Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, Warszawiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, Warszawiak

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bladozłoty, świetlisty. Może nieco zbyt jasny, ale może być. [4]
    Piana: Brudnobiała, drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
    Zapach: Początkowo chmiel z domieszką mokrego kartonu, potem pojawia się też owocowy powiew. [3.5]
    Smak: Chmielowa goryczka, ślad chlebka i owoców. W trakcie picia goryczka "tępieje", ale piwo pozostaje nieobrzydliwe . [3.5]
    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
    Opakowanie: Bączek, konstanciński kapsel. Eta nawiązuje do "Warszawiaka Mocnego", jest też konstancińskie drzewko. Budzi nostalgię, ale niewiele więcej... [3]
    Uwagi: Piwo z "Robala" za niewielkie pieniądze (chyba, nie mogę znaleźć paragonu), tak też oceniane.
    Do kiełbachy z grilla, latem, albo po rowerze pewnie dałoby radę.

    Moja ocena: [3.475]

    Comment

    • mikef
      Member
      • 09-2012
      • 66

      #3
      Piwo klarowne.
      Barwa jasno złocista.
      Piana biała, średnio obfita, drobna i niezbyt trwała
      Wysycenie średnie.
      Zapach niezbyt mocny, nawet przyjemny. Czuć chmiel, nutę owocową i słód.
      W smaku piwo lekkie, ale treściwe. Dominuje posmak chmielu. Oprócz niego czuć słód z nutą chlebową i posmak owocowy. W miarę jak piwo postoi w kuflu, to robi się nieco wodniste w smaku, a do tego czuć lekki kwasek, jakby z przemokniętego kartonu. Goryczka nawet solidna, przyjemna i trwała
      W sumie piwo przeciętne. Moja ocena to 6/10.
      Attached Files
      Last edited by mikef; 28-07-2016, 20:34. Powód: dodano zdjęcie

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Kupione na piątkowe popołudnie, do spokojnego spożycia, bez fajerwerków i poszukiwania nowych piwnych smaków. I myślę, że w tej roli te piwo sprawdza się dość dobrze. To po prostu zwykłe jasne, bez żadnych udziwnień i dodatków. Może nie zrobiło na mnie wielkiego wrażenia z racji pewnej nijakości (no, ewentualnie oprócz wyraźniejszej, niż zwykle goryczki) i minimalnej wodnistości, ale w porównaniu z koncernową masówką na pewno stoi o półkę wyżej

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: przybrudzony bursztyn [3.5]
          Piana: biała, średnie bąble, trochę czapowata, opada zauważalnie do krzaków na szkle [3]
          Zapach: lekki, słodowo0instalacyjno-hydrauliczny [2.5]
          Smak: dość pełne, treściwość zanika podczas picia, goryczka lekka, nawet ciekawa, słodowe posmak zboża, lekkie myszowato-metaliczne posmaki w kącikach ust [3]
          Wysycenie: odrobinę za duże [4]
          Opakowanie: szata Warszawiaka podoba mi się ale no proszę, dajcie już spokój tym, ze z Wielkopolski idzie prawdziwe piwo stolicy.... [2]
          Uwagi: Lubię bączki, poza tym dobre na szybkie wypicie w upał, przy ognisku, nie na posmakowanie

          Moja ocena: [2.85]
          Attached Files
          Last edited by becik; 18-02-2018, 23:35.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • agarth1979
            Senior
            • 06-2013
            • 119

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn, klarowne [3.5]
            Piana: Dość wysoka, różnopęcherzykowa [4]
            Zapach: Słodkawo, lekko miodowo, nieciekawie [2]
            Smak: Nutka chmielu, reszta miodowa, mokry karton. Lekko ulepowaty smak. [1]
            Wysycenie: Średnie [4]
            Opakowanie: Brzydkie [2]
            Uwagi: 11.2018

            Moja ocena: [1.975]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎