Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słodowy Dwór, Zakola Narwi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słodowy Dwór, Zakola Narwi

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Początkowo przyjemne wrażenia wizualne (piana średniopęcherzykowa, obfita, utrzymująca się długo, kolor ciemniejszy niż w klasycznym pilsie, widoczny brak filtracji) i mniej przyjemnie, nijakie wrażenia zapachowe, słód z domieszką lekkich warzywek (?).
    Podbudowa słodowa bardzo solidna, tak że przy pierwszych łykach nieco zagłusza goryczkę, która w miarę picia, tez coraz bardziej solidna, dochodzi do głosu i pozostawia przyjemne wrażenie.
    W sumie dość solidne piwo, zmierzające w kierunku nieźle nachmielonego lagera.
    Etykieta, jak w innych piwach Słodowego Dworu, w mojej skromnej opinii, zostawiająca trochę do życzenia. Mam na myśli nieprzejrzystość informacji dotyczących gatunku, ekstraktu, alkoholu i IBU. Dla osób noszących szkła +1, + 2 już niektóre dane nie do odczytania.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      No niestety, ale po świetnych Mgłach to piwo mi nie smakuje. Jakieś takie estrowe i karmelowe i "miodowe", chociaż niby słodów karmelowych tam nie ma. Niby pils, ale nim nie jest. W tym przypadku nie polecam. i "miodowe
      Last edited by Pendragon; 21-11-2015, 22:08.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasne złoto, piwo jest mętne, ale bo i jest niefiltrowane. [4]
        Piana: Biała jak pierwszy śnieg, pęcherzyki są z początku tak małe, że właściwie ich nie widać. Powoli opada tworząc wysoki kożuszek. Byłoby idealnie gdyby zbyt słabe lepienie się do szkła. [4.5]
        Zapach: Owocowy, cytrynowy (?), słodowy. W tle lekka kiszonka. Na finiszu pojawił chlorofenol, czyli szpital i chlor. [2]
        Smak: Słód na pierwszym planie, później dochodzi goryczka, która jest trochę przygłuszona solidną słodową bazą. Goryczka ziołowa, korzenna, z lekka popiołowa, nie zalega. Latem dałbym niższą ocenę, za mało orzeźwia jak na pils. [4]
        Wysycenie: Za małe. [3]
        Opakowanie: Jak inne z tej serii, znów baśniowa kobieca buzia. Jest podany skład ( chmiel Tettnanger ) i IBU ( 30). [4]
        Uwagi: Piwo z datą do 01.04.2016.

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, zamglony. [4]
          Piana: Niewysoka, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [3]
          Zapach: Słodowy, mokry karton, ziołowa chmielowość, średnio intensywny. [3]
          Smak: Solidna słodowa podstawa, mokry karton, niewysoka ziołowa goryczka z lekko metalicznym posmakiem(od chmielu, nie od żelaza). [3]
          Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Prosta, ale całkiem ładna etykieta z pełnym składem, mogłaby być trochę bardziej czytelna. [3.5]
          Uwagi: Przeciętny pils, głównie słodowy w smaku, trochę brakuje goryczki, mokry karton też nie pomaga. Warka 23.05.16.

          Moja ocena: [3.15]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno żółty, mętne [4]
            Piana: biała, drobna, szybko opada do niewielkiego kożuszka na piwie [3]
            Zapach: klasyczny, słodowo-chmielowy [3]
            Smak: brak piwu pełni, smak to dość wytrawna goryczka, chmielowo-pestkowa, potem czuć słodowe akcenty, całość średnio zbalansowana [3]
            Wysycenie: zdecydowanie za duże, momentami gaz aż rósł w ustach [2.5]
            Opakowanie: fajna etykieta, gładki kapsel [4.5]
            Uwagi: Pils nie smakował mi, niestety

            Moja ocena: [3.1]
            Attached Files
            Last edited by becik; 31-07-2016, 12:04.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • nikita_banita
              Senior
              • 06-2003
              • 1363

              #7
              Świeża warka. Mikra piana, słabe nagazowanie - raczej do poprawy. W smaku solidna podbudowa słodowa. Goryczka ujawnia się dopiero przy 3-4 łyku i przyjemnie pozostaje na kubkach smakowych.
              Wielkim fanem nie jestem, ale czasami sięgam.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zgaszony jakiś, kolor słabej odstałej herbaty. [3.5]
                Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
                Zapach: Słodowy i owocowy, z lekkim powiewem cytrusów. [3.5]
                Smak: Słodowy (dwór), ze śladem karmelu, mało kojarzący się z pilsem. Choć na końcu jest jakaś goryczka... [3.5]
                Wysycenie: Niezbyt wysokie, moim zdaniem nawet nieco za niskie. [3.5]
                Opakowanie: Ładna etka w charakterystycznym kształcie, goły czarny kapsel. [4]
                Uwagi: Piwo opisane jako pilsner, ale to mi nie smakuje jak pilsner.

                Moja ocena: [3.475]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎