Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Smolarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Smolarz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Smoła z Samoa. [5]
    Piana: Nie wiem, czy mam wadliwą butelkę, czy cała seria jest taka, w każdym razie - to piwo w moim egzemplarzu nie posiada piany. I kręcenie młynków zawartością szklanicy nic tu nie da. [1.5]
    Zapach: Jak na stouta, to sporo się dzieje. Dzika wiśnia w otwarciu, dużo gorzkiej czekolady, dębowe klepki, cierpki zapach drewna. [4.5]
    Smak: Ciemna, gorzka czekolada, cierpka, czarna kawa; im dłużej stoi, tym większej wytrawności nabiera. Posiada aksamitną fakturę; gładka, jednocześnie posiadająca ciało tynktura. [4]
    Wysycenie: To się wiąże z pianą - ledwie odczuwalne. Ale może być również efektem autosugestii. [3]
    Opakowanie: Seria krasnalska, info zawarte, czarny kapsel. Tonacja barwna mocno przygnębiająca. [4]
    Uwagi: Warka 10.01.2016.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • Rogerson
      Senior
      • 08-2012
      • 421

      #3
      Mój egzemplarz też nie miał piany, widać taki "urok" Smolarza. Cierpi przez to wysycenie. Nie podszedł mi a szkoda bo do tej pory wszystko co piłem z Profesji było naprawdę dobre.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Zerowa, kilka bąbelków przy nalewaniu. [1.5]
        Zapach: Gorzka czekolada, kawa, zbożowy, lekko palony. [4.5]
        Smak: Gorzka czekolada, kawa, kwaskowy, palony, wytrawny. Goryczka niska/średnia, palona. [4]
        Wysycenie: Bardzo niskie. [4]
        Opakowanie: Standardowe dla serii, dla mnie troszkę zbyt wypłowiałe. [4]
        Uwagi: Smaczne i pijalne piwo, ale nic amerykańskiego w nim nie wyczuwam. Chmielenie właściwie niewyczuwalne, goryczka palona. Treściwe, choć dość kwaskowe. Ogólnie całkiem niezłe, tylko brak piany dziwi, a wysycenie jest chyba zbyt niskie, pije się je jak sok.

        Moja ocena: [3.95]

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne. [4.5]
          Piana: Wymuszona, niska, szybko znika. [2]
          Zapach: Głównie czekoladowy, także spalonego drewna. [4]
          Smak: Wytrawne, o średniej pełni i wyklejającej teksturze, czekoladowe, lekko kwaskowe oraz wiśniowe. Goryczka średnia, dobrze dopasowana. Posmak lekko popiołowy. [4.5]
          Wysycenie: Bardzo niskie. Pozytywnie wpływa na sesyjność, niestety źle na pianę. [4]
          Opakowanie: Porządne. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • xcvxc
            Member
            • 02-2014
            • 47

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny nieprzejzysty. [5]
            Piana: Brązowa, szybko znika do małej obrączki ale zdobi szkło. [3]
            Zapach: Aromat słodki czekoladowy dużo czekolady palonosc i lekka kawa dojrzałe owoce tylko czułem z butelki. [4]
            Smak: Smak czekolada mocno odkłada się na języku lekko kwasowe goryczka niska lekkie cytrusy wysycenie niskie pije się bardzo przyjemnie i gładko. [4.5]
            Wysycenie: Niskie co zwiększa pijalonosc piwa. [4]
            Opakowanie: Wszystkie potrzebne informacje są etykieta ładnie naklejona. [5]
            Uwagi: Dobre piwo pije się przyjemnie i nie jest nijakie.

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
              Piana: kiepska, prawie jak w coli - nikła, w ogóle nie chce się wzbudzić, na szczęście zostaje jako w miarę trwała cienka warstwa, jest lekki lacing [3]
              Zapach: dość intensywny, przyjemny, dużo gorzkiej czekolady, może gdzieś w tle jest "zielony" chmiel, ale na pewno nie pachnie "amerykańsko" [4]
              Smak: Gdzie ten chmiel? Jest kawa, gorzka czekolada, piwo nie jest zbyt wytrawne, nie jest też popiołowe, całkiem gładkie. Goryczka średnia. [4]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Ładna etykieta, sporo informacji o piwie, goły kapsel. [4]
              Uwagi: Żaden tam american stout, to jest zwykły stout. W sumie całkiem niezły.

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne, nieprzejrzyste, bez farfocli. [5]
                Piana: Z początku jest nawet nieźle, drobna beżowa piana, która pozostawia ślady na szkle. Jednak z czasem opada do niewielkiej mgiełki na środku szkła. [3.5]
                Zapach: Jest kawa, jest trochę czekolady i palone nuty. Jak się dobrze szkłem pomacha to i cytrusy wychodzą [4]
                Smak: Jak na stouta jest bardzo dobrze. Wyraźna kawa, palone nuty, lekka kwaskowatość, średnia treściwość. Jednak goryczka jes trochę za bardzo wyciszona przez palone nuty. Czuć na finiszu lekkie cytrusy i trochę żywicy, jednak mogło by być tego znacznie więcej. [4]
                Wysycenie: Niskie do średniego. [4]
                Opakowanie: Podobają mi się nawet etykiety Profesji, jednak ten pasek na środku chyba nigdy nie przestanie mnie drażnić No i te dwa różne loga, też nie są zbyt potrzebne. Te górne by wystarczyło. Do tego komplet informacji. [4]
                Uwagi: Na pewno jest to smaczne piwo, chociaż ten amerykański chmiel jest za bardzo schowany. Jednak pije się przyjemnie.

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • wojradl
                  Junior
                  • 05-2009
                  • 2

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rzeczywiście adekwatny do nazwy [5]
                  Piana: Nieco za mała,kocham piwa z wyraźną pianą [3.5]
                  Zapach: OK ! [4]
                  Smak: Wszystko co jest jakby przypalone b.mi odpowiada [5]
                  Wysycenie: Średnio [3]
                  Opakowanie: nie oceniam [5]
                  Uwagi: Dobre piwo, można polecić

                  Moja ocena: [4.4]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 10-03-2016, 13:17.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jak na moje oko, to nie było całkowicie czarne. Bardzo, bardzo ciemnobrązowe piwo. [4.5]
                    Piana: Kiepska, ale nie zniknęła całkowicie. Miała ciemnobrązową barwę i składała się z wielkich bąbli. [1.5]
                    Zapach: Czarnej czekolady, kawy, słodów palonych oraz lekkie nuty biszkoptowe i orzechowe. Zapach dość intensywny, przyjemny. [4]
                    Smak: Gorzkiej czekolady, kawy, palonych słodów z odrobiną orzechów. Goryczka pochodzi od paloności... jest średniodługa i o umiarkowanej długości. Odbija się ziołowo... Wytrawne piwo. [4]
                    Wysycenie: Niewidzialne, ale trochę tego było. [4]
                    Opakowanie: Podoba mi się etykieta, mimo, że samoprzylepna. Skład jest pełniutki, a kapsel był biały. [4]
                    Uwagi: Warka do 31.03.2016, wypite 30.03'16. Smaczny STOUT, chmielu w smaku, ani w zapachu, nie wyczułem... Piwo wytrawne i przyjemnie kwaskowe, średniotreściwe. **164**

                    Moja ocena: [3.775]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarne [5]
                      Piana: beżowa, zwarta acz delikatna, opadała w zauważalnym tempie [3.5]
                      Zapach: słabiutki ale miły, wyraźnie kawowy [3.5]
                      Smak: pełne, treściwe, bardzo dobrze zarysowana paloność, kawowy posmak, drobinku gorzkiej czekolady, lekka goryczka, całość bardzo dobrze zbalansowana [5]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: w knajpie, bez logo na nalewaku, bez wafli, gładkie szkło [2.5]
                      Uwagi: Pite z pompy w Spiskowcach Rozkoszy, bardzo mi smakowało choć do pełni szczęścia brakowało mi większej cielistości

                      Moja ocena: [4.2]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 06-03-2017, 18:42.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) do pełni szczęścia brakowało mi większej cielistości
                        A nie cielesności Ci brakowało?

                        W aromacie już po otwarciu butelki czuć mocno chmiel. Później już dużo słabiej i bez szału. W smaku delikatnie, równoważy się z słodowymi i palonymi. Po kilku łykach dochodzi posmak chmielowy i goryczka, coraz wyraźniejsza. Czy aby nie za mało jej? Wbrew temu co na etykiecie: "spora gorycz".
                        Mnie to pasuje! Duża czapa piany, opada i sporo jej zostaje, ale osadza się słabo. Nasycenie akuratne, nie za duże. Z pompy na pewno smaczniejsze.
                        data do 21.03.2017
                        Attached Files
                        Last edited by e-prezes; 10-03-2017, 10:52.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎