Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwa ukraińskie - normalne czy unijne ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    Senior
    • 06-2011
    • 317

    Piwa ukraińskie - normalne czy unijne ?

    Jakie browary na Ukrainie produkują piwa normalne , a jakie unijne ?
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #2
    Brakowało mi Ciebie tutaj
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • Ronoaro
      Senior
      • 04-2013
      • 160

      #3
      Zacznijmy od początku- co to jest unijne piwo?

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Zacznijmy przedewszystkim od tego że ktoś tu założył wątek w nieodpowiednim miejscu. Tutaj opisujemy KONKRETNE PIWA UKRAIŃSKIE a nie debatujemy ogólnie na temat piw produkowanych w tym kraju, Unii czy gdziekolwiek.
        Użytkownicy z 4-letnim stażem takie rzeczy powinni wiedzieć.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ronoaro Wyświetlenie odpowiedzi
          Zacznijmy od początku- co to jest unijne piwo?
          Browar-Besko tym słowem określa eurolagery Przynajmniej tak mi się wydaje.

          Największe ukraińskie browary są niestety pod kontrolą dużych piwnych koncernów, jednak i one warzą niekiedy fajne piwa. Warto sięgać przede wszystkim po ich piwa "Biłe", czyli witbiery - co ciekawe, w niektórych częściach Ukrainy podawane z kminkiem. Interesująca jest też Biła Nicz, czyli czarny witbier. Do tego gdzieniegdzie da się trafić na knajpki lejące piwa do plastikowych butelek z kegeratorów, czasem mają na kranach piwa z mniejszych ukraińskich browarów; niektóre z tych piw przypominają nasze... Sarmackie. Z lepszych warek.

          Wygląda to tak:

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            czasem mają na kranach piwa z mniejszych ukraińskich browarów;


            Ja bym powiedział, że często mają na kranach piwa z mniejszych browarów. Nie mówiąc już o coraz większej ilości restauracyjnych (w samym Lwowie - 5). Ale jak ktoś zauważył, to jest do wątku o poszczególnych piwach ukraińskich, a nie do rozważań, ile z nich jest "nie-unijne".
            Może trzeba założyć oddzielny wątek, gdzie wszyscy będziemy zajmowali się egzegezą tego terminu i zgadywali, co autor miał na myśli.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Piwo unijne jest określeniem piwopodobnego smaku.

              http://www.browar.biz/forum/showpost...96&postcount=1

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Browar-Besko Wyświetlenie odpowiedzi
                Jakie browary na Ukrainie produkują piwa normalne , a jakie unijne ?
                I już szybciutko dodaję wątek do prenumerowanych
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎