Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Spirifer] 80 minut

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Spirifer] 80 minut

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny pomarańczowy. [4]
    Piana: Tylko większa na początku. Potem warstewka. Na szkle trochę pozostałości. [3.5]
    Zapach: Gorzkie cytrusy, ziołowość. [4]
    Smak: Gorzkawa egzotyka i cytrusowość. Wyczuwalna goryczka. Lekka zawiesistość żytnia obecna. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Sportowe, rugby... trochę mało piwne. [3.5]

    Uwagi: Całkiem miłe piwko. Wypiłem ze smakiem. Kilka słodów i 7 chmieli. Niezła mieszanka.

    Moja ocena: [3.925]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 17-10-2015, 23:04.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, zmętniony. [5]
      Piana: Słabiutka. Niska, nietrwała. [2]
      Zapach: Cytrusy, trochę żywicy. Owoce tropikalne. Ale nie jest to wszystko jakoś bardzo intensywne. [4]
      Smak: Goryczka wysoka, krótka, przyjemna. Tak lubianej przeze mnie oleistości w żytnich piwach raczej brak. Słodowość dobrze kontruje nachmielenie. Posmaki owocowe. [4]
      Wysycenie: Nie przeszkadza w piciu. [5]
      Opakowanie: Skład dokładny, kapsel bez nadruku, ale sama grafika niestety robi wrażenie zrobionej na odwal. Jestem przekonany, że na temat rugby da się zrobić dużo ciekawszą etę. [4]
      Uwagi: Kiedy piłem to piwo z beczki, to było pyszniutkie. Z butelki jest _tylko_ dobre.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, mlecznomętny. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i dość trwała. [4]
        Zapach: Zioła, chmiel, stonowane owoce - fajny. Jako prostak nie wwąchiwałem się w każdy chmiel osobno - piwowarów przepraszam. [4]
        Smak: Goryczka, lekko otępiająca, delikatna oleistość, nie czuję żyta, co najwyżej posmak dziwnie kojarzący się ze smakiem zwycięstwa w szatni po meczu rugby . [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: Charakterystyczna eta, ale jakoś mnie nie zauroczyła. [3.5]
        Uwagi: Lubię piwa żytnie, ale tutaj rewolucyjność skosiła wszystkie kłosy, zanim jeszcze wzeszły...

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • Crim44
          Member
          • 09-2014
          • 88

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętny pomarancz [3.5]
          Piana: Na początku bardzo ok duża, drobna ale super szybko opada, na plus ze cos tam zdobi [4]
          Zapach: Srednio intensywny lekko kłujące iglaki, plus grejpfrut, goszki cytrus, ostry, w tle daleko słodki [3.5]
          Smak: Dosyc wodniste , mało ciała, goryczka wyraźna lekko ściągająca, zalegająca, dosyc jedno wymiarowe [3]
          Wysycenie: Średnie do wysokiego, jak do stylu ok [4]
          Opakowanie: Nic ciekawego p, jakieś dziwne rysunki nawiązujące do rugby, jest pełen skład, co najwyżej poprawne [3.5]
          Uwagi: Mocno przeciętne piwo, nie będę wracał

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: przyciemniony pomarańcz, mętne [4.5]
            Piana: mierna, po nalaniu ok cm kożuszek, który z czasem zmalał do obwódki wokół szkła [2]
            Zapach: bardziej niż słaby, tak słaby jak powiew cytrusów z ciężarówki gnającej do Le Clerka z hiszpańskimi pomarańczami [3]
            Smak: w miarę pełne ale pełnia upadła z powodu słabego nagazowania, w smaku fajna chmielowa cierpkość, mocne owocowe nuty, trochę cytrynowe, dość rozlazły posmak słodowy [2.5]
            Wysycenie: niestety, piwo prawie całkiem wygazowane, bardziej przypominało dość treściwy napój owocowo-chmielowy niż piwo [2]
            Opakowanie: etykiet tym razem z rugbistami, po "soccerowych" motywach rugby mi nie pasuje, gładki kapsel [4]
            Uwagi: Trzecie piwo z Gryfa w wykonaniu Birbanta niestety było słabe

            Moja ocena: [2.775]
            Attached Files
            Last edited by becik; 15-01-2016, 22:43.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowo-rudy. Wyraźnie mętny [4]
              Piana: Dość skromna, taka na 1cm. Potem też dość szybka redukcja do cienkiej obwódki przy ściankach [3]
              Zapach: Całkiem przyjemny, wyraźnie owocowy. Są cytrusy i tropiki, przewaga jednak tych pierwszych. Intensywność aromatu spora [4]
              Smak: Poprawne piwo, nie ma się do czego przyczepić. Goryczka grejpfrutowa, średnia, na finiszu nieco narasta. Piwo lekkie ale zarazem dość wytrawne. Cytrusowe posmaki dominują. Pijalność wysoka, pochłonąłem szybko [4]
              Wysycenie: Średnie w kierunku do niskiego. Pasuje [5]
              Opakowanie: Dokładny skład i parametry. Jakiś tekst o rugby. Kolorystyka poprawna. OK [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎