Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

Przemyślenia o festiwalach AD 2015

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #76
    Dotknąłeś sedna - oczekiwań konsumentów, jeszcze nie przyzwyczajonych do płacenia za piwo w okolicach 10 zł, w zderzeniu z kosztami organizacji takiej imprezy, dla organizatorów i browarów.
    U nas Osjann sprzedaje piwo po 4,5-5 zł, ale ...nie jest to kraft a realia organizacji festynów każdy zna z własnego podwórka.

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #77
      Powiedzmy, że na prowincji koszta organizacji byłyby nieco (niewiele, ale jednak) niższe. Powiedzmy, że piwo byłoby nie w okolicach 10 zł, ale 7 - 9 zł. Powiedzmy, że nie każdy gość imprezy byłby tzw januszem ani też tzw lemingiem. Istnieje taka nisza?

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #78
        Istnieje, ale przy dużej ilości browarów na imprezie nawet nie zwróciłby się browarom koszt wystawienia. Na wielkiej imprezie skończyłoby się to tak, że ludzie chodziliby z puszkami Tyskiego czy innnego Żubra kupionymi obok w Biedronce.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #79
          Byłem kiedyś na urodzinach browaru Refsvindinge w samym browarze i było to coś, co by spełniło wasze oczekiwania. Piwo bodajże za odpowiednik naszej piątki, zwyczajne żarcie, wioska. O tak tam się bawiono. U nas są browary z potencjałem na taką niszową imprezę, ale czy ktoś się zdecyduje?
          Last edited by zgroza; 02-11-2016, 21:35.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Promil03
            Senior
            • 10-2007
            • 2833

            #80
            Spoko, założę się jednak, że ci zacni panowie codziennie piją piwa z tego browaru. Z tą imprezą skojarzyła mi się nasza górnicza biesiada piwna. Pewnie byłoby takie samo zdjęcie, ale w kuflach jednak tychacz. Po prostu ogół naszego społeczeństwa nie jest jeszcze gotowy na picie tylko i wyłącznie piw kraftowych/rzemieślniczych. Z dwóch głównych powodów: cena i smak (nowofalowe chmiele, kwasy, barrel aged, itp).

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #81
              Toteż nie o "ogół" jeszcze chodzi, ale jakąś część tego społeczeństwa, która już przeżyła zachłyśnięcie się wszelkimi nowościami i może teraz "na spokojnie" zachować równowagę w konsumpcji różnych postaci piwa.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #82
                Patrząc przez pryzmat mojego niespełna osiemdziesiąt tysięcznego miasteczka i jednej knajpy z kraftem (i to z butelki) oraz browaru restauracyjnego stroniącego od "wynalazków" można powiedzieć, że na kraft festyn przyjdzie kilkadziesiąt osób, większość jak nie znajdzie coś dla siebie i tak wyjdzie. Na festyn z browarem restauracyjnym podobnie, choć dużo więcej zostanie. Liczy się też oprawa artystyczna... Ja tam wybredny nie jestem i wystarczy mi open days w kraftowym browarze. Nie musi być 200 czy więcej browarów. Liczy się bardziej atmosfera niż ilość piw.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  (...)restauracyjnego stroniącego od "wynalazków" można powiedzieć, że na kraft festyn przyjdzie kilkadziesiąt osób, .(...)
                  Pytanie tylko, czy muszą na takim festynie same "krafty"?
                  Chętnie na takiej zabawie widział browary Jakubiaka, Grybów, Czarnków, Namysłów....gdzie w ich ofercie królują lagery a nie żadne tam stęchłe ipy-sripy.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • Raciborz
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 594

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pytanie tylko, czy muszą na takim festynie same "krafty"?
                    Chętnie na takiej zabawie widział browary Jakubiaka, Grybów, Czarnków, Namysłów....gdzie w ich ofercie królują lagery a nie żadne tam stęchłe ipy-sripy.
                    Pijcie Pilsy i Lagery do cholery

                    Comment

                    • Raciborz
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 594

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dotknąłeś sedna - oczekiwań konsumentów, jeszcze nie przyzwyczajonych do płacenia za piwo w okolicach 10 zł, w zderzeniu z kosztami organizacji takiej imprezy, dla organizatorów i browarów.
                      U nas Osjann sprzedaje piwo po 4,5-5 zł, ale ...nie jest to kraft a realia organizacji festynów każdy zna z własnego podwórka.
                      A niby dlaczego mam przyzwyczajać się do płacenia 10 zł za piwo ?. Skoro ta sam IPA czy jak jej tam APA kosztuje w Czechach 30-35 kc ( 5-6 zł ). Oni płacą mniej za ten sam chmiel ?, wiem wiem akcyzy i jakieś tam. Ale to nie robi tej różnicy cenowej

                      Comment

                      • Raciborz
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 594

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mnie się marzy impreza piwna, kiedy w Polsce będzie ponad 250 browarów. Nie w Warszawie, nie w Poznaniu, nie we Wrocławiu, tylko na prowincji. Z udziałem browarów "kontrrewolucyjnych". Bez piwnych celebrytów i cmokania nad każdą "premierą". Zero lemingozy. Solidnie uwarzone piwa sprzedawane na codzień wokół komina. Dobra kuchnia na zapleczu. Sporo ludzi ale bez tłumów.
                        Wspólczuję Ci, ja na szczęście mam blisko do granicy czeskiej. A tam takowych festiwali jest od groma

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Pytanie tylko, czy muszą na takim festynie same "krafty"?
                          Chętnie na takiej zabawie widział browary Jakubiaka, Grybów, Czarnków, Namysłów....gdzie w ich ofercie królują lagery a nie żadne tam stęchłe ipy-sripy.
                          A ja bym jeszcze na takich festiwalach widział mniejsze browary (w tym restauracyjne), które obok IP-srip, robię też pilsy i lagery, takie jak np Łąkomin, Siedlce, Koscierzyna itd.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
                            A niby dlaczego mam przyzwyczajać się do płacenia 10 zł za piwo ?. Skoro ta sam IPA czy jak jej tam APA kosztuje w Czechach 30-35 kc ( 5-6 zł ). Oni płacą mniej za ten sam chmiel ?, wiem wiem akcyzy i jakieś tam. Ale to nie robi tej różnicy cenowej
                            Tam jest inna polityka podatkowa, więc co się dziwisz. Patrząc jakie browarki tam powstają widać też, że liberalizm jest większy niż u nas. Poza tym mamy APA w tej cenie, ale Żywiec jej nie sprzedaje w beczkach.

                            A co do przymusu przyzwyczajania... ja nic o takim nie pisałem. Chodziło mi o to, że są ludzie, którzy mogą i chcą tyle zapłacić, ale są w mniejszości. Dla reszty 5-6 za lane piwo to też dużo. Ech, miło powspominać żywieckie spotkania w browarze z pysznym Brackim za 3,80 zł.

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #89
                              W Rzeszowie Żywiec APA z beczki jest dostępny w kilku lokalach.

                              Comment

                              • pizmak666
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 1898

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
                                A niby dlaczego mam przyzwyczajać się do płacenia 10 zł za piwo ?. Skoro ta sam IPA czy jak jej tam APA kosztuje w Czechach 30-35 kc ( 5-6 zł ). Oni płacą mniej za ten sam chmiel ?, wiem wiem akcyzy i jakieś tam. Ale to nie robi tej różnicy cenowej
                                Aż mi się ciśnie na klawiaturę wspaniałe hasło klasyka: Amortyzacja, głupcze!
                                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎