Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Brok IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Brok, Brok IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Nabyłem dziś w bielańskim Leclercu. Cała czwórka (IPA, Brown Ale, Extra Stout i Gluten Free) stała w kartonach w bardzo gustownych - trzeba przyznać - butelkach 0,33. To na bank jest to samo piwo co sprzedawane niedawno w Biedrach, smak i parametry identyczne. Seria w Leclercu kosztowała po 2,29 zł za butelczynę.
    W sumie ciekawe czy te Biedrnkowe wypusty nie były też robione przez Broka...
    Last edited by chechaouen; 02-10-2015, 21:17.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      No to drogo, w biedraku to była cena za pół litra.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Na początku w Biedrach sprzedawali to po 2,99. Dopiero potem cena zaczęła zjeżdżać. Co do brokowej wersji, to cenę pewnie zawyża nieco ładne opakowanie, te biedrowe były tandetne i na odp... Target też pewnie inny, tu chyba celują w nieco innego klienta. Teraz porównałem składy i identyczne, te same chmiele wymienione w tej samej kolejności

        Comment

        • Dukat_WSI
          Senior
          • 03-2015
          • 781

          #5
          Ale Cechowe były chyba robione w Łomży, nieprawdaż?

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: złocisto-bursztynowe, mętne [4.5]
            Piana: beżowa, gęsta, drobna, zwarta, utrzymuje się długo aż do samego końca, oblepia szkło [4]
            Zapach: miły ale słabiutki, owocowo-chmielowy [3.5]
            Smak: pełne, treściwe, fajna, mocna chmielowa goryczka, nie zalegająca, na drugim planie, cytrusowo-owocowe smaki, zakończenie porządną zbożową bazą [4.5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: zgrabna buteleczka 0,33, kapsel czarny [4]
            Uwagi: No i co, IPA za dwa złote z groszami, wypita z przyjemnością i ze smakiem, porządna, klasyczna, dobra, zostawia w tle niejedną IPĘ z rzemieślniczych browarów. Jako konsument będę wybierać tą bo tania i naprawdę smaczna. Można tanio zrobić dobre piwo? Można. W cenie jednego rzemieślnika 0,5l będę mieć 3x0,33l i to jeszcze bez ryzyka, że skończy w zlewie

            Moja ocena: [4.1]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
              Ale Cechowe były chyba robione w Łomży, nieprawdaż?
              Były, ale to nie żadnego znaczenia, skoro smakują tak samo.
              Last edited by Mario_Lopez; 08-11-2015, 17:30.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Mista_Pajonk
                Member
                • 10-2014
                • 47

                #8
                Browar: Brok z Koszalina (Van Pur Sp. z o.o.)

                Nazwa: Brok IPA

                Ekstrakt: 13,7%

                Alkohol: 6% obj.

                Gatunek: Jasny lager (sic!)

                Kolor: Bursztynowy, klarowny

                Zapach: Przyjemny, chmielowy

                Piana: Średnio-gruba, pękająca i szybko znikająca, ładnie oklejając szkło.

                Smak: Podstawa słodowa średnio-pełna. Goryczka mocna, przyjemnie chmielowa, krótka. W tle owoce tropikalne i trawa cytrynowa. Wysycenie trochę za wysokie.

                Ogólne wrażenie: Niestety koncern Van Pur ma nas za idiotów i robi nas w bambuko. Na butelce nie ma ani słowa, że to piwo górnej fermentacji. Wszystko wskazuje na to, że Brok uwarzył bądź co bądź fajnie nachmielonego lagera i nazwał go IPA. Bardzo nie lubię takich bezczelnych zagrywek. Gdyby to piwo było jawnym lagerem, uznałbym je za całkiem przyzwoite i fajnie nachmielone, a tak niestety nieetyczny niesmak pozostał do ostatniej kropli.

                OCENA: ??/10
                Attached Files
                Brodaty Pająk - Mój piwny blog

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12201

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mista_Pajonk Wyświetlenie odpowiedzi

                  Gatunek: Jasny lager (sic!)

                  Gdzie to napisali?

                  Comment

                  • Lhunbleidd
                    Senior
                    • 06-2014
                    • 196

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Gdzie to napisali?
                    No właśnie, bo to już nie pierwsza na forum sugestia, że to dolniak. Skąd ten pomysł? Jakieś przesłanki?

                    Comment

                    • Mista_Pajonk
                      Member
                      • 10-2014
                      • 47

                      #11
                      To jest dokładnie to samo piwo co Cechowe IPA z Biedronki, podobnie zreszta jak cała ta seria (Stout i Brown Ale).

                      IPA z biedronki bodajże miała napisane na etykiecie, że to dolna fermentacja. W każdym razie koncern przyznał się wtedy, że to nie India Pale Ale, ale a piwo o nazwie IPA wzorowane na tym stylu.
                      Brodaty Pająk - Mój piwny blog

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mista_Pajonk Wyświetlenie odpowiedzi

                        IPA z biedronki bodajże miała napisane na etykiecie, że to dolna fermentacja.
                        Niczego takiego na etykiecie nie było. Pierwsze słyszę też, żeby koncern się przyznał że to nie IPA. Na etykiecie był napis, że piwo inspirowane stylem IPA, co można interpretować różnie

                        Comment

                        • rafalek21
                          Senior
                          • 04-2015
                          • 1407

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy klarowny [5]
                          Piana: Średnio-niska, brudnobiała, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała [2.5]
                          Zapach: Karmel, lekko chmielowy(w stylu English IPA), słodowy, mało intensywny aromat. [3]
                          Smak: Karmel, słodowe, delikatna cytrusowość, umiarkowana goryczka, lekko zalegająca, ziołowy finisz, alkohol delikatnie wyczuwalny, ale raczej nie przeszkadza. [3]
                          Wysycenie: Średnio-wysokie, trochę za wysokie [3.5]
                          Opakowanie: Etykieta nie specjalnie przypadła mi do gustu, prawie pełny skład, minus za to, że nie wiadomo jaki to styl piwa. [3]
                          Uwagi: Nie wnikam czy to lager czy ale, oceniam jako IPA. I jako IPA jest co najwyżej przeciętne. Kupione za 2.99 zł w Kauflandzie, patrząc przez pryzmat ceny jest całkiem dobre, choć osobiście wolę dać 4,50 za dobrego pilsa. Cechowego z Biedronki nie próbowałem, więc nie mam porównania. O ile będzie łatwo dostępne, to obok Żywca APA będzie to całkiem rozsądne piwo na piwnej pustyni.

                          Moja ocena: [3.075]

                          Comment

                          • Admirador
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowe, klarowne. [4.5]
                            Piana: Średnia na początek, opadła szybko. [3]
                            Zapach: Raczej słodowy niż chmielowy. A jeśli chmielowy to Marynka, a nie te wszystkie wymienione chmiele zza oceanu. Ten aromat nie odrzuca, ale jest mało intensywny, mało wyrazisty. IPA? To jakiś żart chyba. [2.5]
                            Smak: Taki sobie przeciętny lager. Może rzeczywiście nieco bardziej nachmielony, ale lager. Piwo do wypicia, nie jest jakoś męczące, ale niczego specjalnego nie oferuje. IPA wyłącznie z nazwy. [3]
                            Wysycenie: Średnie, w kierunku wysokiego. Lagerowe Do tego piwa w sumie pasuje. [4]
                            Opakowanie: Kolorystyka (zielona) i sam wzór nawet OK.Ale nie da się nie odjąć za te pretensjonalne angielskie napisy. No i przede wszystkim za sugerowanie, że to IPA. [3]
                            Uwagi: Butelka 330 ml, do 13/09/2016.
                            Piwo spokojnie do wypicia, ale jest tyle lepszych, że niespecjalnie warto. Jak dla mnie na pewno najlepsze z tej Brokowej serii. Tyle, że tamte pozostałe były po prostu beznadziejne. To jest przeciętne.

                            Moja ocena: [2.95]

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bursztynowy, klarowny. [4.5]
                              Piana: wysoka, gęsta, o pęcherzykach różnej wielkości, średnio trwała, zostawia delikatne ślady na szkle. [4]
                              Zapach: słaby, owocowo-słodowy, szybko zanika. [2.5]
                              Smak: słodowy, dość słodki, i lekko owocowy. Leciutka, grejpfrutowa goryczka. [3]
                              Wysycenie: średnie. [4.5]
                              Opakowanie: ładny kapsel, przeciętna etykieta, na plus podany pełny skład, na minus brak miejsca produkcji. [3.5]
                              Uwagi: Piwo jest przeciętne, do jednorazowego wypicia.

                              Moja ocena: [3.1]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎