Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Brok Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Van Pur, Brok Brown Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czerwonawo-miedziane, klarowne. [4.5]
    Piana: Słaba, drobnopęcherzykowa; bardzo szybko się redukuje. Jest, a jakby jej nie było. [3]
    Zapach: Jak typowy słodki, wysokoalkoholowy koncerniak. Słodowo-winno-melasy pełen. Wyłażący alkohol i lekka koźlakowa winna nuta. [3]
    Smak: Wyklejająco nijakie. Słodkie, ale płaskie. Nie jestem w stanie wyodrębnić żadnej konkretnej nuty. O charakterystycznych dla BA orzechach można zapomnieć. Dobrze, że to mała butelka. Niełatwo dopić. [3]
    Wysycenie: Średnie z tendencją do niskiego. [4]
    Opakowanie: Estetyczne. Tonacje barwne mniej udane niż w przypadku IPA. Brak dedykowanego kapsla. [4.5]
    Uwagi: Druga część brokowej trylogii 0.33 przyniosła spodziewany absmak.

    Moja ocena: [3.2]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, klarowny. [4.5]
      Piana: Niewysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, nietrwała(po kilkunastu sekundach został cienki pierścień) [2]
      Zapach: Słodowy, kwaskowy(winny), słodki(glukozowy?), lekko alokoholowy, jak słaby koźlak, na szczęście bardzo mało intensywny. [2]
      Smak: Słodkawe, wodniste, nijakie,lekko słodowe, trochę karmelu, goryczka praktycznie nie występuje, lekko alkoholowe, zostawia cierpki posmak. Jak ciemny koncernowy lager. [2]
      Wysycenie: Średnie, może być. [4]
      Opakowanie: Nieciekawa i wprowadzając w błąd(jest ewidentnie lager), plus za skład. [1.5]
      Uwagi: Poszło w kanał. Kolejny lager od Van Pur udający Ale, bliżej mu do kozła, ale koncernowe koźlaki są dużo smaczniejsze.

      Moja ocena: [2.2]
      Last edited by rafalek21; 31-12-2015, 23:57.

      Comment

      • Admirador
        Senior
        • 03-2015
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Może to burgund? Prezentuje się zachęcająco. Najlepsza strona tego piwa [4.5]
        Piana: Przeciętna, opada szybko. Ale tragedii nie ma, nawet próbuje oblepiać szkło. [3]
        Zapach: Z butelki trochę karmelu, słód palony i żelazo (od chmielu raczej). Ze szkła nijako-słodowy. Niestety. Żadnej Ameryki. Raczej Lubelski niż Cascade... [2.5]
        Smak: Piwo słodkawe, w smaku raczej nijakie. Minimalna goryczka jednak jest. Nie odrzuca, wypić się da, ale nie oferuje niczego ciekawego. [2.5]
        Wysycenie: Średnie, w tym piwie to bez większego znaczenia. [3.5]
        Opakowanie: Etykieta jest ładna. Ale te angielskie napisy...
        Sporo informacji, kapsel czarny. [4]
        Uwagi: Butelka 330 ml: 13/09/2016
        Da się to wypić, bez przesady, żeby wylewać. Ale piwo słabe, trudno komukolwiek polecać. Wypiłem raz i nie powtórzę.

        Moja ocena: [2.775]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy klarowny. Ładny, ale chyba chybiony... [3.5]
          Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
          Zapach: Generalnie słaby, wyczuwam jedynie słód karmelowy. [3]
          Smak: Słód palony, lekki posmak winny. Tak chyba smakuje Karmi...? [2.5]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
          Opakowanie: W serii, pasy tym razem biało-"starozłote". Kapsel browaru, wysoka jakość wykonania. [4]
          Uwagi: Kolejna pomyłka z serii "Van Pur Brok"...

          Moja ocena: [2.975]

          Comment

          • melor
            Senior
            • 04-2006
            • 364

            #6
            aromat: lekko drożdżowy
            kolor: jasnobrązowy, klarowny, koloru czarnej herbaty
            piana: mała i szybko opada
            smak: Nijakie w smaku. Prawie bezsmakowe. Jest lekki karmel, jest lekko słodkie. Są nuty żelaziste. Lepsze niż eurolager, ale daleko mu do przeciętnych angielskich koncernowych ale. Goryczki brak, chmieli żadnych nie czuć (a składzie podano m.in. cascade i chinook). Może je dodano, ale pewnie w tak śladowej ilości, żeby ich pies policyjny nie mógł wyczuć.
            6/10

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎