Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Kapral Brown

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Piwoteka] Kapral Brown

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny. [5]
    Piana: Niezbyt wysoka i niezbyt trwała. Beżowa, drobna. [2.5]
    Zapach: Uderzenie gorzkiej czekolady. Kiedy zamknąłem oczy, nozdrza się zdziwiły i mózg mnie poinformował, że wącham startą na proszek gorzką czekoladę. Ze szczyptą cytrusów i odrobiną żywicy. [4.5]
    Smak: To piwo smakuje jak gorąca czekolada na zimno z dużą porcją chmielu. Intensywna goryczka, ciut może za długa, dobrze się wpasowuje w "gorzkoczekoladową" teksturę tego piwa. [4.5]
    Wysycenie: Prawie brak, fajnie. [5]
    Opakowanie: Piwotekowe. Chyba mi się podoba, no i ma jedną bardzo ważną zaletę - nie mylą mi się ich piwa, jak to bywa w przypadku niektórych innych browarów. [4.5]
    Uwagi: Bardzo smaczne.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brunatny, nieprzejrzysty [5]
      Piana: Ciemnobeżowa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, ładny lacing. [3.5]
      Zapach: Gorzka czekolada, paloność, żywica, cytrusy, średnio intensywny, ale przyjemny, bardzo pasuje do piwa. [4.5]
      Smak: Znowu gorzka czekolada, kawa zbożowa, paloność, umiarkowana słodycz, delikatny kwasek od ciemnych słodów, wyraźna, wysoka, czekoladowo-żywiczna goryczka, dość długa, ale nie zalegająca. [4.5]
      Wysycenie: Niewysokie - pasuje idealnie [5]
      Opakowanie: Jak inne z Piwoteki, komplet informacji. [4.5]
      Uwagi: Bardzo smaczne i ciekawe, amerykańskie podejście do portera. Powiedziałbym nawet, że trochę przechmielone, choć mi osobiście to odpowiada. Piwo przypomina trochę Brown Foot od AleBrowaru. Polecam

      Moja ocena: [4.45]

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny/czarny. [4.5]
        Piana: Niska, beżowa, dość trwała. [4]
        Zapach: Palony, czekoladowy. [4]
        Smak: Ziołowy, gorzka czekolada, palony, lekko likierowy, kawa, palona goryczka, średnia/wysoka. [4.5]
        Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
        Opakowanie: Lubię ich styl, trzymają formę. [4.5]
        Uwagi: Gęste, treściwe piwo o całkiem ciekawym profilu smakowym. Dominuje gorzka czekolada i palone posmaki, ale jest też chmielowa ziołowość (i to na samym początku) i nuty likieru czekoladowego. Dość mocno goryczkowe, ale mimo tego pijalne.

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny, prawie nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4]
          Zapach: Ciemne słody, czekolada, lekkie nutki chmielowe. Gdzieś daleko w tle pałęta się lekki smrodek siarkowy ale dobrze ukryty. [4]
          Smak: Słodko - gorzkie, bardzo czekoladowe, orzech włoski. Goryczka wysoka, długa w stylu ciemnej czekolady. Po przełknięciu pozostawia popiołowy posmak. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta z pomysłem, dokładny skład. [4.5]
          Uwagi: Warka 12.03.16 Może trochę przegięte ale za to bardzo wyraziste piwo.

          Moja ocena: [4.275]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 17-11-2015, 22:59.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Prawie czarny. Pod światło nic nie widzę więc jest chyba zmętnione. [4.5]
            Piana: Beżowa, za szybko opadła. Pęcherzyki były drobne. [3.5]
            Zapach: Piękna intensywna czekolada, taka z dużą zawartością kakao. Coś wspaniałego ! Tło uzupełnia delikatna żywica i palone nuty. [5]
            Smak: W tym piwie jest wszystko. Słód jako solidna podbudowa, piwo nie jest wodniste, tylko treściwe. Goryczka zróżnicowana, gorzkiej czekolady, grejpfrutów i lekkich ziół. Kwaskowe i palone nuty jak najbardziej sympatyczne. Nie wychodzą przed szereg, ale dopełniają przyjemność picia tego piwa. Na dodatek jest też odczucie orzechów włoskich, takich trochę świeżych, mało dojrzałych. Jest popiół, a jakże... [5]
            Wysycenie: Pasuje do tego świetnego piwa, raczej w kierunku do niskiego. [4]
            Opakowanie: Podoba mi się etykieta, może nie sam przód, ale boki. Tam już jest sporo informacji bardzo czytelnie podanych. [4]
            Uwagi: Piję różne piwa przez cały rok, ale dopiero dziś w połowie grudnia wiem na jakie piwo zagłosuję na forum jako piwo roku.
            Warka 12.03.2016 i czapki z głów.

            Moja ocena: [4.725]

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz. [5]
              Piana: Beżowa, średnio wysoka, średnio trwała. [3.5]
              Zapach: Kawa zbożowa, orzechy, nuty tostowe, sporo ciemnej czekolady, trochę estrów. [4]
              Smak: Spora (ale nie przesadzona) goryczka, kawa zbożowa, nuty tostowe, estry, orzechy, ciemna czekolada, trochę zbyt niska treściwość. [4]
              Wysycenie: Niewysokie, pasuje. [5]
              Opakowanie: [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowy, pod światło przebłysk ciemnowiśniowy [4.5]
                Piana: Kremowa, drobna, niewysoka jak na ejla dość trwała [4]
                Zapach: Mleczna czekolada, przypieczony chleb, trochę kawy inki. Całość wieńczy delikatna żywica [4]
                Smak: Gorzka czekolada, młode orzechy z gorzką skórką, przypalone zboże, lekka kwasowość.
                Goryczka wysoka, jakby żuć jednocześnie igły i skórkę niedojrzałych orzechów [4]
                Wysycenie: Nieduże, bardzo pasuje [4.5]
                Opakowanie: Pełne dane. Grafika i pomysł oryginalny ale mi się nie do końca podoba [3.5]
                Uwagi: Bardzo dobre piwo, choć dla mnie nieco zbyt gorzkie.
                Nie złapałem lanego ale 7,5 zł za butelkę to uczciwa cena

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  Kolejne wysoko oceniane piwo, które mnie zawiodło. Przede wszystkim octan etylu (zapach markera permanentnego) i kwaskowatość w smaku, przytłaczająca kawową paloność. Nie miałem okazji degustować wielu produktów Piwoteki, ale za każdym razem trafiałem na tę charakterystyczną kwaśność, która mi nie odpowiada.
                  Last edited by GSE; 14-02-2016, 21:58.

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    Jan Olbracht Rzemieślniczy: [Piwoteka] Kapral Brown
                    Ekstrakt: 16.5% wag. | Alkohol: 6.5% obj. / 4.875% wag.

                    Piana skąpa ale krążkuje na szkle. Kolor czarny. Aromat jak z black ipa, prażony słonecznik ciemne słody i nuta amerykańskich chmieli, czekolada, bardzo przyjemny. Smak czekolada, orzechy, chmielenie żywiczne, leśne, słodowa słodycz, choć piwo idzie w kierunku wytrawnego.goryczka średnia alkohol ukryty. Bardzo dobre złożone piwo.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Brązowy, pod światło refleksy rubinowe - no, jak Brown, to brown... [4]
                      Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka, ale jakaś taka rzadka, nietrwała. [3.5]
                      Zapach: Zaskakująco ostry, przyprawowo-ziołowy. Do tego dochodzi kawa i mleczna czekolada, ślad suszonych owoców. Ciekawy. [4]
                      Smak: Wytrawny, lekka kawa, owoce suszone, delikatny posmak (pomlask? ) czekoladowy i pewna szorstkość, może to ta "amerykańskość"...? [4]
                      Wysycenie: Niskie. [4]
                      Opakowanie: Styl Piwoteki jest (niestety) konsekwentny i rozpoznawalny. Mnie się nie podoba, i nic na to nie poradzę. Goły czarny kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Czasem mogę ze smakiem wypić takie piwo, traktuję je jako nieszkodliwą wariację na temat portera (na końcu "A" ).

                      Moja ocena: [3.925]

                      Comment

                      • umbra
                        Member
                        • 07-2012
                        • 90

                        #12
                        Solidna spalenizna z nutami grapefruita.
                        Ostre, gorzkie, dobre
                        NORD EXPRESS

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny wpadający w czerń. Nieprzejrzysty [4.5]
                          Piana: Obfitość średnia. Nieźle z trwałością. Ładnie oblepia szkło [3.5]
                          Zapach: Dużo czekolady. Sporo też nut palonych. Jest też kawa i lekkie muśnięcie US-chmielem, ale spodziewałem się, że tych nut będzie więcej. Chmiel odzywa się dość nieśmiało, ciszej niż spodziewałem się, czytając opis piwa na etykiecie [3.5]
                          Smak: Piwo w smaku przypomina Black IPA. Jest porządna kawowo-cytrusowa goryczka, która jest długa ale zarazem bardzo przyjemna. Ciało słodowe całkiem pełne. Są nuty czekoladowo-kawowe, są też palone. Całość tworzy naprawdę udaną kompozycję. Pije się przyjemnie [4.5]
                          Wysycenie: Niskie pasuje [5]
                          Opakowanie: Jak to u Piwoteki. Projekt graficzny fajny, sporo info [4]
                          Uwagi: Piwo z datą: 02-03-2017

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Chyba to tu ?
                            Troszkę po terminie.
                            Warka 09/07/2017

                            Się zapomniało o nim i tak leżało w lodówce.
                            Nadal to dobry Brown porter.
                            Piana jest.
                            Smak i aromat są.
                            Czekolada, czarna kawa, w tle suszone owoce
                            Niezłe piwko.
                            fot. https://www.instagram.com/p/B6CAfEdFya2/
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎