. [4]
                  Uwagi: 1 raz i mi starczy i w dodatku za cenę za jaką w germanii można mieć solidne marcowe albo i 2. Nie smakowało mi w ogóle mimo że niby trzyma sie stylu.

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Idealnie klarowny bursztyn [4]
                    Piana: Wysoka, średnio gruba, brudnobiałego koloru [4]
                    Zapach: Słód, karmel, owoce, biszkopt. Niby bez wady ale dziwna ta kompozycja [3.5]
                    Smak: Początek przyjemnie słodowy, średnio pełny. Dalej coraz mocniejsza słodycz aż do zaklejającego finiszu. Goryczki brak [3]
                    Wysycenie: Średnie ku niskiemu, za małe [3.5]
                    Opakowanie: Nie podobają mi się etykiety tej serii [3.5]
                    Uwagi: Niby poprawne piwo ale czy marcowe...? Poza tym poprawne piwo z Ambera kupuję za 1,99 zł (Remus) a nie 5,99 zł! Dałem się nabić w butelkę... po godzinach.

                    Moja ocena: [3.375]

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Poprawne piwo:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: PRZYBRUDZONEJ POMARAŃCZY, MĘTNE [4.5]
                        Piana: lekkie ecru, drobna, dośc zwarta ale szybko opada do cienkiego kożuszka [3.5]
                        Zapach: słabiutki ale miły, słodowo-cytrusowy [3.5]
                        Smak: w miarę pełne i treściwe, lekka goryczka, posmak pomarańczy i innych owoców, całość dobrze skontrowana słodową bazą, piwo dobrze zrównoważone, wszystkie smaki dobrze wyczuwalne [4]
                        Wysycenie: jak dla mnie zbyt duże [3.5]
                        Opakowanie: kolejna etykieta z serii, podoba mi się, gładki kapsel [4.5]
                        Uwagi: Smaczne piwo, warto sięgnąć ponownie

                        Moja ocena: [3.8]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto wpadające w bursztyn. Klarowne [4]
                          Piana: Słaba. Skromna i bardzo szybka redukcja. Oblepia za to ściany szkła [2.5]
                          Zapach: Całkiem przyjemny. Głownie oczywiście słodowość, jest też nutka karmelowa, lekki miód też czuć i słodki owoc [4]
                          Smak: Smaczne i zgodne ze stylem. Słodowa pełnia, taka aż soczysta, lekko słodkawa. Do tego karmel, miód, lekki posmak słodkiego owocu. Goryczka bardzo lekka ale wyczuwalna, na finiszu nieco narasta [4]
                          Wysycenie: Średnie, może nieco za niskie [4]
                          Opakowanie: Tłoczona butelka, etykieta ujdzie. Skład i parametry są [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złocisto-bursztynowy, klarowny [4.5]
                            Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków. [3.5]
                            Zapach: słodkawy: słody, nuty karmelowe i odrobinka miodu. Nad tym unosi się nikły zapach chmielowy, ziołowy rodem z czasów PRL. [3]
                            Smak: słodkawe-lagerowe, słodowe, karmelek, zbożowość i znów miodek. Kontrę daje ziołowa goryczka, minimalna. Alkohol praktycznie niewyczuwalny. Treściwe i sycące [3]
                            Wysycenie: w okolicach średniego [4]
                            Opakowanie: W stylu - takie sobie, dobre info na kontrze. [3.5]
                            Uwagi: Jak dla mnie zbyt dużo słodyczy.

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎