Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Księży Młyn, [Piwoteka] Zośka Straszybotka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Księży Młyn, [Piwoteka] Zośka Straszybotka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • NightHawk
    Senior
    • 08-2008
    • 108

    #2
    Piwoteka, Dyniowe Gose

    Nie znalazłem tematu, dziwne. Jak coś źle, proszę o poprawę i wybaczenie.

    Kolor: dyniowy [4.5]
    Piana: średnia, bliżej słabej; na początku ok, po chwili głównie obrączka, koronkowanie znikome [3.0]
    Zapach: dyniowy! [5.0]
    Smak: jest dynia, duuużo goździku, delikatne przyprawy, skromna kwaskowość [4.0]
    Wysycenie: może być [4.0]
    Opakowanie: klasycznie piwotekowo, oryginalnie, mało czytelnie [3.5]
    Uwagi: mimo wszystko najlepsze dyniowe, jakie piłem, głównie przez to, że dynia jest faktycznie wyczuwalna w każdym aspekcie; ograniczyłbym tylko te goździki w smaku

    Moja ocena: [4.0]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika NightHawk Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie znalazłem tematu, dziwne. Jak coś źle, proszę o poprawę i wybaczenie.
      Temat jest : http://browar.biz/forum/showthread.php?t=115086
      Poproś wykrzyknikiem o przeniesienie.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
        Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
        Zapach: Cytrusy, banan, ślad przypraw - w ślepej próbie twierdziłbym, że to pszenica... . [3.5]
        Smak: Lekkie przyprawy, delikatna oleistość, cytrusy, minimalne zasolenie . [3.5]
        Wysycenie: Wysokie. [4]
        Opakowanie: Typowe dla Piwoteki (ciągle mi się nie podoba), szczypta historii Łodzi (ciągle mi się podoba). [3.5]
        Uwagi: Hm... Nie lubię gose, nie lubię piw dyniowych... A tu, proszę: taką Zośkę można czasem nawet wypić. Raz . Cóż, perły przed wieprze widocznie .

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • nietzschee
          Senior
          • 07-2016
          • 319

          #5
          Zapach: z butelki mocno dyniowo, słodko, dyniowo-miodowo nawet, ale ze szkła już daje marchwią, jakiś ślad banana, a raczej kaszki bananowej, jest goździk, jest ziele angielskie, jest mocno belgijsko, nawet trochę siana, nie powiedziałbym, że to gose, ale jest ładnie.
          Wygląd: kolor słomka, lekko zmętnione, spora piana, drobna, ale szybko się redukuje, lacing zerowy.
          W smaku też mocna Belgia, smakuje jak kwaśno-słony saison, powiedzmy taki mocno pszeniczny, bo pszenica jest tu wydatna, jakieś ciastka, herbatniki, bardzo mocna przyprawowość, przede wszystkim ziele angielskie, ale ono po prostu jest wśród składników, goździk, mocna drożdżowość, dużo białych owoców, gruszka, jabłko, ale i jakaś pomarańcza się znajdzie i mgnienie cienia banana, powiedzmy, że czuć tę dynię, ale jak bardziej czuję marchew, ale nie taką gotowaną z rosołu, a taką świeżą, ze świeżo „wyciskanego” soku, niedokładnie obraną, więc jest taki brudzik belgijski. Bardzo udane piwko, strasznie puszyste i aksamitne, bardzo wysoka pijalność. Niskie wysycenie, goryczka minimalna, czuć taki posmak siana. Na ile to sybilla, na ile drożdże, a na ile ich współpraca to już mniejsza o to.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎