Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

10.000 opisanych piw na ratebeer.com

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ariusz
    Senior
    • 06-2009
    • 484

    10.000 opisanych piw na ratebeer.com

    Stuknela mi na ratebeer.com mala rocznica - opisalem 10.000 piwo, ktore testowalem/pilem, na stan dzisiejszy jest na moim koncie nawet kilka piw wiecej niz 10.000.

    Na jubileuszowe piwo wybralem najmocniejsze albo jedno z najmocniejszych piw na swiecie czyli Schorschbräu Schorschbock 57%. Nie byl to dobry wybor, piwo to - niektorzy powiedza, to juz nie jest piwo - nie ocenilem zbyt wysoko, nie mowiac o bardzo wysokiej cenie dochodzacej do 199 EUR za butelka 0,33l - ja mialem malutka, tez droga butelke.

    Potrzebowalem 12 lat, abym przekroczyl ta magiczna liczbe. Wedlug innych klasyfikacji, na poczatku tego roku przekroczylem ta liczbe, wedlug jeszcze innych mam 10.000 przed soba. Chodzi o to, jak sklasyfikowac piwa typu Radler/Shandy, wersje alkoholowa i bezalkoholowa, z butelki czy z browaru restauracyjnego, o tego dochodze piwa slodowe ... Reguly na ratebeer.com sa takie, jakie sa, czesciowo niezrozumiale dla mnie, ale traktuje to jako zabawe. Czasami pokrece glowe na temat roznych rankingow, stylow itd. na ratebeer.com, ale jak napisalem, traktuje to jako zabawe. Duzo zalezy tez od administratora, ze zdecydowana wiekszoscia mozna super fajnie pogadac, sa niestety tez wyjatki ...

    Moja kolekcja przetestowanych piw obejmuje ok. 140 krajow - podziekowania w tym miejscu dla niektorych forumowiczow z browar.biz jak manslow czyli sibarh - oraz prawie wszystkie style, ktore obejmuje ratebeer.com. Z racji zamieszkania w kraju miedzy Renem i Odra, 70% przetestowanych piw to "Made in Germany", 9% to kraj, w ktorym sie urodzilem, reszta rozklada sie mniej czy wiecej na 140 dalszych krajow.

    Aktualnie chec na testowanie nowych piw troche sie ograniczyla. Mam zaledwie 15km do granicy francuskiej czy 150 km do szwajcarskiej, w 2014 byl po raz ostatni w tych krajach na piwnych zakupach. Moje testowania ogranicza sie teraz na Niemcy i Polske oraz nowe mi nieznane kraje. Czyli chyba 20.000 opisanych piw osiagne bedac na emeryturze (do emerytury mam jeszcze grubo wiecej niz 20 lat).

    Z powodu braku czasu moje opisy piw bede wciaz tylko na ratebeer.com wstawial, jak bede mial troche wolnych minut, rowniez na browar.biz

    Na zdrowie / Prost / Cheers!!!
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    #2
    Tak zaskoczony że na Ciebie jeszcze nie trafiłem na ratebeer, odszukałem Twój profil. No i się nie dziwię że nie trafilem, bo mamy zupełnie inny gust piwny
    Ale gratulacje ogromne. 10k recek robi duże wrażenie. Sam żałuję że na ratebeer zacząłem pisać dopiero od marca tego roku, a nie od początku mojej przygody z piwem. Wtedy pewnie miałbym kilka tyś na koncie. Tak jest jedynie 310 póki co.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Gratulacje
      Zdrowia życzę oraz wytrwałości
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • manslow
        Senior
        • 12-2003
        • 237

        #4
        Gratulacje

        Mam coś koło 4600.
        Wielki szacun i dzięki za wspomnienie mojej skromnej osoby, będę się starał.

        Comment

        • MLT
          Senior
          • 12-2003
          • 1045

          #5
          Gratulacje. Niesamowity wynik.

          Comment

          • gumball
            Senior
            • 06-2002
            • 119

            #6
            Szacun! Wynik nie do ogarnięcia dla mnie. Prowadzisz też gdzieś dokumentację fotograficzną?
            Last edited by gumball; 11-10-2015, 21:37. Powód: uzupełnienie myśli
            piwo - to lubię!

            Comment

            • ariusz
              Senior
              • 06-2009
              • 484

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gumball Wyświetlenie odpowiedzi
              Szacun! Wynik nie do ogarnięcia dla mnie. Prowadzisz też gdzieś dokumentację fotograficzną?
              Niestety nie. Odklejam naklejki z piw, ktore testowalem i wkladam pozniej do ktoregos z moim 75 segregatorow.

              Do tego kupilem sobie kiedys duza mape Niemiec i szpilkami zaznaczam, z ktorych browarow przetestowalem piwa. Mimo ze moja mapa jest duza, mam ogromne problemy ze wlozenie szpilek w rejonie Bamberga...

              Comment

              • Krotoszyniak
                Senior
                • 08-2002
                • 516

                #8
                Gratujacje! Pierszy Polak w klubie 10K. Niestety zdrowie mi nie pozwolilo by byc tak szybko jak Ty w tym zacnym gronie. Duzo, duzo wysilku to kosztuje, moze te ostatnie 3000 dobije za kilka lat
                Admin z Ratebeera
                Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krotoszyniak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gratujacje! Pierszy Polak w klubie 10K...
                  Ale po prawdzie występuje pod flagą Niemiec
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • ariusz
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 484

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale po prawdzie występuje pod flagą Niemiec
                    Moglem sie spodziewac, ze komus ta trojkolorowa flaga nie bedzie w 100% odpowiadac. Jak napisalem, traktuje opisywanie piw jako hobby i mnie jest obojetne, pod jaka flaga opisuje wypite przeze mnie piwa. Mieszkam od pewnego czasu w Niemczech, wiec wybralem ta flage, zamieszkalbym np. w Koziej Wolce, bylbym "bialo-czerwony".

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #11
                      Ależ mnie to absolutnie nie przeszkadza Po prostu trudniej Cię zidentyfikować.
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ariusz Wyświetlenie odpowiedzi
                        Moglem sie spodziewac, ze komus ta trojkolorowa flaga nie bedzie w 100% odpowiadac. Jak napisalem, traktuje opisywanie piw jako hobby i mnie jest obojetne, pod jaka flaga opisuje wypite przeze mnie piwa. Mieszkam od pewnego czasu w Niemczech, wiec wybralem ta flage, zamieszkalbym np. w Koziej Wolce, bylbym "bialo-czerwony".
                        Jesli nie masz stalego zameldowania w Polsce to zrozumiale, ze podajesz B-B.

                        A wracajac do tematu to moglbys zrobic kilka zdjec tej slynnej mapy z zaznaczonymi browarami i wkleic tutaj. Pewnie fajnie to wyglada.
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4998

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ależ mnie to absolutnie nie przeszkadza Po prostu trudniej Cię zidentyfikować.
                          A jeszcze trudniej jak sie uzywa roznych nickow na roznych forach
                          5410 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            A dla mnie kicha
                            Gratuluję tylu opisów na RB ale bardziej ubolewam, że nie masz czasu żeby choć 10 % z tego wklepać na b.bizie.

                            Comment

                            • ariusz
                              Senior
                              • 06-2009
                              • 484

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              A dla mnie kicha
                              Gratuluję tylu opisów na RB ale bardziej ubolewam, że nie masz czasu żeby choć 10 % z tego wklepać na b.bizie.
                              Obiecalem poprawe ... i wczoraj dodalem pierszy opis piwa na browar.biz od niepamietnych czasow!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎