Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Trzech Kumpli] Pan IPAni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Trzech Kumpli] Pan IPAni

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dzoshu
    Senior
    • 12-2013
    • 496

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy. zmętnione. [4.5]
    Piana: Ładna, trwała, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
    Zapach: Można się rozpływać. Bardzo intensywne uderzenie amerykańskiego chmielu - cytrusy, mango. Lekka nutka przyprawowa. [5]
    Smak: Trochę oleiste w konsystencji. Owocowe, lekko cierpkawe na wstępie. Średnio intensywna ale wyrazista grejpfrutowa goryczka. [5]
    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
    Opakowanie: Schludna etykieta, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Warka 23.03.16 Po zmianie browaru, niezmiennie pyszne piwo.

    Moja ocena: [4.875]
    Attached Files
    Last edited by Dzoshu; 15-11-2015, 22:38.

    Comment

    • jerzdna
      Senior
      • 07-2014
      • 240

      #3
      Świetna IPA Tak niesamowicie cytrusową że przez to wydaje się być lekką jak jakaś APA. Goryczka co najwyżej średnia ale świetnie wkomponowana. Pite z kija, 2 dni temu...
      Last edited by jerzdna; 03-12-2015, 13:26.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty, mętny. [4.5]
        Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [4]
        Zapach: Owocowy, a szczególnie cytrusowy, lekkie nuty żywiczne. [4]
        Smak: Lekko słodowy i słodkawy, cytrusowa chmielowość, goryczka średnia, cytrusowo-ziołowa. [4]
        Wysycenie: Niskie/średnie. [4.5]
        Opakowanie: Ładne, ale bez szału, kapsel czarny golas. [4]
        Uwagi: Pijalne, lekkie, strzelałbym w ciemno, że to APA. Mimo tego wydaje mi się troszkę za słodkie, może to "owocowe" nachmielenie wzmaga słodycz. Dobre, ale poprzednią wersję zapamiętałem jako bardziej charakterną i mocniej chmieloną.

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • NightHawk
          Senior
          • 08-2008
          • 108

          #5
          Za pierwszym razem (jeszcze w tzw. bączku) to piwo mi okrutnie smakowało. Ostatnio sobie przypomniałem (butelka 0,5 l) i już dużo gorzej. Zdecydowanie zbyt mętne, co zwykle mnie nie razi w oczy. Smak też nie ten. Nie tak wspominałem to piwo, ale może ponura aura za oknem zrobiła swoje.

          Comment

          • von_scheisse
            Senior
            • 02-2012
            • 488

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółta, jasne, bardzo mętne. [4]
            Piana: Średnio obfita, dość trwała, tworzy bardzo ładny lacing. [4]
            Zapach: Owoce tropikalne z nutką słodkiej gruszki [4.5]
            Smak: Piwo delikatne, gładkie i aksamitne dzięki dodatkowi płatków owsianych. Dużo lżejsze niż można by się spodziewać po parametrach. Piwo jest bardzo, ale to bardzo pijalne. W warstwie słodowej dominują nuty zbożowe, połączone z dość wysoką drożdżowością. Nie wiem, na jakich drożdżach fermentowane jest to piwo, ale mam wrażenie, że wyczuwalny jest dojrzały banan zmieszany ze słodką gruszką. Do tego dochodzą inne słodkie owoce tropikalne (głównie mango) i trochę cytrusów. Goryczka średnia w kierunku niskiej, bardzo przyjemna, krótka, szlachetna. [5]
            Wysycenie: Poniżej średniej, wzmaga pijalność. [5]
            Opakowanie: Motyw witrażu świetny. Minusem jest zbyt dużo tekstu na małej powierzchni przy jednej z krawędzi etykiety. Kapsel niestety czarny, goły. [4]
            Uwagi: Świetne piwo!

            Data przydatności do spożycia do: 22.06.2016 r.

            Moja ocena: [4.625]
            Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
            http://www.chmielnik-jakubowy.pl
            https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny, żółto pomarańczowy, zmętnione. [5]
              Piana: Niewielka, gruboziarnista, dość szybko zanika pozostawiając delikatną mgiełkę. [3]
              Zapach: Rześki aromat cytrusowy, na pierwszym planie cytryna i pomarańcza, dalej czuć nuty zbożowe. [4]
              Smak: Bardzo pijalne orzeźwiające piwo, z przyjemną cytrusową goryczką. Są też obecne posmaki ciasteczkowo zbożowe, lekki posmak drożdżowy. [4.5]
              Wysycenie: Średnie do niskiego, przydało by się odrobinkę większe. [3.5]
              Opakowanie: Jestem na tak ; [4.5]
              Uwagi: Bardzo poprawne, dobre piwo. Z pewnością do powtórzenia w ciepłe dni.

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnożółte, mętne [3.5]
                Piana: gruboziarnista, szybko opada i prawie całkiem znika [2]
                Zapach: wyraźnie cytrynowy, mało intensywny, w tle lekka mandarynka, ale wyczuwalne też wady: metaliczność i zielone jabłko [2.5]
                Smak: smakuje lepiej niż pachnie: na początku zalegające grejpfrutowe albedo (więcej niż 45 IBU z etykiety) dusi wszelkie aromaty, ale później pojawia się aksamitno-kwiatowa słodowa kontra i kwaśny aftertaste[4]
                Wysycenie: jest OK [4.5]
                Opakowanie: bardzo ładna, charakterystyczna etykieta z witrażem i super logo; w składzie brakuje jedynie dokładnej informacji o drożdżach [4.5]
                Uwagi: warka do 28 lip. 2016. zapłaciłem 19zł w Afroalko, bo ekspedientka wydając resztę pomyliła się o dychę. piwo napewno nie jest nudne, aczkolwiek nie wiem czy słusznie dorobiło się statusu kultowego. na pewno w planach mam spróbowanie wersji podwójnej

                Moja ocena: [3.3]
                Last edited by ART; 05-04-2016, 13:36. Powód: na prośbę autora

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎