Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Mocne Uderzenie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #16
    Piwo wypite przy browarze. Pozdrowienia dla dyż. ruchu kolejowego co tylko stawiał.
    Piana drobnoziarnista, utrzymująca się i pozostająca na szkle. W zapachu nic specjalnego. Jeśłi chodzi o smak to również, wyczuwalna gorycz, lekko kwaśny. Kolor żółty.
    Niby nic specjalego, ale wypite przy browarze.

    Moja ocena: [2.5]
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #17
      Piwo o mocnym charakterze i bogatym smaku, dzięki warzeniu najlepszych gatunków słodu i chmielu według tradycyjnych cysterskich receptur
      Tyle producent. Na puszce napisano jeszcze, że owa tradycyjna receptura przewiduje ponadto użycie w procesie warzenia: wody i... witaminy C
      Hmmm... receptura cysterska. Skoro zakonnicy pili takie świństwo to chyba tylko w ramach baaaardzo surowej reguły, albo pokuty.
      Kolor (1,5) - prawie brak koloru. Jasno słomkowy. W przypadku mocnego piwa - skandaliczny.
      Nasycenie (2) - również zbyt słabe. Pojedyńcze pęcherzyki powoli zwiedzają schłodzone piwo...
      Smak (2,5) - do picia tylko "za pokutę". Dominuje smak gorzki. Może nie tak paskudny jak w "Bohunie", ale też niemiły i nie mający wiele wspólnego z goryczką. Do tego kwaskowe nuty witaminy C, daleki posmak słodu i bliskie, słodkawe nuty alkoholu.
      Piana (2) - dziurawa, znika prawie natychmiast.
      Zapach (2) - gorzkawo - alkoholowy. Niemiły.
      Opakowanie (3,5) - jedyny "ponad dostateczny" aspekt konsumpcji tego piwa. Ale żeby jakoś wyjątkowo cieszyło oko to też nie powiem.

      W sumie: piwo z gatunku nigdy więcej. Paskudztwo. Biedni ci "Strzeleccy Cystersi"...

      Moja ocena: [2.25]
      Dziku


      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #18
        Ja wypiem bez przykrosci, faktycznie blade i mocno gorzkie, ale wolne od obcych posmakow, alkohol nie wybija sie na pierwszy plan. Generalnie jak na mocne jest calkiem ok. 3.5 (2-5)
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #19
          Zakupione w Albercie, W-wa, Solidarności prze Żelaznej za 2,35. Kolor - słomka, jak na piwo mocne (15,1 ew) to w zasadzie brak koloru. Piana krótkotrwała i rzadka. Nasycenie również marne, gaz szybko się ulatnia. Zapach - praktycznie bez zapachu, trochę może lekko chmiel? W smaku zupełnie nie czuć mocy, goryczka słaba, posmak kwaśny, jakby owocowy?
          Butelka bezzwrotna, etykieta dość efektowna. Jak na piwo mocne, to marny produkt. No i cena skandalicznie wysoka

          Moja ocena: [1.975]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #20
            dość efektowna - na 3+?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #21
              Hmmm, może podświadomie dałem trochę mniej, żeby zbytnio nie podnosić ogólnej oceny... Nie, jest na 3+.
              Ale fakt, wyraz "efektowna" jest nie na miejscu, powinno być raczej - "dość estetyczna". Prośba do Ciebie, ART: można to jakoś zmienić?
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #22
                możesz powtórzyć opis z oceną. stara ocena wtedy przestanie się liczyć i będę ją mógł usunąć.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #23
                  Dzięki, na to nie wpadłem - ale tak uczynię. Ale jeszcze się zastanowię nad tym 3+...
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #24
                    Zakupione w Albercie, W-wa, Solidarności prze Żelaznej za 2,35. Kolor - słomka, jak na piwo mocne (15,1 ew) to w zasadzie brak koloru. Piana krótkotrwała i rzadka. Nasycenie również marne, gaz szybko się ulatnia. Zapach - praktycznie bez zapachu, trochę może lekko chmiel? W smaku zupełnie nie czuć mocy, goryczka słaba, posmak kwaśny, jakby owocowy?
                    Butelka bezzwrotna, etykieta dość estetyczna (po dłuuuuuugim namyśle dam jednak 4). Jak na piwo mocne, to marny produkt. No i cena skandalicznie wysoka.

                    Moja ocena: [2]
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #25
                      jak na pieo mocne to zdzeydowanie za jasna ,gazu mało ,smak-woda z goryczką
                      piany brak,zapach nijaki czuć alkoholem
                      jedyny plus to opakowanie w kolorze czarnym jak przy dębowym lub okocimiu

                      Moja ocena: [2.05]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Andrewbrw
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 932

                        #26
                        Czemu takie jasne?

                        To piwo nie jest dobre, najbardziej nie odpowiada mi jego kolor!? Mocne uderzenie?-chyba w wątrobę żle sie je pije,nie mówiąc o wrażenich estetycznych co do "opakowania"
                        moja ocena:[3.1 ]

                        Comment

                        • jarex
                          Junior
                          • 06-2003
                          • 27

                          #27
                          ..nie jest to może pierwsza liga mocnych piw..ale...w dobie wszechogarniającej forumowiczów "dębowej gorączki" ..wydaje mi się , że te "razy" które dostało to piwo w powyższych recenzjach nie jest do końca uzasadnioną karą..piwo jest skierowane dla pewnego segmentu klienteli..smak ostry..wyrazisty..fakt-czuć alkohol..ale czego oczekiwać za 2,20 zł ? dla mnie doskonałe piwo na tydzień przed wypłatą) gdy nie mam kasy a mam jakąś soliną "posiedziankę" ...aha..piana? jak nalewałem do kufelka..to jej nie było...)..ale po co piana..skoro ja tym wpisem sam biję pianę?))

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #28
                            Piwo przeszło chyba przez powazny lifting. Nazywa się już po prostu "Mocne" i nijak nie mogę się zgodzić z poprzednimi recenzjami. Parametry bez zmian.
                            Konserwa całkiem ładna, czarna jak to przy piwie mocnym, ładnie wyksponowane logo i nazwa browaru.
                            Kolor zdecydowanie za jasny nawet jak na pilsa, nie mówiąc już o piwie mocnym. Ot, cytrynka.
                            Zapach wyraźny, słodowy.
                            Piana wysoka, trwała, nie opada za szybko, do końca utrzymuje się kożuszek.
                            Gaz doskonały.
                            W smaku bardzo przyjemna i wyraźna nuta słodowa. Do tego przyjemna goryczka. Nie ma zadnego alkoholowego posmaku, nie ma wrażenia, że pije się piwo mocne.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Sporo za jasne jak na mocne piwo ale jeszcze nie jest najgorzej. Złotawe nie balde. [3.5]
                              Piana: Nawet gęsta, nie za sztywna. Bielutka. Trzyma sie nie za długo ale utrzymuje sie przyzwoity kożuszek do samego końca. [3]
                              Zapach: Czuć chmiel i słód ale za mało intensywnie. [3]
                              Smak: Słodycz i goryczka jednocześnie. Dość lekkie w ustach co przemawia na jego korzyść. Nie wyczuwalny za bardzo alkohol. [4]
                              Wysycenie: Bardzo dobre nasycenie. Pęcherzyki widoczne w szklance i wyczuwalne w ustach. Choć jak się na nie patrzy mogłyby buzować gęściej. [4.5]
                              Opakowanie: Dobry kształt butelki. Wyraźna charakterystyczna etkieta. Podane wszelkie informacje. Eleganckie ale nie luksusowe -czyli mieści się w swojej klasy. [5]
                              Uwagi: Podobne do Okocimia Mocnego ale tańsze i bardziej swojskie (chyba, że Fax coś zmieni).

                              Moja ocena: [3.6]

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • perłyfan
                                Senior
                                • 02-2003
                                • 1244

                                #30
                                Koleżka przywiózł mi sztukę z Krakowa. Byłem przerażony, bo początkowe posty w tym temacie wskazywały na to, że ciężko będzie to wypić. Jednak chyba dużo sie zmieniło w tym piwie. Mocne uderzenie zostało już tylko na krawatce, na głównej etykiecie mam tylko MOCNE. Kolor jasny, ale nie jakoś tragicznie, piana średnia, nietrwała. W smaku całkiem znośne, nie czuć alkoholu, goryczka zbyt lekka. Przeważa słód, delikatną słodycz czuć przy każdym łyku, zostaje też takowy - słodowy posmak. Ogólnie ocena pozytywna. Jest OK - 3+/4-
                                JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎