Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Spółdzielczy, Szotowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Browar Spółdzielczy, Szotowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Aceton, do tego bardzo mocna żywiczność, ewidentnie hameryka, ociera się o AIPA, zwłaszcza że żywice ku cytrusom lgną. Jest typowo, ale są też niepokojące nuty. W smaku jest amerykańsko i lekko chemicznie, w ogóle ten profil kosmetyczno-chemiczny przewija się w każdym z piw Pucka; kierunek Wispol.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty zamglony. [4]
      Piana: Biała, sztywna, bardzo drobna, wysoka i trwała. Bardzo ładna . [5]
      Zapach: Lekka sosna, chmiel i owoce tropikalne. [4]
      Smak: Dość konkretna, "iglasta" goryczka i daleki posmak owoców. [3.5]
      Wysycenie: Generalnie średnie, choć widać mnóstwo bąbelków. [4]
      Opakowanie: Eta w kolorze (chyba...) ultramaryny (dawniej ZOMO ), ascetyczna, w stylu browaru. Goły czarny kapsel. [4]
      Uwagi: Smaczne piwo, choć w nowofalowej powodzi niezbyt się wyróżnia.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 530

        #4
        Pite bezpośrednio po Ratowniczym i niestety, zamiast APA wyszedł jakiś mocno chmielony lager.
        Rada dla piwowarów: Nie idźcie ta drogą!

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, piwo nieprzejrzyste od osadu. [5]
          Piana: Jak ta lala! Biała, średnio- i drobnoziarnista, bardzo wysoka i długotrwała, pięknie obklejała szkło, do końca widoczna centymetrowa warstwa. [5]
          Zapach: Przede wszystkim owocowy, można wyczuć mango, morele, cytrusy, marakuję oraz nuty słodowe. [3]
          Smak: Owoców cytrusowych: grejpfrutów,cytryn,pomarańczy, dalej mamy żywice drzew iglastych, akcenty łodygowe i pestkowe... słody wycofane i co za tym idzie mało wyczuwalne. Goryczka długa i wyraźna z pałętającą się delikatną metalicznością. [4]
          Wysycenie: Początkowo spore, składające się z mnóstwa drobniuteńkich bąbelków, obecne do samego końca. [5]
          Opakowanie: Bezzwrotna z samoprzylepną etykietą z węzłem żeglarskim, skład mógłby być dokładniejszy... czarny kapsel bez nadruku. [3.5]
          Uwagi: Trwałość do 5.02.2016, wypiłem 2.02'16. Drugie wypite piwo z tego browaru. Bardzo mi smakowało, odniosłem wrażenie, że mialo więcej niż deklarowane 35 IBU... poza tym świetna piana i nasycenie. **142**

          Moja ocena: [3.825]

          Comment

          • marecki12
            Senior
            • 12-2005
            • 156

            #6
            Zdjęcie piwa
            Attached Files
            http://marecki12.web-album.org/

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
              lekko chemicznie, w ogóle ten profil kosmetyczno-chemiczny przewija się w każdym z piw Pucka
              myślę, że czujemy to samo, ale inaczej to nazywamy. dla mnie każde piwo z Browaru Spółdzielczego (poza Ósemkowym, gdzie na wierzch wychodził rozpuszczalnik i bimber) jest kwaskowato-octowe. Szotowe również - w dodatku warka 15.01 taka paskudnie winna i cytrynowa może są tam jakieś aromaty chmielowe, ale ocet wszystko neutralizuje

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                To prawda. Ja nawet dałem sobie na jakiś czas spokój ze Spółdzielczym.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎