Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podgórz, Burgundowy Łowca

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Podgórz, Burgundowy Łowca

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Smak słodowy z nutką przypominającą komes poczwórny złoty. W zapachu głównie rozpuszczalnik i fenole. Do wypicia ale raczej nie w stylu i ogólnie niezbyt ciekawe
    Attached Files

    Comment

    • Piwny_Radek
      Senior
      • 08-2014
      • 108

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piwo wyglądem nie urywa - bursztynowa, nieco zmętniała ciecz. [3.5]
      Piana: Uboga i szybko znikająca piana. [3]
      Zapach: Zapach nie za ciekawy. Z początku wali tanim alkoholem oraz słodem, co przypomina strong lagera za 2,5pln. Następnie włącza się słodycz niczym z syropu na kaszel oraz nuty karmelowo-miodowe, które przykrywają suszone morele i daktyle. [3]
      Smak: W smaku jest już nieco lepiej, aczkolwiek i tak odbiega od wytycznych stylu. Piwo jest nieco ulepkowate, w czym zasługę mają: miód, karmel oraz słodkie, kandyzowane żółte owoce. Goryczka i alkohol ledwo odczuwalne. Treściwość nieco powyżej średniej. [3]
      Wysycenie: Nasycenie na poziomie niskim. [3.5]
      Opakowanie: Zarówno nazwy jak i etykiety piw z Podgórza, są dość specyficzne i mają swój klimat. Jednak opakowanie mogłoby być lepiej przygotowane, bo pikseloza z etykiety aż bije po oczach. [2.5]
      Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...a-podgorz.html

      Moja ocena: [3.025]
      http://piwnyradek.blogspot.com/
      http://instagram.com/piwnyradek

      Comment

      • Bolo88
        Member
        • 06-2014
        • 40

        #4
        Niestety kolejny mój zawód przy mocniejszych piwach z Podgórza. Poprzednio RIS był mało treściwy i dość płaski w smaku. Pierwsze skojarzenie faktycznie pod poczwórnego Komesa. Na początek mocny strzał w nos natrętnymi oparami alkoholu. W smaku ciężko się przebić czemukolwiek poza natrętną słodowością. Pite w pubie. Może przy zakupieniu butelki i odczekaniu roku nastąpił by balans w zapachu i smaku. Za wcześnie wypuszczone na rynek?

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłoty zamglony. [4]
          Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
          Zapach: Głównie karmel i alko, w tle trochę owoców. [3.5]
          Smak: Lekka goryczka, odalkoholowa chropawość, karmel... Oleistość. No i wychodzi alko. Ale mnie smakuje... . [4]
          Wysycenie: Niewysokie. [4]
          Opakowanie: Beerokracja. Ich pokal, ich wafelek. [3.5]
          Uwagi: Fajne, konkretne piwo. Pewnie trafiłem na nową warkę, albo się uleżało...

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Smakowało mi.
            Sztandarowe smaki stylu dobrze zarysowane. Jest bogata słodowość, suszone owoce, chleb, ciasteczka i moja ulubiona "gumowata treściwość"

            Bardzo dobre choć niezmiernie drogie - 16 zł za butelkę.

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czerwono-brązowe, przejrzyste. Burgundowy Łowca prezentuje się naprawdę bardzo ładnie. [4.5]
              Piana: Niezbyt obfi­ta, nie tworzy się może jakiś pokaźny kożuch - niemniej ta niezbyt gruba warstwa jest całkiem ładna - pęcherzyki są drobne i sama piana opada w umiarkowanym tempie, zostawiając szczątkowy lejsing. [4]
              Zapach: Owocowy, waniliowy, miodowy, lekko drewniany. W tyle pojawia się subtelny alkohol. [4]
              Smak: Burgundowy Łowca to piwo słodkie, które ewidentnie przypomina jakieś deserowe słodkie wino, np. chorwacki prošek. Płatki dębowe dają ciekawą, lekko drewnianą i taniczną strukturę, co bardzo dobrze współgra z całością. Jest to efekt świetnie dobranej kompozycji słodów i dodanych w odpowiednich proporcjach. Goryczka niska. [4.5]
              Wysycenie: Niskie, odpowiednie dla stylu. [4.5]
              Opakowanie: Kolorystycznie świetnie pasuje do piwa. Niestety treści są zamieszczone dość chaotycznie, nie ma też pełnych informacji o składzie. [3.5]
              Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 28.02.2017

              Moja ocena: [4.225]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Wygląd: Kolor ciemny bursztyn delikatne zmętnienie, spora piana jak na barley wine, której się tu nie spodziewałem
                Zapach: no Belgii się tu też nie spodziewałem, ale ładnie pachnie, porządnie przyprawowo, pieprznie, korzennie, jakieś porto i sherry, dużo suszonych owoców, w tym rodzynka, powidła, lekki karmel, delikatny parkiet.
                Smak: No i to jest barley wine, po pitych ostatnio kilku pustakach to jednak ma prawo nazywać się jęczmiennym winem, bo sporo się tu dzieje, naprawdę porządnie korzenne, przyprawowe, pieprzne (co to za drożdże?). Jest dwa miesiące po terminie, ale alkohol nie jest ukryty, mocno grzeje, lekko ściągające, taniczne, czuć delikatnie płatki dębowe, trochę migdałów, dużo rodzynki, znów powidła, sporo suszonych owoców, jak z jakiejś mieszanki wigilijnej, ale i morela i jabłko raczej świeże, jest lekko maślane i to fajnie je zaokrągla, toffi, jakieś ciastka, też belgijsko, goryczka lekka, alkoholowa. Naprawdę piwo wielowymiarowe, przeszkadza tylko alkoholowość, dosyć mocna.
                Ekstrakt: 24%
                Alkohol: 8,5%
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎