Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Brno, Římské náměstí, Restaurace Charlie's Square

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slawekkazek
    Senior
    • 01-2003
    • 544

    Czechy, Brno, Římské náměstí, Restaurace Charlie's Square

    Jeden z najmłodszych brneńskich mini browarów, usytuowany niemal w samym centrum starego miasta (5 minut od dworca, tyle samo od Namesti Svobody). Dyskretnie ukryty na placyku, do którego można dojść od strony Josefskiej. Sądząc z ilości klientów, aktualnie jest to modne miejsce. Dość nowoczesny wystrój, którego częścią są mała warzelnia i tanki (mijane w drodze do toalety). Zimowy ogród, doklejony do lokalu, powieksza jego powierzchnię (na szczęście - inaczej nie byłoby gdzie usiąść). Z własnych piw w sprzedaży mają niefiltrowaną jedenastkę, dość przyzwoitą ale bez szału. Ponoć czasami pojawia się jakiś specjal (akurat nie było), dlatego lokal wspomaga się piwkami z innych browarków (Hauskrecht, Lucky Bastard - to nieco mnie rozczarowało oraz Tambor). Własne kosztuje 36 koron, podobnie Tambor, nieco droższy jest Hauskrecht (ale to dlatego, że to dwunastka), najdrożej wypada LB. Wielkość lokalu raczej wyklucza rozbudowę instalacji, więc i w przyszłości będzie to swoisty multitap z (miejmy nadzieję) dobrym przeglądem piw (głównie z brneńskich browarów).
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4552

    #2
    Wpadliśmy do Charliego 16.04.2016 około 16-ej, na sali raptem kilka osób. Okazało się, że od 17 impreza zamknięta i nie można zostać dłużej. Ale z piw wciąż tylko jedno własne czyli:
    - Charlie,s beer 11° (obecnie 38 kč) http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=117667
    więc i nie było potrzeby by zostawać. Poza własnym lano gościnnie podobnie gdy wizytował slawekkazek: Lucky Bastard 11° za 59 kč, Hauskrecht 12° (49), Tambor 11° (38) i Březňák 14° (46). Czyli ceny typowo śródmiejskie.
    Miejsce nowoczesne, ciekawie urządzone, może ciut mroczne, więc siedzieliśmy w ogródku gdzie było światło dzienne.

    Dorzuciłem fotki do galerii:



    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Obecnie ich 11-ka ciut podrożała i kosztuje 39 / 25Kc. Dla mnie to typowy średniak wśród Czeskich Lezaków.
      Dodatkowo można było spróbować piw:
      Hauskrecht 12° 33 / 52Kc., oraz coś ,ipowatego, z browaru Lucky Bastard w cenie 66Kc. za duże!!!!
      Drożej niż w Pradze.
      Attached Files

      Comment

      • heckler
        Senior
        • 09-2012
        • 1817

        #4
        Tym razem piwo na prawdę nam smakowało. Trzy lata temu, tak jak wcześniej pisałem było takie nijakie. W sumie to było najlepsze z pośród piw wypitych w brneńskich browarkach.
        Niestety piwo systematycznie drożeje i obecnie kosztuje już 42 Kc. za duże.
        Oprócz ich jasnej 11-ki można było spróbować Lucky Bastard Black IPA (lipa ta IPA) w cenie 44 Kc. za małe, oraz Hauskrecht 12°.
        Attached Files

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          Dziwny to przybytek, żeby browar w samym centrum Brna oferował tylko jeden rodzaj piwa? No ale tak jest. Do tego, tak jak pisali poprzednicy, piwa z innych browarów (Lucky Bastard, Hauskrecht). Cena - 42 kc za dużego Charliego, 27 za małego. Drogawo, ale piwo było dobre.

          Polecam ogródek, który dzięki umieszczeniu od strony dziedzińca jest cichy i spokojny. Niby centrum, a gwaru brak.

          Comment

          • heckler
            Senior
            • 09-2012
            • 1817

            #6
            Cena ich piwa systematycznie rośnie i obecnie kosztuje już 46/32 Kc. Na szczęście piwko tak jak i poprzednio mi smakowało

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎