Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Argus Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Łódzkie, Argus Porter

    Wizualnie ładna beżowa piana nie za wysoka, kolor ziemi kasselskiej z niuansami miedzianymi, wszystko jak należy.

    Pamiętając, że Amber jest aksamitny i słodki, oraz dość lekki, a Łódzki ciężki i oleisty, zanurzam nos i tak, nuta górna, czekolada, kawa przedłużana mlekiem, troszkę kandyzowane wiśnie, ale jeszcze nie likier wiśniowy. W nucie dolnej bardziej przyprawowo i ziemiście. Po aromacie nie mam zastrzeżeń, chociaż nie skłania się ani ku Amberowi-jest za bogaty, ani ku Łódzkiemu-mało oleistości.

    Smak może rozwiązać zagadkę, jest piękny posmak kawowy przechodzący w lekką goryczkę, nie ma spalenizny, ale nie ma też przypraw z aromatu, choć piwo jawi się jako dość pełne, spokojnie 18tka, alkohol niewyczuwalny, coś pod 6%, ale do tej kawy dochodzi taki lekki cynamon, kardamon, raczej pikantny i ładnie się komponuje zwiększając doznanie spirytusowości.

    Reasumując, piwko bardzo pijalne, bogatsze od Ambera, ale pozbawione pewnych, typowych cech, jakie można zaobserwować w Łódzkim. Za tę cenę warto brać więcej, bo miła odskocznia, typowy porter po śniadaniu, mniej męczący niż nieschłodzony żywiecki.

    Piwo kupione w Lidl'u za 2,99, sprzedawane w puszce, konfekcjonowane w 4-pakach.
    Last edited by Petitpierre; 29-09-2015, 10:19.
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 659

    #2
    Lukajcie dobrze, bo dorwałem dzisiaj jedno z dwoma kropkami, i drugie z jedną.
    Ciekawe tylko jakim cudem, skoro to nowość?
    Last edited by marqqq; 30-09-2015, 19:43.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
      Lukajcie dobrze, bo dorwałem dzisiaj jedno z dwoma kropkami, i drugie z jedną.
      Ciekawe tylko jakim cudem, skoro to nowość?
      A co za różnica?

      Comment

      • behegrzmot
        Senior
        • 01-2009
        • 276

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
        Lukajcie dobrze, bo dorwałem dzisiaj jedno z dwoma kropkami, i drugie z jedną.
        Ciekawe tylko jakim cudem, skoro to nowość?
        Ironia, trolowanie czy pytanie na serio? Sam nie wiem co bardziej prawdopodobne.

        Comment

        • marqqq
          Senior
          • 12-2014
          • 659

          #5
          Kolor czarny, pod światło nieprzejrzysty.
          Piana gęsta, po wypiciu 1/5 zniknęknęła do 0. Jakbym tak Pepsi pił.
          W zapachu wyczuwalny wigiliny kompot z suszonych śliwek.
          Smak słodko gorzki, kwaskowe refleksy. Bardzo dobre.

          Muszę kupić więcej. Może nawet z dwa 4-paki.
          Warka 09.9.16

          Comment

          • Bolo88
            Member
            • 06-2014
            • 40

            #6
            Sesyjny ten porterek. Nie odczuwa się 8% woltażu .

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #7
              Po kilku wypitych puszkach jestem prawie pewien, że nie jest to Amber. Niestety dawno nie piłem łódzkiego, więc nie bardzo mam jak porównać.
              Jeżeli chodzi o wrażenia zapachowo-smakowe, to moim zdaniem jest lepiej, niż w Argusie Czarnym. W zapachu i smaku przeważają nuty karmelowo-czekoladowe, piwo jest dość słodkie, dalej suszone śliwki, a na końcu lekki orzech i kawa. Wizualnie też jest bez zarzutu, ciemna czarno-wiśniowa barwa, a ładna beżowa piana dopełnia całości. Jedynym minusem jest to, że pierwszy łyk daje delikatnie puszką. Na szczęście wrażenie to szybko zanika.
              Argus porter jest zdecydowanie aktualnym liderem w moim rankingu wg współczynnika jakości do ceny
              Last edited by Pinio74; 01-10-2015, 10:23.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • marqqq
                Senior
                • 12-2014
                • 659

                #8
                A BŁ ma moce żeby zapewnić Lidlowi stałe dostawy Argusa Portera?
                Nie wiem czy się przyjmie i zostanie na stałe, ale za taką cenę jest hitem.
                Może pojawi się jakiś Okocim? W Końcu Stronga Argusowego już im robią.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  A u mnie wciąż nie ma. Może to ograniczone terytorialnie?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 659

                    #10
                    Ee, chyba nie. W gazetce był.
                    Może jest w innym miejscu?

                    Obecna warka jest na 99.9% z Łodzi.
                    Kupiłem dzisiaj Argusy Premiumy, też bez kodu, tak więc Łódzkie.

                    Nie wiem czy w moim tak schodzi, czy w ogóle nie idzie, bo taka sama ilość jest.

                    Comment

                    • PiVoSH92
                      Member
                      • 05-2015
                      • 82

                      #11
                      Hmmm... zapewne 18, miałem ochotę kupić ze 2 4paki do leżakowania, ale czy jest sens?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #12
                        Puszka nie nadaje się do leżakowania. Chyba, że takiego krótkiego - do wiosny.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • PiVoSH92
                          Member
                          • 05-2015
                          • 82

                          #13
                          Tym bardziej bieda. Nic, kupi się jeden i wypije na bieżąco

                          Comment

                          • behegrzmot
                            Senior
                            • 01-2009
                            • 276

                            #14
                            Gwoli ścisłości - nikt jeszcze nie udowodnił, że się nie nadaje; tylko są przesłanki które niektórych kierują w stronę szklanej butelki zamiast aluminiowej puszki. Więcej można poczytać w wątku pod złowieszczym tytułem "wpływ aluminium".

                            Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe

                            Comment

                            • PiVoSH92
                              Member
                              • 05-2015
                              • 82

                              #15
                              No dobra, a w ile taka puszka traci swoje właściwości ochronne? Bo jeśli tak jak butelki PET ze 3-4 lata to biere i próbuję, najwyżej wyleję Za 3zł nie szkoda.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎