Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Argus Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • behegrzmot
    Senior
    • 01-2009
    • 276

    #91
    14.01.17 zupełnie jakby nie łódzki. Gorzkawe, wodniste popłuczyny po porterze. Ciekawe, czy druga puszka będzie taka sama.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      #92
      U mnie też puszka 14/01/2017.
      Zgodzę się, że jest "cienkie". Nie wiadomo jaki tu ekstrakt, ale obawiam się, że nie spełnia kryteriów...
      Ale piwo pije się nieźle. Alkohol dość dobrze ukryty. Taki niezły ciemny lager w niezłej cenie. Tylko tyle i aż tyle.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #93
        Stare 21-02-2016, 13:37
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        Piana: beżowa, nawet dość spora. Drobna, jednak szybko opada do zera.
        Zapach: średnio intensywny, przyjemny, słodki. Są ciemne słody, czekolada deserowa, marcepan oraz wiśnióweczka. Pachnie jak roczny odleżakowany porter, który ma 20BLG

        Smak: ciemne słody, czekolada deserowa, brak pumpernikla czy razowca. Fajna nuta marcepanu i wiśniówki. Na finiszu jakby cień lukrecji. Alkohol nie wyczuwalny. Jak na 18BLG (?) nie jest wodniste jak to bywa z GIP. Nawet treściwe, chociaż do "dwudziestodwójek" mu daleko.
        Wysycenie: Średnie ku niskiego, czyli w sam raz
        Opakowanie: słabe, ale liczy się zawartość
        Uwagi: warka 23.09.2016
        sporo przeleżał w lodówce.

        Jak na taki baling i cenę smakowało bardzo dobrze.
        W ślepym teście obstawiałbym na rocznego odleżakowanego lekkie porterka.
        Fajna nuta marcepanu, której jeszcze nie spotkałem "w Łódzkich porterach"

        Muszę poszukać ile tego wtedy kupiłem i sprawdzać kondycję co pół roku.
        obecnie czyli 19.04.2016

        Warka jak się mi okazało taka sama czyli 23.09.2016
        Piany brak.
        Aromat nadal razowy plus wyraźny sos sojowy. Lekka wiśnia z marcepanem. Ogólnie słodkawo i wyraźnie

        Smak: tym razem wydawał mi się bardziej kawowy (słodka, bez mlekowa kawa)do tego ciemne chleby i sos sojowy.
        Jakoś za bardzo się nie wczuwałem i wypiłem dośćszybko.
        W miarę treściwe, gęste i słodkawe jak na 18BLG
        Za 2,29zł czy 2,99zł to dobry mocny dolny ciemniak z poważnymi aspiracjami na porter bałtycki

        Do zobaczenia za pół roku
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6114

          #94
          Nawet niezła mieszanka śliwki, orzecha, kawy w smaku i zapachu.
          Mogłoby być mniej słodkie.
          Na dłużej mało piany i lacingu.

          Dobre zimne i cieplejsze.

          Data: 12.02.17

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #95
            20-01-2016, 10:27
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi

            Puszka z datą 11/01/17,prosto z półki. Faktycznie było inne... Aromat i smak Tygrysa z dodatkiem słodu palonego dla podciągnięcia barwy. Ordynarny polisz strong dla niepoznaki pociągnięty czernią.
            jak 20-01-2016, 10:27 twierdziłem całkiem co innego niż kolega wyżej bo

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
            Warka 11.01.2017
            Cena 2,19zł za puszkę

            SMAKpół pełne. Nie za rzadkie. Głównie ciemno chlebowy czyli skórka od razowca z nutą pumperniklu. Leciuteńka śliwka i lukrecja. Deserowa czekolada i może lekka czarna posłodzona kawa.

            UWAGI Ogólnie nie ma jebni..cia, ale marnością to piwo zdecydowanie nie jest. Alkohol jak na moje przeżarte kubki smakowe jest dobrze schowany. Pałęta się jakby delikatna nuta metaliczna, ale nie zaprzątałem sobie tym głowy. Za 2,19zł zdecydowanie to lepszy zakup niż GIP z Ambera gdzie trafiają się fajne lekkie warki jak i zwykłe rozwodnione ciemniaki. Smakuje jak połączenie Żywieckiego z Łódzkim z dolewką Amberowskiego, czyli jest nieźle.

            "Ogólnie podsumowując". Tenże Argus to taki całkiem przyjemny lekki, "stołowy porter". Do wypicia a dokładnie do popijania bez zbytniego niuchania i mlaskania. Degustacyjny nie jest, ale jest niezły.
            tak dzisiaj tj. 03.05.2016 twierdzę, że ta warka smakuje jak tani, zabarwiony i lekko podpalany zakupiony w osiedlowym sklepie na promocji byle strong.

            Pustawy, bez wyrazu, cierpki z korpo nutą. Alkohol co prawda nieźle ukryty, ale 1 puszka to aż nadto do wypicia. Druga by nie weszła, nawet za dopłatą. Aromat słaby, ale jakoś się jeszcze broni. W smaku już nie rozpieszcza. Nadal jest lepiej niż harnasio tatry, ale do przeciętnie dobrze wykonanego portera mu daleko.
            Czy to wina innej kondycji dnia (co prawda kolacja dzisiaj była obfita i niezbyt dietetyczna),zleżakowania kilkunastu miesięcy, różne puszki w obrębie jednej warki?
            Zakupiony wtedy co recenzja w styczniu, czyli ściągnięty z tej samej półki, co tam ten który był średniawy, ale strawny.
            Dziwne.
            CHyba mam jeszcze jeden w piwnicy to na jesień pojawię się z ponowną konfrontacją.
            Póki co pierwszy zawód na Argus Porterze.
            Blee
            Last edited by dlugas; 03-05-2016, 23:01.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #96
              Dzis zakupiłem w cenie 1,75
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • PedroC
                Member
                • 05-2014
                • 62

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                20-01-2016, 10:27
                różne puszki w obrębie jednej warki?
                Miałem takie wrażenie nawet w obrębie jednego czteropaka

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzis zakupiłem w cenie 1,75
                  Jakaś ogólnopolska promocja ?

                  Comment

                  • malybierwant
                    Member
                    • 02-2016
                    • 62

                    #99
                    Ja też miałem z ta datą 12.02.17 i weszło całkiem ok,alko faktycznie fajnie ukryte,ale przyjemnie grzał w przełyku
                    Piwo,piwko,piweczko:-)

                    Comment

                    • serr75
                      Junior
                      • 07-2014
                      • 16

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakaś ogólnopolska promocja ?
                      Również czekam na jakieś konkretne info , prosze o jakieś szczegóły przeceny\promocji

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Może system się jeb....ja na paragonie mam: piwo mocne zamiast piwo porter
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Ty się lepiej przyznaj ileś tego nakupił ?
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            1 czteropaczek, warka 02.10.16.
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              E to jakieś starocie Pan zakupił

                              Jeśli jest podobno do tej 09.2016 to nic tylko dokupić
                              Te nowe 2017 to loteria. W jednym czteropaku mam przeróżne piwa, ale każdy dzień w który piłem te piwa miałem przeróżne.

                              zdrów
                              porter w cenie tatry na promocji :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • malybierwant
                                Member
                                • 02-2016
                                • 62

                                Czyli lidlowska promocja ogólnopolska?
                                Piwo,piwko,piweczko:-)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎