Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Preparat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Preparat

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Carlo22
    Senior
    • 05-2012
    • 182

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziany, dość ciemny. Piwo dość klarowne, bardzo ładna barwa [4.5]
    Piana: Jak na BW wręcz genialna - duża, drobnopęcherzykowa i długo się utrzymuje [5]
    Zapach: W aromacie zarówno czuć słodycz (rodzynki, suszone owoce, toffi) oraz wędzonkę. Zapach bardzo obiecujący i trwały [5]
    Smak: Podobnie jak w aromacie, słodycz barley wine świetnie skontrowana wędzonką. Nie jestem fanem wędzonki, jednak tutaj świetnie komponowała się ze stroną słodową piwa. Nie było czuć ani ścierki, ani wody po parówkach [5]
    Wysycenie: Niskie, idealne [5]
    Opakowanie: Opakowanie dość schludne, jednak trochę ubogie [3.5]
    Uwagi: Oby tylko Artezan częściej je warzył - bo to według mnie piwo klasy światowej, genialnie zbalansowane.

    Moja ocena: [4.9]

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło mętny, czerwony rubin. [4.5]
      Piana: Na dłużej mamy warstwę ochronną. Firanki pełne. [4]
      Zapach: Susze owocowe, rodzynki, czekolada, czekoladki z płynnym alkoholem. Stare dobre, słodkie, czerwone wino. Po ogrzaniu wychodzi wędzoność. [4.5]
      Smak: Bardzo słodkie, konkretnie goryczkowe, usta się lepią. Kakao sypkie, suszona owocowość. Zmiany doznań smakowych z każdym drobnym łyczkiem. Goryczka bliżej końca wzrasta. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]

      Opakowanie: Coś jak etykieta zastępcza za komuny. Prosto ale ta konwencja mnie przekonała. Dobrze się komponuje z buteleczką. [4]

      Uwagi: Do ekstra powolnego sączenia. Każdą kroplę osobno .

      Moja ocena: [4.4]
      Attached Files
      Last edited by Javox; 20-10-2015, 02:30.

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobursztynowy albo miedziany jak kto woli. Przejrzyste [5]
        Piana: Drobna ale szybko znika. Koronek brak za to płyn zostawia piękne "łzy" na sciankach [3]
        Zapach: Słodowy. Kwiatowy. Miodowy. Ziołowy. W tle wędzonka [4.5]
        Smak: Słód na pierwszy planie. Faktura lepka a zarazem gładka Słodkie, miodowe. Lukier, syrop klonowy, figi, melasa i toffi. Wędzonka, która kojarzy mi się z oscypkiem. Wszystko to skontrowane nie niską goryczką, przyjemną i krótką, a także kwaskiem od wędzonego słodu. Alkohol wyczuwalny ale pod postacią ziołowej likieru Bajka... [5]
        Wysycenie: Niskie. Idealne [5]
        Opakowanie: Bardzo fajny bączek. Eta klasyczna z minimum info. Kapsel z jeżykiem Artezana [4]
        Uwagi: Warka druga. Do 31.03.2016. Rewelacyjny wędzony Barley Wine. Do długiej, powolnej degustacji. Och, jakie to dobre

        Moja ocena: [4.575]

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zmętniony ciemny bursztyn wpadający w czerwony. [4]
          Piana: Jak na BW więcej niż przyzwoita; łatwa do wzbudzenia, lekko znaczy szkło. [4]
          Zapach: Słodki, a jednocześnie lekki jak na ten gatunek. Słodkie suszone owoce, spadź, ciężkie słodkie wino, figi, daktyle, kwiatowość i wieńcząca dzieło nienachalna wędzonka. [4.5]
          Smak: Najpierw scukrzony susz owocowy, melasa, figi, daktyle, rodzynki, później kontrująca krótka, wyrazista i przyjemna goryczka, a wszystko to zwieńczone wspaniałym dymnym finiszem. [5]
          Wysycenie: Optymalne. [5]
          Opakowanie: Minimalizm manufakturowy. Najbardziej żal, że zawartości też mało. Kapsel z jeżykiem. [4]
          Uwagi: Dla mnie każdy rodzimy Barley Wine to wydarzenie. Tak było i tym razem.

          Moja ocena: [4.625]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, zmętnione. [4.5]
            Piana: Niezbyt obfita ale długo się utrzymuje warstewką na powierzchni. [4]
            Zapach: Wędzonka, słodycz, suszone owoce, nutka alkoholowa. [4]
            Smak: Słodowa pełnia, oleista konsystencja. Na pierwszym planie wędzonka, na drugim likier i suszone owoce. Dość wysoka chmielowa goryczka. Bardzo smaczne, do powolnego sączenia. [5]
            Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
            Opakowanie: Minimalistyczna eta, brak dokładnego składu, firmowy kapsel. [4]
            Uwagi: Warka 31.03.16 Lanego próbowałem 2 razy i wywierało na mnie wrażenie. Wersja butelkowa jest 'tylko' bardzo dobra. Wędzonka za bardzo zdominowała inne niuanse.

            Moja ocena: [4.45]
            Attached Files
            Last edited by Dzoshu; 24-10-2015, 23:50.

            Comment

            • baroN1
              Senior
              • 08-2011
              • 181

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemna herbata, pod światlo troche czerwona [3.5]
              Piana: średnio obfita drobna gęsta, ale pada do pierscienia [4]
              Zapach: nieźle wyczuwalna wędzonka, słodycz, nuty chlebowo karmelowe, trochę owoców suszonych [4.5]
              Smak: bardzo gęste, spora baza słodowa, wędzonka, spora słodycz, trochę suszonych owoców z nutą karmelu. [4.5]
              Wysycenie: Niskie [4]
              Opakowanie: Proste ale piękne, do tego firmowy kapsel. [5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo. Plus za totalny brak nut alkoholowych.

              Moja ocena: [4.4]

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubinowy, przejrzysty. [4.5]
                Piana: Biała, średnio pęcherzykowa, początkowo skąpa i szybko redukująca się, jednak po zamieszaniu ładnie się podnosi i delikatnie zdobi szkło. [4]
                Zapach: Uderzenie serowo-ogniskowej wędzonki. W tle lekka słodowość i nuta szlachetnego alkoholu. [4.5]
                Smak: W smaku wędzonka już tak nie dominuje jak w aromacie, jednak nadal jest bardzo wyraźna, serowo-ogniskowa. Występuje natomiast charakterystyczna dla stylu słodowa słodycz oraz lepkość. Ponadto karmel i zaskakująco wyraźna, ziołowa goryczka, idealnie kontrująca słodycz. Na finiszu wyczuwalna delikatna nuta alkoholowa, która przyjemnie rozgrzewa w przełyku. Pomimo swojej mocy i zdecydowanego charakteru piwo pije się zaskakująco lekko. [5]
                Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
                Opakowanie: Bardzo ascetyczna, skąpa etykieta. Plus za firmowy kapsel. [3.5]
                Uwagi: Gęste, lepkie, treściwe i solidnie wędzone. Całość wykańcza przyjemna nuta alkoholowa. Świetne barley wine, brawo!

                Moja ocena: [4.625]

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: brązowo-miedziany, mętny. [4.5]
                  Piana: niezbyt wysoka, beżowa, drobno pęcherzykowa, średnio trwała. [3]
                  Zapach: intensywny, początkowo suszone owoce, następnie mocna wędzonka i nuty słodowe. [4]
                  Smak: słodowy, słodki, spora wędzonka, owoce. Goryczka jest średnia, przyjemna w piciu, na finiszu wydaje się mocniejsza. Alkohol jest dobrze ukryty. Piwo jest treściwe, smaczne i jak na taką moc dość szybko się je pije. [4.5]
                  Wysycenie: niskie. [5]
                  Opakowanie: przeciętna etykieta, mało informacji, ładny firmowy kapsel. [3.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.15]

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Miedziany/herbaciany, mętny. [4.5]
                    Piana: Niska, drobnopęcherzykowa, dość trwała. [4]
                    Zapach: Wędzonka w stylu oscypka, szynki. [4]
                    Smak: Słodkawy, słodowy, likierowy, wędzonka szynkowa, średnia, końcówka rozgrzewająca, lekko kwaskowa i goryczkowa. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Słaba ta etykieta, w dodatku czcionka maleńka. Jedyny plus to firmowy kapsel. [3.5]
                    Uwagi: Gęste, wybitnie deserowe piwo. Zdominowane przez wędzonkę, bardzo przyjemną, ale nie pozostawia ona wiele miejsca innym posmakom. Smaczne, warte spróbowania, ale brakuje mu trochę różnych nut słodowych, pomijając likierowość jest dość jednowymiarowe. Warka do 31.03.2016.

                    Moja ocena: [4.225]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Rubinowy, śladowo zamglony. [4]
                      Piana: Kremowa, bardzo drobna, z nielicznymi większymi bąblami, dość wysoka, średniotrwała. [4]
                      Zapach: Wędzonka w typie oscypkowym (spod samiuśkich Tater ), baaardzo daleki powiew chmielu. [3.5]
                      Smak: Słód i karmel, dość intensywna wędzonka, ale nie przesadnie dominująca. [4]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Oryginalna, oldskulowa eta. Choć może zbyt prosta(cka) dla takiego piwa. Sugeruje, że w PRL-u zapijaliśmy się wędzonymi barlejami . [4]
                      Uwagi: Czasem lubię wypić piwo dla dorosłych. I taki podwędzany mocarz bardzo dobrze się do tego nadaje .

                      Moja ocena: [3.825]

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Głęboki bursztyn, miedziane, z bardzo delikatnym zmętnieniem, opalizujące. [4.5]
                        Piana: Piana niska, dość szybko redukuje się do obrączki. Dopiero nalewając z wysoka da się uzyskać średniej wysokości pianę, jednak i wtedy bardzo szybko się dziurawi i zanika. [4]
                        Zapach: Wędzonka kiełbasiana, szynkowa, z wyraźną, słodką podbudową słodową. Po ogrzaniu do głosu dochodzi karmel i owoce, które próbują zdominować wędzonkę. [4.5]
                        Smak: Piwo jest słodkie, oleiste. Słodycz nasuwa na myśl skojarzenie z rodzynkami, albo z jakimiś innymi kandyzowanymi, albo suszonymi, słodkimi owocami. Swoją konstystencją piwo przypomina wręcz coś w rodzaju syropu słodowego. Na drugim planie przyjemna, ale dość schowana wędzonka. Na finiszu lekka ostrość od alkoholu, który grzeje w gardle. Wraz z ogrzewaniem ujawnia się karmel oraz wzmacnia się wędzonka, która skutecznie kontruje słodycz. Goryczki chmielowej nie stwierdziłem. [4.5]
                        Wysycenie: Wysycenie dość wyraźne, drobne. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna, czytelna etykieta odwołująca się do zaniechanej przez Artezana serii Projektów. [4.5]
                        Uwagi: Data przydatności do spożycia: 31.12.2016

                        Moja ocena: [4.45]
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • Derbeth
                          Senior
                          • 04-2013
                          • 337

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny brąz [4]
                          Piana: biała, nawet ładna, utrzymuję się chwilę [4]
                          Zapach: intensywny: kiełbasa jałowcowa, wędzona śliwka [4]
                          Smak: jak wyżej: mocna kiełbasiana wędzonka dominująca wszystko, piwo jest gęste, lepkie, zalepiające słodyczą; karmelu, owoców i chmielu nie byłem w stanie wyczuć; ogólnie bardzo źle mi się je piło [2]
                          Wysycenie: średnie [4]
                          Opakowanie: ładna etykieta, z pomysłem, dużo informacji o piwie [4.5]
                          Uwagi: Butelka z datą 31.12.2016. Taka opinia zostanie pewnie uznana za herezję, ale ja Preparat ledwo dopiłem, męczyłem się strasznie i absolutnie nie mam zamiaru go powtarzać. Ciężkie piwa z mocną wędzonką to nie moja bajka.

                          Moja ocena: [3.225]

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brązowy, zamglone, spory osad na dnie. [4]
                            Piana: Niezbyt obfita ale gęsta, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
                            Zapach: Wędzonka, dym, karmel, skóra, miód. Przyjemny, złożony. [4.5]
                            Smak: Słodkie, gęste. Karmel, wędzonka. Goryczka tytoniowa, wyrazista ale nie zalegająca. [4.5]
                            Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
                            Opakowanie: Znośna etykieta, niedokładny skład. [4]
                            Uwagi: Warka 31.03.16 Bardzo dobrze się zestarzało - co chwila wychodzi coś nowego w smaku i aromacie.

                            Moja ocena: [4.45]
                            Attached Files
                            Last edited by Dzoshu; 30-10-2016, 23:32.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9732

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobursztynowy z rubinowymi refleksami, śladowo zamglony. [4]
                              Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4]
                              Zapach: Słód, karmel, cappuccino i, w tej konfiguracji nieco wariacka, lekka wędzonka. [4.5]
                              Smak: Mmmm... . Karmel, lekkie suszone owoce, ślad alko. W zasadzie nie czuję wędzonki, ale i tak jest mi dobrze... [4.5]
                              Wysycenie: Niby średnie, choć w sumie dość wysokie. [4]
                              Opakowanie: Eta celowo prosta, ale dość nijaka. Takie piwo zasługuje na efekt także wizualnie... [3.5]
                              Uwagi: Bardzo łagodny, delikatny, niemalże aksamitny barley wine. Może pokusiłbym się o troszkę więcej wędzonki jedynie...?

                              Moja ocena: [4.35]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎