Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Mañana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Mañana

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty. [5]
    Piana: Wyjątkowo kiepska jak na hefe-weizena. Niska i nietrwała. [2]
    Zapach: Bardzo mocne banany, trochę goździków, odrobina aromatu zbożowego. [4]
    Smak: Poprawny, smaczny hefe-weizen, trochę zbyt wodnisty (ja wolę pszeniczniaki pełne, ciężkie). A poza tym klasyka stylu. [4]
    Wysycenie: Trochę za niskie. [4.5]
    Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
    Uwagi: Daje radę.

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnozłoty, zamglony. [5]
      Piana: średnio wysoka, gęsta, niezbyt trwała, nie zostawia śladów na szkle. [3]
      Zapach: intensywny, przyjemny, mocno bananowy, lekko goździkowy i lekko zbożowy. [4]
      Smak: podobnie jak w zapachu przede wszystkim banan, odrobina goździka i lekka chlebowość. Piwo jest mało treściwe i poprawne w smaku. [3.5]
      Wysycenie: w sam raz. [5]
      Opakowanie: ładny firmowy kapsel, przeciętna etykieta, podany pełny skład. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, prawie klarowne, wygląda jak lager, a nie jak pszenica. [2.5]
        Piana: Słabiutka, krótka, nie zostawia śladów na szkle. [2]
        Zapach: Sfermentowane banany, dużo zboża na szczęście i goździki. [3.5]
        Smak: Tępy słód, lekkie banany, sporo chleba jak w litewskich piwach. Piwo jest ciężkie, mało orzeźwia, mimo że jest kwaskowate na finiszu. [3]
        Wysycenie: Dobrze, że choć gazu jest dużo. [4]
        Opakowanie: Jest pełny skład i wszystko jest czytelnie podane, ale etykieta zupełnie bez pomysłu. [3]
        Uwagi: Nie posmakowało mi to piwo pszeniczne. Warka 29.08.2016.

        Moja ocena: [3.1]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złote, jak na weizena średnio zmętnione, z małą ilością osadu drożdżowego. [3.5]
          Piana: Niska, średnio trwała, redukuje się do cienkiego nieregularnego kożuszka. [3]
          Zapach: Zbożowy, z nutką fenolową. Aromat bananowy jest na drugim planie. [3.5]
          Smak: Mañana jest piwem bardzo treściwym jak na weizena, wyraźna zbożowość i banany ładnie podbijają treściwość. Szkoda, że goździk obecny jest jedynie minimalnie. Mimo niewielkiej ilości drożdży nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z piwem pszenicznym typu bawarskiego. [4]
          Wysycenie: Średnie, piłem weizeny z dużo mocniejszym nagazowaniem i one bardziej mi pasowały. [3.5]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, czytelna, bardzo fajnie i funkcjonalnie zaprojektowana. Komplet informacji. W składzie wkradła się literówka "Traditionl". [5]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 05.12.2016 r.

          Moja ocena: [3.725]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9731

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mlecznożółty jasny. [4]
            Piana: Biała, drobna, niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
            Zapach: Banany, słód, zboża, cytrusy. [4]
            Smak: Mięsisty, ale i cytrusowo orzeźwiający. Delikatny grejpfrut, w tle banan, śladowy posmak drożdży. [4]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: Plażowe. Takie, jak plażowe lektury, trochę bezmyślne... [4]
            Uwagi: Nie piję na plaży, ale po skoszeniu trawnika, w letni wieczór też wchodzi bezszmerowo.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎