Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Enigma Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Enigma Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty, zmętniony. [4.5]
    Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała. [3.5]
    Zapach: przyjemny dominowany przez aromaty chmielu, owocowy, cytrusowy, tropikalny, słodki. [4]
    Smak: średnia pełnia, również wyraźne nuty chmielowe, owocowe, goryczka, średnia, lekko w kierunku wysokiej, pasuje do słodowości. [4]
    Wysycenie: średnie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: grafika całkiem ładna, prosta, są wszystkie potrzebne informacje. [4]
    Uwagi: warka do 17.12.2015

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, zamglone. [4]
      Piana: Obfita, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [4.5]
      Zapach: Cytrusy, iglaki, siarka albo jakiś specyficzny dla chmielu smrodek ale nic odrzucającego. Niezbyt intensywny. [3.5]
      Smak: Oleista konsystencja, wyraźna słodowość. Raczej słodkie ale z przyjemnym cierpkawym wstępem. Chmiel w stronę żywicy, tytoniu i owoców tropikalnych. Goryczka średnio wysoka, albedo, trochę zalegająca. [4.5]
      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, trochę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Dokładne info, nudnawa etykieta. [4]
      Uwagi: Warka 17.12.15 Jak na mój nos lekka wada w zapachu ale piwo nadrabia smakiem. Nie zachwyca ale jak najbardziej do wypicia.

      Moja ocena: [4.075]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 13-10-2015, 21:41.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mętny pomarańczowy pod światło. [4.5]
        Piana: Spora, na dłużej warstwa ochronna i full firanki. [4.5]
        Zapach: Zioła, zielsko, żywice, igły, słodka egzotyka, dojrzały melon. [4.5]
        Smak: Lekko słodkie, nie za gorzkie, gorzka egzotyka, gorzka cytrusowość. Melon z gorzkim. Goryczka jest ale czy na 71 IBU? [4.5]
        Wysycenie: Średnie. [4.5]
        Opakowanie: Klimat serii. Więcej szczegółów, łatwiej zapamiętać "czy to piłem?" [4.5]
        Uwagi: Przyjemne nie za ciężkie. Dobrze się pije. Udany single hop.

        Moja ocena: [4.5]

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, klarowne(do połowy butelki) [4.5]
          Piana: Średnioobfita, drobnopęcherzykowa niezbyt trwała, ładny lacing [3.5]
          Zapach: owoce tropikalne, cytrusy, delikatna siarka, lekki i przyjemny aromat. [4]
          Smak: dobra podbudowa słodowa, gładkie, owocowe, lekko pieprzne, umiarkowana słodycz, przyjemna średnia goryczka, bardzo dobrze zbalansowane. [4.5]
          Wysycenie: Średnie - odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta jak na Doctor Brew, prosty skład. [4.5]
          Uwagi: Smaczne i bardzo pijane piwo, gdyby nie cena to powiedziałbym, że wręcz sesyjne.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • Ravf
            Senior
            • 06-2013
            • 264

            #6
            Właśnie otworzyłem Enigmę z datą do 17.12.2015 i obawiam się, że to ostatni moment żeby ją wypić. Już przy otwieraniu piana podeszła do góry (jeszcze nie wyleciała) ale przy przelewaniu leciała sama piana. W smaku jest OK, choć przegazowane. Piwo jakiś czas stało w temperaturze pokojowej ale ostatni tydzień w lodówce. Jeśli ktoś ma je zachomikowane to sugeruję sprawdzić czy wszystko z nim OK, tym bardziej jeśli przechowywane jest w poza lodówką.

            Comment

            • Nietoperz23
              Member
              • 09-2015
              • 44

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztyn, delikatnie zmętniony [4.5]
              Piana: Obfita, drobno pęcherzykowa, solidna i długo się utrzymuje, bardzo ładny lacing [5]
              Zapach: Pierwsze uderzenie z butelki to ananas z tym charakterystycznym "szczypiącym" i słodkim zapachem, bardzo przyjemne, po nalaniu w szkło delikatne nuty melonu, tropikalne [5]
              Smak: Piwo dosyć pełne w smaku, goryczka wyraźna, nie zalegająca, zostawiająca miły posmak, skontrowany lekkim biszkoptem, jednocześnie piwo sesyjne, można wypić w 10 minut i złapać za następne. [4.5]
              Wysycenie: Jak najbardziej ok [4.5]
              Opakowanie: Motym matriksowy chyba jednak troszkę nie związany do końca z tematem , poza tym klasycznie doktorkowo [4]
              Uwagi: Dobrze znana podstawa na chmielona Enigmą daje bardzo przyjemne, delikatne ale jednocześnie wyraźnie odczucia, bardzo przyjemne, sesyjne piwo, trzyma dobrze znany poziom

              Moja ocena: [4.7]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zmętniony, widoczna zawiesina [3]
                Piana: Niezbyt obfita opadła do minimalnej warstwy, minimalny także lacing. [3]
                Zapach: Aromat tropikalnych owoców typu brzoskwinia, morele oraz melon a w tle nafta i pieprz [4]
                Smak: Słodkawy od słodów. Kontrą jest goryczka w nucie grejpfruta i tropikalnych owoców, lekko zalegająca na podniebieniu na finiszu degustacji. [3.5]
                Wysycenie: Trochę za niskie., [3]
                Opakowanie: Klasyka doktorkowa. schludna estetyka i wyczerpująca informacja w tyle. [4]
                Uwagi: Typowe piwo dla doktorków - gdzie głównym atutem jest mało znany chmiel z Australii.

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • MajkelFKP
                  Junior
                  • 02-2015
                  • 5

                  #9
                  Kolor: Lekko zmętniony bursztyn [4,5]
                  Piana: Średnia, szybko się redukuje, "lejsing" minimalny [3]
                  Zapach: Warzywka.. potem trochę tropików [2]
                  Smak: Goryczka średnia do wysokiej, nie zalega, kontra słodowa na dobrym poziomie [4]
                  Wysycenie: Niskie [3,5]
                  Uwagi: Pite chyba 3-4 raz, bywało lepiej, zaznaczam, że to pierwsze piwo pite tego wieczoru. Zakupione w Huta Piwa, Kraków. Warka do 23.02.2016r.

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, piwo zamglone, ale nie na tyle by było nieprzejrzyste. [3.5]
                    Piana: O barwie złamanej bieli, średniowysoka, drobnoziarnista, dość trwała, obkleja szkło i pozostaje do końca. [3.5]
                    Zapach: Z butelki czuć cytrusy, po przelaniu wyczuwalne mango, morele, nuty dziegciowe, lekko naftowe i winogronowe. [3.5]
                    Smak: Grejpfrut, mango, marakuja, morele, słód... Goryczka była spora i długa, przy przełykaniu czuć w gardle niewielką pikantność. [4]
                    Wysycenie: Troszkę powyżej średniej, utrzymało się do końca. [5]
                    Opakowanie: Na bezzwrotnej butelce mamy samoprzylepną etykietę z podanym składem i wszelkimi parametrami, kapsel jest firmowy. [4]
                    Uwagi: Warka do 23.02.2016, wypite 19.02'16. Niezła IPA, słodkawa z wyraźną goryczką. **150**

                    Moja ocena: [3.8]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, dziwnie klarowne jak na Doktorów. [4]
                      Piana: Biała i gęsta, jednak za krótka. Słabo zdobi szkło. Trwała czapa na końcu. [3.5]
                      Zapach: Ciekawe połączenie nafty z owocami leśnymi. W tle aromat zbożowy, na finiszu czerwona porzeczka i pieprz. [4.5]
                      Smak: Słód bardziej obecny niż w innych Doktorach, Podobnie jak w zapachu czuć pieprz, czyli lekką pikantność w przełyku. Goryczka z samej rzeczy bardziej ziołowa, niemniej również jak multiwitamina i pyłek z kwiatków. Smaczne to wszystko, ale przyciężkie... [4]
                      Wysycenie: W tym piwie jest za niskie. [2.5]
                      Opakowanie: Pełny skład, trochę brakuje tych romantycznych morskich opowieści... [4]
                      Uwagi: Dobre słodowe IPA. Może zbyt pikantne i pieprzne... A może ten chmiel Enigma tak ma... ?
                      Nie znam się, ale mi smakowało. Warka 11.05.2016.

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎