Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Maibock Grand Prix

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Maibock Grand Prix

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pess09
    Senior
    • 12-2013
    • 284

    #2
    Piwo było pite tydzień temu jako czwarte.
    Zdecydowanie było lepsze niż zwykłe koźlaki jednak szybko stawało sie monotonne.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowe, klarowne. I inne być nie chce. [4]
      Piana: Maibock gatunkowo nie onieśmiela pianą, ale tutaj jest brak zupełny od 30 sekundy po nalaniu. [2]
      Zapach: Słodko, słodowo, owocowo, alkoholowo też jakby po ogrzaniu. Błąka się w tle winna, koźlakowa nuta. [3]
      Smak: Słodko-owocowo-glicerynowy blend znany z piw mocnych, zgoła niekraftowych. Alkohol ładnie przykryty, ale to jedyna miła informacja. Po ogrzaniu lekko wyklejające. Bardzo niekonieczna pozycja w portfolio Pinty i jednorazowy zakup. [3.5]
      Wysycenie: Średniowysokie; malejące z upływem czasu. [4]
      Opakowanie: Mocno patriotyczne barwy, papier ety jakby mniej śliski; niby pozaseryjne, ale posiada sznyt wszystkich etykiet z Pinty. [4.5]
      Uwagi: Całokształt trochę jak w opisie polskiego filmu w Rejsie - nuda, nic się nie dzieje. Odnośnie miejsca powstania - na moim egzemplarzu stoi: 'To piwo zostało uwarzone kontraktowo przez Pintę w Browarze na Jurze'.

      Moja ocena: [3.275]

      Comment

      • Komar_Pafnucy
        Senior
        • 08-2005
        • 1114

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo gotowe do oceny
        Browary to ci się ewidentnie pomyliły. Nie słyszałem jeszcze żeby Pinta warzyła cokolwiek w Janie Olbrachcie.

        Co do tego konkretnego piwa, to miałem okazje osobiście obserwować, jak warzone było w Zawierciu.

        Multitap Crawl
        Multitap Crawl na Facebook

        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Zobacz tu .
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztyn, idealna klarowność [5]
            Piana: brudna biel, niewysoka, drobnopęcherzykowa, znika w kilkanaście sekund [2]
            Zapach: słodowy, trochę ciemnego pieczywa, karmel, alkohol, brakuje mu intensywnośći [3]
            Smak: Znaczna słodowość, słodycz, karmel, wyczuwalna, a nawet przesadzona alkoholowość, średnio-niska alkoholowo-ziołowa goryczka [3.5]
            Wysycenie: Średnie- odpowiednie [4.5]
            Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji. [5]
            Uwagi: Przeciętne piwo, nawet jak na koźlaka. Znaczna alkoholowość rozczarowuje, chyba najgorszy wypust od Pinty.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztyn, klarowne. [4.5]
              Piana: Obfita ale sycząca. Szybko znika lekko znacząc szkło. [3.5]
              Zapach: Słodowy, alkoholowy, brak nut melanoidynowych. [3.5]
              Smak: Mocny jasny lager - słodowo alkoholowy. Nic ciekawego się tutaj nie dzieje. Goryczka niska. [3]
              Wysycenie: Średnie, OK. [3]
              Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, dokładny skład. [4.5]
              Uwagi: Odczucia jakbym pił tanie, wysokoprocentowe piwo dyskontowe. Pierwszy kontakt z tym stylem i to chyba nie moja bajka.

              Moja ocena: [3.375]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 05-11-2015, 23:31.

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #8
                Ja z kolei lubię maibocki i ten jest bardzo dobrym przedstawicielem swojego gatunku. Aromat mocny słodowy, lekkie przyprawy korzenne. W smaku także słodowość na pierwszym planie, chmielowa goryczka raczej niska, finisz lekko wytrawny, alkoholowo-korzenny. Wizualnie bez zarzutu, bursztynowa barwa, wysoka, biała, drobnopęcherzykowata piana.
                Powstaje tylko pytanie, czy warto na to piwo wydać ponad 7 zł? W momencie, kiedy w prawie każdym supermarkecie można kupić niemieckie pierwowzory i to za około 5 zł, to chyba nie bardzo... Ale nie zmienia to faktu, że jest to dobre piwo.
                Last edited by Pinio74; 06-11-2015, 17:13.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztyn, krystalicznie klarowny [4.5]
                  Piana: Niska i bardzo krótka [3]
                  Zapach: Wyraźnie słodowy z delikatną nutą tostową. W tle chmiel. Alkohol niewyczuwalny [4]
                  Smak: Dominuje wytrawna słodowość. Alkohol zaznaczony ale dobrze ukryty. W końcówce przyjemny, lekko pieprzowy, posmak chmielu [4]
                  Wysycenie: Średnie, w tym wypadku nieco za niskie [3.5]
                  Opakowanie: Etykieta nie rzuca na kolana. Informacja pełna [4]
                  Uwagi: Nie znam się na maibockach, piłem najwyżej dziesięć różnych i wszystkie niemieckie.

                  Pintowy odbiega od nich ciemniejszą barwą i (od większości) dobrze ukrytym alkoholem.
                  Dobry, choć cena 7 zł nie jest w tej kategorii zachęcająca.

                  Moja ocena: [3.9]
                  Last edited by leona; 07-11-2015, 22:15.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztyn wpadający w rubin [4]
                    Piana: ecru, drobna, dośc zwarta, opada powli ale zauważalnie, osadza się w sporych kepkach [3.5]
                    Zapach: miły ale slaby, kwiatowo-słodowy [3.5]
                    Smak: pełne i treściwe jak pełnia jak na pinte i na maibocka troszkę mnie rozczarowała, średnia goryczka, chmielowo-owocowa, słodowe smaki w tle, mimo, że całkiem smaczne to momentami wydawalo mi się lekko puste, czegoś zabrakło [4]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: fajna etykieta Pinty, firmowy kapsel [4.5]
                    Uwagi: Smaczne piwo wymagajace wiekszego dopracowania

                    Moja ocena: [3.85]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztyn, klarowne. [4]
                      Piana: Krótka, ale dobrze zaznaczyła ślad na szkle. [3.5]
                      Zapach: Lekko alkoholowy, bardzo przyjemnie słodowy z lekkim chmielem od naszej Złotej Pani Anieli. [4]
                      Smak: Bardzo sympatyczne, słodowe piwo. Goryczka oczywiście niska jak na ten styl, ale tu wyraźnie zaznaczona w postaci trawy i łodygi.
                      Wszystko aksamitne i delikatne, jakby słabsze w mocy i lepsze w smaku niż Dębowe Mocne. [4]
                      Wysycenie: Zdecydowanie idealne. [5]
                      Opakowanie: Jak zwykle butelka NRW i jak zwykle pełny profesjonalizm z podanym absolutnie pełnym składzie. [5]
                      Uwagi: Wielkie brawa dla Pinty za wypuszczenie na rynek czegoś takiego jak koźlak majowy. Nie znam nikogo kto lubi ten styl, a jednak Pinta odważyła się. Lepsze niż niejedno niemieckie.
                      Posmakowało mi.
                      Moim zdaniem piwo będzie idealne pod koniec marca w Ełku przy topniejącym śniegu.
                      Warka 01.06.2016.

                      Moja ocena: [4.05]
                      Last edited by DariuszSawicki; 15-12-2015, 21:45.

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnozłoty, przejrzysty. [4.5]
                        Piana: Niska, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [3.5]
                        Zapach: Słodowo-chlebowy. [4]
                        Smak: Słodowy, zbożowy, lekko karmelowy, niska goryczka na koniec. [4]
                        Wysycenie: Niskie. [4.5]
                        Opakowanie: Ok, ale bez szału. Pełen skład, kapsel oczywiście firmowy. [4]
                        Uwagi: Nawet niezłe, na szczęście nie jest przymulająco słodkawe ani nie smakuje "tanią" słodowością. Nieskomplikowane, pijalność wysoka. Mogłoby mieć troszkę bardziej intensywny smak, szczególnie w warstwie chmielowości.

                        Moja ocena: [4]

                        Comment

                        • Puszek_72
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 269

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowe klarowne [4.5]
                          Piana: Piana drobna ładna na starcie wymuszona dość obfita ale szybko się redukuje, nieco "brudzi" szkło [3.5]
                          Zapach: Aromat delikatny słody chleb na stracie troszkę piwniczny zapach [3.5]
                          Smak: Słodowe raczej w stronę wytrawności choć na finiszu słodycz bardziej wyczuwalna, goryczka średnia ale wyczuwalna na języku, lekko owocowo kwiatowy. Pozostawia niedosyt coś brakuje [3.5]
                          Wysycenie: Mogło by być ciut wyższe [3.5]
                          Opakowanie: Pintowe, staranna wykonana, ciekawa grafika pełna informacja, firmowy kapsel [4.5]
                          Uwagi: Do wypicia na jednorazowy strzał jako urozmaicenie po chmielowych piwkach ale nie zapada w pamieć, co prawda najlepszy z maibock jakie piłem ale było ich raptem tylko trzy.

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • kostas
                            Senior
                            • 08-2014
                            • 212

                            #14
                            Cichutko było o tym piwie, nie było tony amerykańskiego chmielu czy śledzi w zasypie i już zapadła grobowa cisza
                            Browar Domowy El Greco na Facebooku

                            Comment

                            • Dukat_WSI
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 781

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kostas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Cichutko było o tym piwie, nie było tony amerykańskiego chmielu czy śledzi w zasypie i już zapadła grobowa cisza
                              P.S. Sorry, że nie na temat, ale w którym piwku były śledziory? :P

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎